مجله تاپ‌ناز‌

دانلود تلگرام بدون فیلتر “تلگرام طلایی”؛ آیا این نسخه امن است؟

دانلود تلگرام بدون فیلتر "تلگرام طلایی"؛ آیا این نسخه امن است؟

“تلگرام طلایی” نسخه بدون فیلتر برای باز کردن تلگرام

در حدود 40 میلیون در تلاش هستند که تلگرام بدون فیلتر یا بدون فیلترشکن را پیدا کنند که خیلی نایاب است.نمونه هایی مثل تلگرام دی آر (Telegram DR) هم وجود دارند که از گوگل پلی حذف شدند و نصب کردن آنها نمی تواند منطقی باشد. از طرفی تلگرام دی آر نسخه آی او اس هم ندارد که اینها باعث شده است نام تلگرام طلایی سر زبان ها بیفتدو تلگرام طلایی بدون نیاز به فیلترشکن در اندروید و آی او اس در دسترس است و خدمات تلگرام را ارائه می کند .

 

به گزارش تاپ ناز به نقل از ترنجی همانند همیشه خوشحالیم که کاربرانی پیگیر و جستجوگر داریم که همیشه ما را در ارایه اطلاعات صحیح و به روز یاری می کنند، این بزرگترین وجه تمایز ترنجی با دیگر وب سایت های مشابه فعال در زمینه اخبار تکنولوژی است! چند روزی هست که با کاربر همیشه همراه ترنجی با نام کاربری “رسول آریان” درباره تلگرام طلایی در حال تحقیق هستیم. همیشه گفته اند جوینده یابنده است و این بار هم این مثال مصداق دارد!

خب، همه چیز از دانلود و نصب تلگرام طلایی آغاز شد. همانند همه نسخه های غیر رسمی دیگر تلگرام (به خصوص نمونه های ایرانی) وقتی آن را نصب می کنید، اجبارا در کانال آن ها عضو می شوید. کانال تلگرام طلایی در تلگرام با 4.4 میلیون نفر (در هنگام نگارش این مطلب – 22 اردیبهشت ساعت 14:30) یکی پر جمعیت ترین کانال های تلگرامی است که جدیدترین پیام آن ها حدودا 3 میلیون بار دیده شده است، پس این یعنی کاربر فعال قابل توجهی در این برنامه حضور دارند.

به اطلاعات کانال مراجعه می کنیم و به وب سایت رسمی نرم افزار تلگرام طلایی می رسیم، یعنی وب سایت طلاگرام (Talagram). اطلاعات مربوط به دامنه را بررسی می کنیم و به نام شرکت راهکار سرزمین هوشمند (SLS) است. حتی اگر به اسکرین شات های موجود در وب سایت آن ها نگاه کنید، نام مخاطبین با پسوند SLS به وضوح دیده می شود. وقتی به وب سایت آن ها مراجعه می کنیم متوجه می شویم که پشت پرده تلگرام طلایی که تلگرام بدون فیلتر را روی iOS و اندروید ارایه می کند، شرکتی است در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران!

با آن ها تماس می گیریم تا از چند و چون ماجرا باخبر شویم. در ابتدا انکار می کنند و می گویند که هات گرام متعلق به ماست اما با ارایه مشخصات کامل و منتقل شدن تماس به فرد دیگری، می گویند که با شما تماس می گیریم!

تلگرام طلایی سکرت چت و تایید دو مرحله ای را دارد و این ها مواردی که می تواند دلگرم کننده باشد اما عدم حضور تگلرام طلایی در گوگل پلی و اپ استور که فروشگاه های نرم افزاری رسمی اندروید و iOS هستند، مشخصا مسئله نگران کننده ای است. همچنین اگر واقعا تلگرام فیلتر است و دسترسی به آن نباید ممکن باشد، چطور شرکتی از پارک علم فناوری دانشگاه تهران چنین بستری را فراهم می کند؟! حتی آن ها عنوان می کنند که یک نرم افزار به نام هات گرام (Hotgram) که آن هم همین عمل را انجام می دهد متعلق به آن هاست! جالب است که قابلیت مکالمه نیز در این نسخه در دسترس نیست و این یعنی عبور از فیلتر به صورت انتخابی و شاید حتی باب میل (!).

همچنانِ همیشه ما در ترنجی به شما توصیه می کنیم به عنوان نسخه تلگرام بدون فیلتر هر فایل apk را دانلود نکنید! قطعا امنیت شما از هر چیز دیگری مهم تر است!

