مجله تاپ‌ناز‌

دانه های مغذی برای لاغری | معرفی 6 دانه شگفت انگیز برای لاغری و کاهش وزن

دانه های مناسب برای کاهش وزن، دانه چیا، دانه تخم کتان، دانه تخم آفتاب گردان، دانه گشنیز برای کاهش وزن، دانه کنجد و بذر کتان برای لاغری و سیاه دانه برای رسیدن به تناسب اندام

برای کاهش وزن و لاغری می توانید دانه های شگفت انگیزی را که در این مطلب به شما معرفی کرده ایم را مصرف کنید و تاثیرات آنها را بعد از چند مدت بر اندام خود ببینید. در کنار مصرف این دانه های شگفت انگیز، باید ورزش هم کنید تا زودتر به نتیجه برسید.

6 دانه مغذی و مفید به منظور کاهش وزن و لاغری

خوردن بعضی از انواع دانه های می تواند باعث بهبود اثرات رژیم کاهش وزن شود. به دلیل داشتن فیبر و آمینو اسید موجود در آنها، برای سوخت و ساز، بسیار ایده آل می باشند. انواع مختلفی از دانه ها وجود دارند که باعث کاهش وزن می شوند. اگر چه آنها خواص معجزه آسایی ندارند، مصرف آنها برای کاهش وزن مفید است بسیاری از آنها خاصیت چربی سوزی دارند زیرا آنها عملکرد متابولیسم را تحریک می کنند و به کاهش وزن هم کمک می کنند. اما طبق آنچه در این بخش تناسب اندام می خوانید بعضی دیگر دارای مواد مغذی ضروری و فیبر می باشند که به روش مثبت در فرآیندهای کلیدی مانند کاهش وزن دخالت می کنند. چیزی که حتی بهتر است این می باشد که آنها مزه خوبی هم دارند و می توانید آنها را با هم ترکیب کنید. پس علاوه بر مصرف تنها به راحتی با انواع مختلفی از دستورالعمل ها ترکیب می شوند.

دانه هایی برای کاهش وزن

دانه ها از زمان های باستان بخضی از رژیم غذایی انسان ها بوده اند. انرژی و مواد مغذی بدن را هم تامین می کنند. زیرا آنها نبع پر مصرف و کم مصرف مواد مغذی هستند در سال های اخیر، افراد به رژیم های لاغری پیدا کرده اند. این دانه های برای سلامتی توصیه می شوند زیرا کلسترول بالا را کنترل می کنند و از دیابت هم جلوگیری می کنند.

دانه های مغذی برای لاغری

دانه چیا برای تسریع کاهش وزن :

یکی از انواع دانه ها که به تسریع کاهش وزن کمک می کند دانه چیا است .آن ها به خاطر مقدار بالای فیبر محلول و نامحلول، به علاوه آنتی اکسیدان مشهور هستند. آن ها همچنین شامل اسیدهای چرب امگا 3 و آمینو اسیدهای ضروری نیز هستند، و به عنوان غذای سالم شناخته می شود. جذب منظم آن ها به مبارزه با هضم کند و یبوست کمک می کند. به علاوه ، آن ها متابولیسم را افزایش می دهند و چربی شکمی را کاهش می دهند.

به خاطر چربی های اشباع نشده آن ها ، به مبارزه با سطح بالای کلسترول بد و تری گلیسرید کمک می کند. مقدار کالری آن ها پایین است و حاوی پروتئین و کربو هیدرات هایی هستند که به حفظ سطح انرژی بهینه کمک می کند.

دانه های مغذی برای لاغری

تخم آفتابگردان برای کاهش وزن:

برخی مردم فکر می کردند تخم آفتابگردان فقط برای پرنده ها است .با این حال، امروزه آن ها بخشی از رژیم غذایی منظم مردم هستند ، زیرا برای کمک به اضطراب و کاهش وزن مناسب هستند.

آن ها حاوی مقادیر زیادی ویتامین ایی ، ماده مغذی آنتی اکسیدان است که به مبارزه با اثرات رادیکال های آزاد روی پوست کمک می کند. توزیع مواد معدنی و ویتامین ب ، ماهیچه ها را تقویت و خستگی را کاهش می دهد.

