مجله تاپ‌ناز‌

درمان تیروئید پرکار با استفاده از گردوی سبز روشی قدیمی برای درمان تیروئید پرکار

درمان تیروئید پرکار با گردوی سبز روشی قدیمی است. عسل و گردو می توانند از تولید بیش از حد هورمون ها و یا کمبود آنها جلوگیری کنند و هورمون های بدن را تنظیم کنند و اگر به صورت منظم و با هم مصرف شوند می توانند تیروئید پرکار را درمان کنند.

با ترکیب عسل و گردو، تیروئید پرکار را درمان کنید

تیروئید یک ارگان کوچک می باشد که در بخش قدامی و قسمت فوقانی نای، درست بالای ترقوه بدن قرار دارد. تیروئید یکی از غدد درون ریز است که هورمون تولید می کند و به همین دلیل نقش مهمی در سلامت متابولیک، قلبی و عروقی و همچنین عاطفی ایفا می کند.

عملکرد خوب تیروئید کلیدی برای سلامتی تمام ارگانیسم بدن است، هم ریتم بسیاری از فعالیت های حیاتی بدن را کنترل م کند، و هم به نوبه خود باعث سنتز پروتئین، گردش خون و فرآیند اکسیژن می شود با این حال، در موارد خاص، باعث اختلالات التهابی و عدم تعادل هورمونی می شود که بعدها باعث اختلالاتی می شود که روی کیفیت زندگی تاثیرگذار است.

درمان تیروئید پرکار با استفاده از گردوی سبز روشی قدیمی برای درمان تیروئید پرکار

روش درمان خانگی و گیاهی پرکاری تیروئید

هر چند که همیشه پرکاری تیروئید علائم واضح و آشکار ندارد، اما به مرور با تغییرات کم آن در بدن، باعث تشخیص می شود.خوشبختانه، برای اقدام پیشگیرانه، می توانیم به داروهای خاصی از ریشه های طبیعی دسترسی را پیدا کنیم که مواد مغذی آنها باعث تراز و تعادل هورمون های تیروئید می شوند ؛

در این بخش از تاپ ناز می خواهیم علائم اصلی ناتوانی غده تیروئید و درمان آن را با عصل خانگی و آجیل را بررسی کنیم، اگر شما تیورئیدتان پرکار است این مطلب را حتما بخوانید و با ترکیب عسل و گردو یک مکمل خوب برای تنظیم فعالیت تیروئید خود بسیازید و از تولید بیش از حد هورمون ها جلوگیری کنید.

درمان تیروئید پرکار با استفاده از گردوی سبز روشی قدیمی برای درمان تیروئید پرکار

تروئید پرکار را چطور درمان کنیم؟

علائم نقص عملکرد تیروئید:

علائم نقص عملکرد تیروئید در هر بیمار بستگی به نوع مشکلی دارد که درحال پیشرفت است:

 

 

بیماری های مربوط به تیروئید و روش درمان تیروئید پرکار

به طور کلی، چندین تظاهرات بالینی وجود دارد که به تشخیص برخی از این شرایط می انجامد و اینها عبارتند از:

 • احساس خستگی مزمن
 • اختلالات خواب
 • اضطراب و نگرانی
 • تغییر در اشتها و طعم غذا
 • تغییرات ناگهانی در وزن
 • از دست دادن میل جنسی
 • پوست خشک
 • ریزش مو
 • شکنندگی ناخن
 • قاعدگی نامنظم
 • مشکلات باروری
 • درد عضلانی و مفصلی
 • فشار خون و کلسترول بالا
 • تنظیم نادرست دمای بدن

درمان عسل و گردو برای پرکاری تیروئید :

ترکیب عسل و آجیل نوعی درمان دارویی قدیمی است که می توانید به عنوان مکملی برای تحریک تعادل هورمون های تیروئید استفاده کنید و مصرف منظم این مخلوط، برای یک اقدام پیشگیرانه، میتواند از تولید پایین هورمون ها و یا تحریک و تولید بیش از حد آنها جلوگیری به عمل آورد.