 

اما اگر می خواهید نصب کنید

دانلود تلگرام طلایی بدون فیلتر

در روزهایی که پیام رسان محبوب تلگرام، فیلتر است، بسیاری از کاربران ایرانی به دنبال راهی برای ورود به این پیام رسان هستند. تا کنون هم پیام رسان های جایگزین معرفی شده نتوانسته است با اقبال ماربران رو به رو شود.در این گیرو دار فرصت مناسبی برای برنامه نویسان دست داده تا از قابلیت نرم ازارهای متن باز استفاده کرده و با طراحی پیام رسانی شبیه به تلگرام خود را به این پیام رسان نزدیک کنند.

تلگرام طلایی یا طلگرام یکی از نسخه‌های غیررسمی تلگرام است که پس از فیلتر شدن این پیام‌رسان محبوب، گسترش قابل توجه‌ای در میان کاربران ایرانی داشته است.

شاید تلگرام مشهورترین نرم‌افزار متن باز (Open Source) در میان کاربران ایرانی باشد. عمده نرم‌افزار‌های متن ‌باز این فرصت‌ را در اختیار سایر برنامه نویسان می‌گذارند تا با تغییر نسخه اصلی و ایجاد تغییرات دلخواه در برنامه، اشکالات نسخه اصلی را رفع و به توسعه آن کمک کنند.

فلسفه وجود نرم‌افزار‌های متن باز نیز همین است. گاهی سرویس‌هایی که نسخه‌های متن‌باز اپلیکیشن خود را منتشر می‌کنند، از تغییراتی که برنامه نویسان ایجاد کرده‌اند برای انتشار نسخه‌های رسمی بعدی ایده‌برداری می‌کنند.

تلگرام طلایی (طلگرام) مانند برنامه اصلی تلگرام از API های عمومی و آزاد تلگرام استفاده می کند و مستقیما به سرور اصلی تلگرام متصل می شود.

در توضیحات امکانات تلگرام طلایی نیز آمده :

در برنامه تلگرام طلایی قادر هستید کانال های مورد نظر خود را سرچ کرده و آنها را به راحتی پیدا کنید و عضو شوید.

همچنین در این برنامه به راحتی می توانید در کانال هایی که عضو نیستید به جستجوی عکس ها ، کلیپ ها و متن ها بپردازید.

علاوه بر آن برنامه تلگرام طلایی یا طلگرام از عضویت ناخواسته شما در گروه های تبلیغاتی جلوگیری می کند.

این برنامه از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند.

دانلود تلگرام طلایی (طلگرام)؛ نسخه ضد فیلتر تلگرام

اندروید:  http://app.talagram.ir/talagram.v522.apk

آیفون:   https://new.sibapp.com/applications/talageram

نحوه عضویت و ورود به تلگرام طلایی (طلگرام)

رابط کاربری تلگرام طلایی مانند سایر نسخه‌های غیررسمی تلگرام تغییرات چندان زیادی نسبت به نسخه اصلی تلگرام ندارند. تلگرام طلایی را از لینک های بالا نصب کنید. پس از راه‌اندازی اپلیکیشن، در بدو ورود نکته‌ای جالب به چشم می‌خورد. امکان استفاده از زبان فارسی برای منو و سایر نوشته‌های رابط کاربری در تلگرام طلایی وجود دارد.

 

پس فعال‌سازی با استفاده از شماره تلفن همراه، صفحه نخست تلگرام طلایی باز خواهد شد. شش تب جدید در این پیام رسان به نسبت نسخه اصلی تلگرام افزوده شده است که با استفاده از آن می توان چت‌های خصوصی (Private Chat)، گروه‌های معمولی، سوپر‌گروه‌ها، کانال‌ها را دسته‌بندی کرد.

در تب اول همه کانال‌ها و گروه‌ها مشابه تلگرام وجود‌ دارد. همچنین در آخرین تب می‌توانید، چت، گروه و یا کانال مورد علاقه خود را جدا کنید. این قابلیتی است که در موبوگرام، نسخه غیررسمی دیگر تلگرام، نیر وجود دارد.

در پایین صفحه، سه گزینه وجود دارد که امکانات جالبی و کاربردی را در پیش روی کاربر قرار می‌دهد. گزینه اول تلگرام، دومی داغ‌ترین‌‌ها و سومی جستجو در کانال‌ها. در ادامه موارد دو و سه را به طور خلاصه بررسی می‌کنیم.

