مجله تاپ‌ناز‌

چند بار رابطه جنسی و نزدیکی برای بدن ما لازم است و حد ما چقدر است؟

تعداد نزدیکی و رابطه جنسی

تعداد نرمال رابطه جنسی چه مقداری است؟

در نظرسنجی های مختلف آماد مختلف هم دیده می شود. مجله نیوزویک در نظرسنجی خود اعلام کرد که زن و شوهرها حدود 65 بار در سال و یا بطور متوسط بیشتر از یک بار در هفته رابطه جنسی دارند. زوج های متاهل 6.9 برابر در هر سال بیش از افراد مجرد سکس دارند.

بر اساس تحقیقات دانشگاه شیکاگو در حدود 32 درصد از زوج های آمریکایی در حدود دو تا سه بار در هفته نزدیکی دارند، 80 درصد از زن و شوهرها دارای چندین بار رابطه جنسی در ماه هستند و 47 درصد فقط چند بار در ماه رابطه جنسی دارند.

در یک مطالعه دیگر که توسط دکتر دیوید شنارچ انجام شده است بر روی 20 هزار زوج تحقیق کرد که تنها حدود 26 دصد از زوج ها یک بار در هفته رابطه جنسی دارند و بقیه یک یا دو بار در ماه نزدیکی دارند.

عدد خاصی برای تعداد رابطه جنسی در هفته وجود ندارد

– زوج های متاهل هر چند وقت یک بار سکس دارند؟ خیلی از مطالعات نشان می دهد که این مسئله به زوجین بستگی دارد.

– تمایل جنسی افراد و میل آنها یکسان نیست. عوامل زیادی در زابطه جنسی نقنقش دارند و تعیین کردن تعداد دفعات طبیعی کاری دشوار است.

– اگر شما از یک بار رابطه جنسی در هفته و یا در ماه لذت می برد و خوشحال هستید، مهم نیست که دیگران چند بار در هفته یا ماه سکس دارند. اما اگر یکی و یا هر دوی شما از این رابطه خوشحال نباشید، آنگاه باید در این مورد صحبت کنید. در بیشتر زن و شوهرها یکی تمایل جنسی بیشتری دارد.

 

شما با چند بار نزدیکی خوشحال می شوید؟

–  در یک تحقیق میزان شادی مرتبط با رابطه جنسی سنجیده شده است. شاید به نظر برسد که هر چه سکس بیشتر باشد فرد خوشحال تر می شود ولی برعکس این قضیه اتفاق افتاده است. بطور کلی نزدیکی بیشتر باعث شادی می شود ولی نیاز نیست که رابطه جنسی به صورت روزانه باشد و بیش از یک بار در هفته باعث بیشتر شاد شدن نمی شود.

– البته نباید این گفته باعث کاهش نزدیکی شما شود. شاید شما و همسرتان دلتان بخواهد کمتر و یا بشتر رابطه جنسی داشته باشید که بستگی به میل شما دارد. باید ببینید چه حالتی مطابق با شرایط شما استو رابطه جنسی می تواند منجر به کاهش استرس و آرامش شود و می تواند باعث نزدیک شدن بیشتر زن و شوهر شود. اگر هر دوی شما میل به رابطه جنسی زیاد دارید پس به کارتان ادامه دهید.

 

 

میل کم به داشتن سکس و عوامل دیگر

– خیلی از مردم و خیلی از زن و شوهرها بطور کل میل جنسی ندارند و یا عواملی باعث مهار میل جنسی آنها می شود. به گفته مجله نیوزویک حدود 15 تا 20 درصد از زوجین در ازدواج کلن بدون نزدیکی هستند که معادل ده بار نزدیکی در سال است. طبق یک نظرسنجی دیگر حدود 2 درصد از زوجین اصلا هیچ گونه رابطه جنسی دارند. البته، دلایل بیان نشدند – ممکن است نداشتن نزدیکی جنسی به دلایل مختلف باشد که کمبود میل جنسی یکی از آن ها است.

– هم زن و هم مرد ممکن است دچار کاهش میل جنسی شوند، که این موضوع در زنان بیشتر گزارش شده است. در آمریکا 20 تا 30 درصد مردان دارای اختلال جنسی و یا عدم تمایل جنسی هستند و 30 تا 50 درصد از خانم ها در معرض کمبود یا عدم نزدیکی هستند. محققان می گویند هر چه نزدیکی بیشتر باشد به آن بیشتر تمایل خواهید داشت.

– میل جنسی حسی جالب است. به نظر می رسد که بعضی از افراد با میل جنسی بالا و یا خیلی کم متولد می شوند، اما دیگر عوامل هم می توانند بر میل جنسی تاثیر بگذارند. چگونگی پیشروی رابطه شما می تواند تاثیر گذارد باشد، اما سوء استفاده جنسی مربوط به گذشته و یا مسائل دیگر جنسی نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

 

چگونه دفعات رابطه جنسی را بیشتر کنیم؟

– اگر به این فکر می کنید که دیگران چقدر نزدیکی دارند به این معنی است که شما در نزدیکی جنسی آنچه می خواهید را ندارید. این حالت برای همه ما اتفاق می افتد. زمانی که استرس داریم، فرزند جدید داریم و یا دچار بیماری شده ایم. در این زمان ها به طور موقت دچاراین حالت می شویم.

 

– اما اگر شما و همسرتان مدتی طولانی نزدیکی نداشتید بهتر است با یک متخصص صحبت کنید. متخصص به شما کمک می کند ریشه مشکل را دریابید.

 

– فراتر از درمان، کتابهای زیادی درباره نزدیکی و ازدواج وجود دارد که به شما و همسرتان کمک می کند. اگر می خواهید همه چیز درست شود یک برنامه خوش گذرانی برای آخر هفته ترتیب دهید.

 

کیفیت در مقابل کمیت نزدیکی جنسی 

– یکی از چیزهایی که باید در نظر بگیریم، کیفیت و تعداد نزدیکی جنسی است. اگر هر دوی شما عاشق نزدیکی هستید، عالی است! بسیاری از محققان توصیه می کنند به برنامه ریزی نزدیکی بپردازید.

 

– اگر کیفیت نزدیکی شما کم باشد، باعث کاهش تعداد آن می شود. در یک ازدواج، نزدیکی کراواتی است که باعث اتصال می شود. اگر احساس ضعف جنسی دارید، سعی کنید دلیل احساسات منفی در مورد ازدواج، همسر یا خودتان را متوجه شوید. هنگامی که مشکل را بفهمید می توانید آن را برطرف کنید.

 

بازی سرزنش را متوقف کنید و کارهای بهتر انجام دهید. همچنین در نظر داشته باشید یک متخصص میتواند به شما کمک کند تا وضعیت خود را بهبود دهید.

 

– آمار زیادی وجود دارد که تعداد دفعات نزدیکی را مشخص می کند. اما تعداد طبیعی و خاصی وجود ندارد. در واقع تعداد نزدیکی در زوج های مختلف متفاوت است.

» همچنین بخوانید :

این 7 کار را قبل از رابطه جنسی انجام دهید

نحوه داشتن رابطه جنسی لذت بخش با همسر

چرا نباید در رابطه جنسی زیاده روی کرد؟

مطالب مشابه را ببینید!