مجله تاپ‌ناز‌

اطلاعاتی در مورد رژ لب ؛ انواع رژ لب مواد تشکیل دهنده و عوارض رژ لب

یکی از لوازم آرایشی پر مصرف بین خانم ها رژ لب است که در این مطلب شما را با انواع رژ لب اشنا می کنیم و در مورد عوارض و مضرات و مواد تشکیل دهنده رژ لب هم توضیح می دهیم.

اطلاعاتی کامل در مورد رژ لب که باید بدانید

رژ لب در حقیقت دوست داشتنی ترین لوازم آرایشی خانم ها است طوری که اگر از هیچ کدام از لوازم آرایشی استفاده نکنند ولی باید حتما از رژ لب اتفاده شود. رژ لب انواع مختلف دارد که خیلی بی ضرر هم نیستند، البته رژ لب خواصی هم دارد که باعث زیبایی می شود. اگر می خواهید به طور کامل در مورد رژ لب بدانید در این مطلب همراه ما باشید.

رژ لب

معرفی انواع رژ لب

آشنایی با انواع رژلب

رژ لب براق / رژ لب شبرنگ / رژ لب مات / رژ لب مخملی / رژ لب مایع / رژ لب اکلیلی

رژلب مات

کایلی جنر توانست کار کند که رژ لب مات بسیار طرفدار پیدا کند و بسیار مورد استفاده قرار بگیرد. همان طور که از اسم آن پیدا است، رژ لب مات اصلا براق نیست و داخل آن مایعی وجود دارد که بعد از استفاده خشک می شود.

رژ لب

رژلب مایع و براق

رژ لب مایع مقداری براق است و زمانی بسیار مد بود و البته هنوز هم طرفداران خاص خودش را دارد، این نوع رژ لب برای مجالس و جشن عروس مناسب است.

 

رژلب اکلیلی

رژ لب اکلیلی بسیار می درخشد زیرا درون آن اکلیل زیادی وحود دارد، برای اینکه در مراسم عروسی بسیار جذاب شوید می توانید از این نوع رژ لب استفاده کنید.

 

رژ لب

رژلب شبرنگ

خانم ها به دنبال لوازم آرایش خاص و کمیاب هستند و رژ لب شبرنگ یکی از این گزینه ها است، رژ لب های شبرنگ در تاریکی هم بسیار جلب توجه می کنند و بسیار چشم گیر هستند.

 

رژلب مخملی

رز لب های مخملی هم همانطور که از نامشان پیدا است مانند مخمل هستند و باعث برگتر و برجسته تر شدن لب های می شوند، این رژ لب برای خانم هایی که لب باریک دارند مناسب هستند.

رژ لب

مواد تشکیل دهنده انواع رژلب

  • موم
  • سرب
  • الکل
  • خوشبو کننده
  • رنگ

عوارض رژلب در بارداری

در ترکیبات رژ لب سرب وجو دارد که سرب باعث آسیب مغزی و مشکلات کلیوی می شود و خانم های باردار اصلا نباید رژ لب استفاده کنند زیرا می تواند باعث آسیب رسیدن به جنین شود.

 

مضرات استفاده از رژلب

در خیلی از رژ لب ها موادی مانند پلی اتیلن، اکسید آهن و سرب موجود است که باعث سرطان سینه می شود و همچنین خطر سرطان ریه را در پی دارد.

 

مطالب مشابه را ببینید!