داغ‌ترین‌ها : در این بخش‌ پربازدید‌ترین پست‌های تلگرام را فارغ‌ از اینکه شما کانال مربوط به آنها را دنبال می‌کنید و یا عضو گروه مرتبط هستید یا خیر، به شما نمایش می‌دهد. با انتخاب این گزینه صفحه‌ای باز خواهد شد مانند تب جستجو در اینستاگرام (که پست‌های محبوب را از سراسر اینستاگرام فهرست می‌کند). این امکان وجود دارد که پست‌ها را بر اساس نوع محتوا مشاهده کرد. برای این کار ۵ گزینه پیش روی شما خواهد بود:

 1. ویدیو
 2. عکس
 3. متن
 4. گیف
 5. موزیک

جستجو در کانال‌ها : با استفاده از این گزینه می‌توانید عبارت مورد نظر خود را در میان کانال‌های تلگرام جستجو کنید. این قابلیت بسیار کاربردی است، چرا که نه تنها کانال‌هایی را که شما در آن حضور دارید، بلکه تمامی کانال‌ها موجود در تلگرام را مورد جستجو قرار خواهد داد. مطابق آنچه گفته شده است، این جستجو در بین بیش از یک میلیون کانال و بیش از یک و نیم میلیارد پست تلگرامی انجام خواهد گرفت. البته این جستجو مدت زمان تقریبا طولانی صرف خواهد کرد.

امکانات افزوده شده در تلگرام طلایی

مانند سایر نسخه‌های غیررسمی تلگرام، امکانات افزوده‌ شده‌‌ای درتلگرام طلایی نیز وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

چت‌ها، گروه‌ها و کانال‌ها : درست مانند تلگرام امکان ارسال ایموجی، استیکر و گیف وجود دارد. یک امکان افزوده شده دیگر قابلیت “رفتن به اولین پیام” در گفتگو‌های خصوصی و گروه‌هاست است. به علاوه کاربران می‌تواند در چت‌ها خصوصی و گروه‌ها تمام تاریخچه گفتگو را حذف کنند. امکان ساخت کانال، گروه، چت محرمانه، پیام صوتی و تصویری از دیگر قابلیت‌های تلگرام طلایی است که بواسطه اتصال به سرور تلگرام مهیا شده است.

آیدی‌یاب : کاربران می‌توانند در منوی تلگرام طلایی با انتخاب گزینه “آیدی‌یاب” تنها با داشتن آی‌دی دوستان و آشنایان خود و بدون داشتن شماره موبایل آنها به دوستان خود دسترسی داشته باشند.

قالب‌دهی : کاربران می‌توانند با تغییر رنگ‌ها در داخل برنامه، قالب تلگرام مورد نظر خودشان را بوجود آورند. در بخش قالب‌دهی امکان ایجاد قالب جدید، انتخاب قالب پیش‌فرض و استفاده از رنگ‌های جدید برای قالب وجود دارد.

در ادامه سایر قابلیت‌های موجود در تلگرام طلایی را فهرست کرده‌ایم. بسیاری از این تغییرات در بخش تنظیمات تلگرام طلایی موجود هستند.

 • نمایش کسانی که شماره موبایل شما را دارند
 • نمایش کاربران آنلاین
 • امکان انتخاب فونت
 • مرتب سازی تب‌ها
 • عدم نمایش نوتیفیکیشن در حالت مخفی
 • پشتیبانی از تاریخ خورشیدی و قالب ۲۴ ساعته علاوه‌بر پشتیبانی از زبان فارسی
 • حالت تبلت (در حال افقی ظاهر برنامه تغییر می‌کند)
 • انواع مختلف فوروارد : چندگانه، با ویرایش، بدون نقل قول و متن
 • مشخص شدن مخاطبین دو طرفه
 • رمز‌گزاری چت‌های خصوصی
 • نمایش آخرین بازدید مخاطب با یک آیکون رنگی
 • ترک گروه با امکان بازگشت و بدون متوجه شدن سایرین
 • کپی متن عکس‌ها، ویدیو‌ها و سایر فایل‌ها دارای زیرنویس
 • استفاده از سیستم مدیریت دانلود اختصاصی
 • خواندن یک‌حای پیام‌های همه چت‌ها و گروه‌ها
 • امکان ارسال نقاشی برای دیگران

» همچنین بخوانید : فیلترشکن اینستاگرام مخصوص اینستاگرام چه خطراتی دارد؟

مطالب مشابه را ببینید!