آن ها سهم کوچکی از آمینو اسیدها و کربو هیدرات ها را فراهم می کنند که به فرد در حفظ آهنگ متابولیک خوب کمک می کند، اسیدهای چرب اشباع نشده به تحریک شریانی و کاهش حضور لیپیدها مضر در خون کمک می کنند.

دانه های مغذی برای لاغری

دانه های گشنیز مفید برای لاغری :

دانه های گشنیز، دانه های قهوه ای کوچکی هستند که با طعم مرکبات تشخیص داده می شود. با اینکه مصرف آن ها به اندازه گزینه های قبلی رواج چندانی ندارد، اما دانه هایی برای لاغری با مزایای دارویی وجود دارد. مواد مغذی فعالیت متابولیکی را تحریک و به تنظیم سطح گلوکز خون کمک می کنند.

آن ها شامل روغن های ضروری هستند که تولید انسولین را بهینه می کنند، که کلید تبدیل قند به منابع انرژی است. مشکلات گوارشی را تسکین می دهند و اثر تصفیه کنندگی دارد که سموم مانده را دفع می کند.

دانه های مغذی برای لاغری

تاثیرات دانه کنجد به کاهش وزن :

این نوع دانه از یک گیاه جاودانه بادوام به دست می آید که متعلق به خانواده Pedaliaceae است . آن ها در سراسر دنیا برای کاربردهای رژیمی و دارویی شان شناخته شده اند ، زیرا آن ها به کاهش وزن و جلوگیری از بیماری ها کمک می کنند.

سهم ضعیف نیاسین به کاهش احساس اضطراب برای توقف میل سیری ناپذیر خوردن کمک می کند، آن ها حاوی آمینو اسیدها هستند که از تشکیل ماهیچه در هنگام بهبود عملکرد فیزیکی پشتیبانی می کنند. آن ها منبع فیبر رژیمی هستند که برای بهبود هضم و کنترل کلسترول توصیه می شود.

این آنتی اکسیدان ها به محافظت از سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو و عمل دفع فضولات، به منظور از بین بردن مواد زائد، کمک می کنند.

دانه های مغذی برای لاغری

بذر کتان برای کاهش وزن و لاغری:

مصرف بذر کتان در دهه های اخیر به رغم وجود یک غذای بسیار قدیمی ، به شدت افزایش یافته است. محبوبیت آن با توصیه های برخی افراد مشهور و چهره های تناسب اندام افزایش یافته است که آن را برای کاهش وزن پیشنهاد کرده اند.

این غذا شامل مقدار مهمی از فیبر، پلی فنول و اسیدهای چرب ضروری است که به سوخت و ساز کمک می کند. مصرف کم امگا 3 باعث افزایش احساس شادابی می شود و سلامت قلبی و عروقی را افزایش می دهد ، به خصوص به این دلیل که کلسترول را کاهش می دهد.

آن ها هضم آسانی دارند و ژل های طبیعی آن ها باعث تسهیل دفع مواد زائد می شود، آن ها اثر طولانی مدت دارند که تمایل به خوردن ” هله وهوله ” را کاهش می دهد.

کدام یک از این دانه ها را برای کاهش وزن امتحان می کنید؟ همانطور که می بینید، همه آن ها مزایای مهمی برای رژیم غذایی شما دارند. نوعی را انتخاب کنید که برای بدن مناسب تر باشد.

دانه های مغذی برای لاغری

خواص سیاه دانه برای لاغری :

از جمله بهترین تاثیرات خواص سیاه دانه برای لاغری ترکیب آن با مواد دیگر است که در چربی سوزی نقش دارند که علاوه بر کمک به کاهش وزن در حفظ سلامت بدن نیز موثر می باشند. سیاه دانه علاوه بر چربی سوزی دارای خواص زیاد دیگری نیز برای بدن می باشد که از آن جمله می توان به تصفیه خون و سم زدایی از بدن اشاره کرد. خواص سیاه دانه در نرم کردن سینه و دفع خلط، ادرار آوری، افزایش شیر در مادران و ترمیم زخم ها نیز کاربرد دارد. همچنین سیاه دانه در تسکین درد نیز موثر بوده و باعث رفع تاول های پوستی می شود. برای درمان بیماری های مربوط به کبد نیز می توان از سیاه دانه استفاده کرد.

در این مطلب دانه های مفید برای لاغری را به ما معرفی کردیم که با مصرف منظم آنها می توانید به نتیجه دلخواه برسید.

مطالب مشابه را ببینید!