درمان تیروئید پرکار با استفاده از گردوی سبز روشی قدیمی برای درمان تیروئید پرکار

درمان تروئید پرکار با عسل و گردو

مزایای عسل برای درمان تیروئید پرکار:

عسل دارای آنزیم های مختلف، ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات آنتی اکسدانی می باشد. عسل طبیعی یکی از مفیدترین داروها برای حفظ سلامت انسان است. عسل دارای قندهای طبیعی است که می تواند انرژی سلول های بدن را تامین کند و به همی دلیل از بروز عوارض ناشی از خستگی هم جلوگیری می کند.

عسل می تواند بدن را از سم ها و فلزات سنگین، که می توانند باعث ایجاد اختلالات تیروئید شوند را پاکسازی کند، عسل دارای مقدار زیادی اسید چرب امگا 6 است و اینها مواد مغذی مورد نیاز برای تنظیم کردن فرآیندهای هورمونی بدن هستند.

نحوه درمان تیروئید پرکار با عسل

مزایای گردو برای درمان تیروئید پرکار:

خیلی ها نمی دانند که آجیل خوب برای حفظ سلامت تیروئید مفید است، این میوه خشک شده خوشمزه سرشار از مواد مغذی و خاصی است که عملکرد غده تیروئید را بهبود می بخشد. اینها حلوی مقدار زیادی سلنیوم هستند که یک عنصر ضروری برای فعالیت تیروئید است و بخش تفکیکی از هورمون ها را ترویج می دهد.

سطوح پایین این ماده معدنی مربوط به کمبود ید است که یک مشکل است و می تواند باعث کم کاری تیروئید شود. اسیدهای چرب ضروری آجیل برای جلوگیری از عدم تعادل التهابی در غده توصیه می شود و در بهبود گردش خون کمک می کند و نیز از ارزش انرژی بالایی برخوردار است.

تاثیر گردو بر پرکاری تیروئید

چگونگی آماده سازی درمان تیروئید پرکار با عسل و گردو :

برای تهیه این درمان، توصیه می شود از گردوهای سبز استفاده کنید، زیرا آنها حاوی انواع متعددی هستند که سلنیوم بیشتری دارند با این حال، اگر شما نمیتوانید آنها را در این حالت خریداری کنید، میتوانید از گردو معمولی نیز استفاده کنید.

مواد اولیه :

 • 40 عدد گردو سبز
 • 3فنجان عسل ارگانیک (1 کیلوگرم)
 • ظرف
 • چاقو
 • ظرف شیشه ای با در
 • قاشق چوبی

درمان تیروئید پرکار با مواد مغذی در خانه

آماده سازی:

1. تقریبا نیمی از گردوهای سبز را نصف کنید و آنها را به قطعات کوچک تقسیم کنید.

2. آنها را در یک ظرف شیشه ای قرار داده و سپس با عسل ارگانیک بپوشانید.

3. مواد تشکیل دهنده را با یک قاشق چوبی جدا کرده و شیشه را پر کنید.

4. آن را در یک مکان سرد و تاریک قرار دهید و اجازه دهید 7 تا 10 روز بماند.

طرز تهیه داروی گیاهی برای درمان تیروئید پرکار

طرز مصرف :

وقتی که زمان مصرفش سر رسید، 2 قاشق چای خوری از آن را ناشتا، یا همراه صبحانه بخورید.

اگر دوست دارید، در شب هم بخورید، تنها یا با یک تکه نان گندم سیاه.

آیا آماده هستید تا این درمان خوشمزه و سالم را امتحان کنید؟ حتی اگر هنوز هیچ نشانه ای از مشکل تیروئید را ندارید، می توانید این دارو را در رژیم غذایی منظم خود برای حمایت از عملکرد تیروئید خود داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!