مجله تاپ‌ناز‌

ازدواج با مرد کوچکتر از خود | آیا ازدواج با مردی که سنش کمتر است درست است؟

ازدواج با مرد کوچکتر از خود | آیا ازدواج با مردی که سنش کمتر است درست است؟

خیلی از خانم ها هستند که به دلایلی با مردی که از خودشان کوچکتر است ازدواج می کنند ولی زندگی این افراد مشکلاتی در پی دارد که هر فردی باید قبل از ازدواج راجع به آنها طالاعات کافی را داشته باشد.

ازدواج با مرد کوچکتر چه مشکلاتی در پی دارد؟

تفاوت سنی زیاد آن هم وقتی که زن از مرد بزرگتر باشد، به آرامی فاصله بین شما بیشتر می شود. ممکن است شما که چند سال از شوهر خود بزرگ تر هستید و همسر جوان تر دارید، گاهی تحمل خامی و بی تجربگی هایش را نداشته باشید.

باور سنتی و عرفی در کشورمان این است که پسر باید برای ازدواج از دختر بزرگ تر باشد، این در حالی است که امروزه الگوی اختلاف سنی بین زوج و سوجه تغییر کرده است و به تدریح شاهد ازدواج هایی هستیم که زن از مردبزرگ تر است. این اختلاف سن بین زن و مرد باعث بروز مشکلاتی در زندگی زناشیی می شود.

مشکلات ازدواج با مردی که از خودمان کوچکتر است

 

گاهی باعث می شود حوصله شما سر برود

وقتی با مردی ازدواج می کنید که سنش از شما کمتر است، با گذشت زمان از ازدواج شما و افزایش سن دیگر تحمل خامی و بی تجربگی این مرد را نخواهید داشت. شما به دلیل اینکه این دوره از زندگی که همسرتان می گذراند را گذرانده اید با دغدغه ها و تفکراتی که او در این سال ها با آن سر و کله می زند دست به گریبان بوده اید و از آنها عبور کرده اید قبا، دیگر حوصله آزمون و خطرا برای به دست آوردن شغل، جایگاه اجتماعی، حل مشکلات شخصی و ارتباطی اش ندارید و تحمل خامی و بی تجربگی او برای شما سخت است مخصوصا اگر همسر شما در حال گذراندن سن 20 تا 30 سال باشد.

بخوانید : ازدواج با مرد جوان بهتر است یا جا افتاده؟!

او را باید کنترل کنید

اگر سن شما از همسرتان بیشتر است، این اختلاف سینی باعق می شود که شما همیشه حرف اول را در زندگی بزنید و خواسته و یا ناخواسته اقتدار به دست می آورید که ممکن است مدام برای همسر خود تعیین و تکلیف کنید و او را کنترل کنید. بخشی از قدرت و اقتدار را همسرتان به شما هدیه می کند زیرا او با از دست دادن اعتماد به نفس در زندگی با شما، قبل از انجام هر کاری از شما کسب تکلیف می کند ولی بخشی دیگر این اقتدار از تصور ذهنی خود شما نشات می گیرد.

 

برای او مادری می کنید

وقتی که سن شما از شوهرتان بیشتر باشد به این دلیل که سال هایی را که او می گذراند را قبلا شما گذرانده اید، مایل نیستید او اشتباهاتی را مرتکب شود که شما قبلا انجام داده اید و راه حل رفع آن را می دانید پس شروع به پند و اندرز و نصیحت به او می کنید. این رفتار مادرانه و پند و اندرز شما باعث می شود که هسمرتان به فردی ناتوان و نابالغ تبدیل شود و گاهی این رفتار شما او را خسته می کند.

 

ممکن است بی خیال علایق خود شوید

وقتی همسر شما چند سال از شما کوچکتر است، ممکن است به دلیل اینکه جوان تر به نظر برسید و افکار و رفتارتان را مطابق میل همسر خود سازید از خود واقعیتان فاصله می گیرید و به جای معاشرت با دوستان هم سن و سال خود، با گروه سنی او رابطه بیشتری برقرار می کنید و مانند آنها رفتار می کنید و یا حتی ظاهر و لیاس پوشیدن خود را هم تغییر می دهید و مانند جوان ترها لباس می پوشید. این تغییر و تحول شاید در ابتدا برای شما جالب نباشد و روحیه شما را عوض کند اما پس از مدتی دوست دارید به روزهای قبل خود بازگردید و بر اساس شخصیت خودتان رفتار کنید.

به خودتان شک می کنید

اگر همسرتان کوچکتر از شما باشد، پس از گذشت مدتی از ازدواج خودتان را با زنانی همسن همسرتان و یا کوچکتر از او مقایسه می کنید و نسبت به تناسب میان خود و همسر با پیدایش چین و چروک در صورت و یا موی سفید در سر و به هم خوردن تناسب اندامتان شک می کنید.

این شک و تردید به آهستگی باعث می شود که شما به او اعتماد نکنید و کوچکترین رفتاری که هسمرتان انجام می دهد شما را حساس کند و حضور همسرتان در کنار خانم های جوان را نوعی تهدید ببینید، بی اعتماد شدن نسبت به همسرتان باعث بروز مشکلات زیادی در زندگی زناشویی خواهد شد.

 

رابطه جنسی شما را راضی نمی کند

اگر دختری سن بالاتر از پسر باشد در مسائل جنسی و سکس هم دچار مشکلات خواهد شد و این مشکلات به تدریج بنیان خانواده را سست می کنند و باعث سرد شدن روابط بین زوجین می شوند. اگر سن دختر بالاتر از پسر باشد و هنگامی که زن در دوران میانسالی باشد حتما دچار سردی در مسائل جنسی می شود و رابطه بین زن و شوهر مشکل ساز می شود. سن باروری در خانم ها محدودیت دارد ولی در مردان این گونه نیست، این مسئله هم شاید مشکلاتی ایجاد کند.

بیشتر : آیا ازدواج پسر مجرد با زن مطلقه درست است؟

مطالب مشابه را ببینید!