مجله تاپ‌ناز‌

درمان خشکی لب در خانه

وقتی رطوبت پوست از بین برود خشکی لب ایچاد می شود. برای درمان خشکی لب باید دوباره پوست لب را مرطوب کنید تا رطوبت از دست رفته را به دست آورد. در این مطلب به روش های خانگی درمان خشکی لب اشاره می کنیم.

برای اینکه بتوانید خشکی لب را درمان کنید باید دلیل آن را پیدا کنید و از بروز آن جلوگیری کنید. این عارضه بیشتر در فصل زمستان دیده می شود.

در فصل زمستان هوا خشک می شود و پوست رطوبت از دست می دهد. وسایل گرمایشی هم می توانند این پدیده را تشدید کنند.

درمان خشکی لب با روش های خانگی

خیلی از خانم ها در تمام سال با خشکی لب مواجه می شوند که به دلیل استفاده زیاد از رژ لب مات و خشک است. برای درمان کردن خشکی لب، بهتر است از رژ لب استفاده نکنید.

خشکی لب می تواند به دلیل حساسیت پوستی و فصلی به وجود آید. پماد ویتامین A در مواقعی که لب خشک می شود می تواند بافت آسیب دیده لب را ترمیم کند.

 

درمان خشکی لب در خانه

کم ابی بدن هم می تواند منجر به خشک شدن لب شود. در این مواقع باید بیشتر آب بنوشید و کم ابی بدن را جبران کنید تا از این طریق خشکی دهان و خشکی لب را از بین ببرید.

درمان خشکی لب در خانه

در فصل های سرد باید لب ها را کمتر در معرض هوتای خشک قرار دهید. این عارضه بیشتر در روزهای سرد و خشک زمستان که باد می وزد، اتفاق می افتد.

در چنین روزهایی بهتر است در خانه بمانید، بهتر است به لب خود روغن نارگیل بزنید یا خردل چرب و یا لب های خود را در هوای سرد با شال و روسری بپوشانید.

درمان خشکی لب در خانه

هنگام خشک شدن لب نباید لب ها را با آب دهان خیس کنید زیرا باعث می شود که خشکی لب بدتر شود.

درمان خشکی لب در خانه

برای از بین بردن ترک لب می توانید از لوسیون و یا شامپور بچه استفاده کنید و لب ها را با آن بشویید.

درمان خشکی لب در خانه

از مواد غذایی حاوی ویتامین ویتامین B2 استفاده کنید. ریبوفلاوین در سبزیجات وجود دارد. در صورتی که این ویتامین را در بدن کم داشته باشید باعث می شود که لب شما خشک و متورم شود.

در فصل زمستان برای جبران خشکی هوا از کرم ضد آفتاب روی لب استفاده کنید.

درمان خشکی لب در خانه

برای مرطوب نگه داشتن لب ها می توانید از گل سرخ با گلیسیرین روی لب استفاده کنید. دو پیمانه گلیرسیرین را با یک پیمانه گل سرخ مخلوط کنید.

در فصل زمستان و تابستان بهتر است دستگاه بخور سرد یا گرم در منزل استفاده کنید. این دستگاه رطوبت ساز می تواند رطوبت لب های شما را در شب تامین کند.

درمان خشکی لب در خانه

اگر به مواد آرایشی، لوسیون ها و صابون حساسیت دارید نباید آن را مصرف کنید.

از رژ لب ویتامینه و کرم شیر هم می توانید برای رطوبت لب استفاده کنید.

این کریم می تواند لایه برداری کند و بافت مرده پوست را هم تبدیل به بافتی نرم کند.

درمان خشکی لب در خانه

مخلوط گلیسیرین و عسل هم بسیار پرفایده است و می توانید چندین بار در روز روی لب بگذارید تا خشکی لب را درمان کند.

مخلوط عسل و گیلیسیرین می تواند به خوبی خشکی لب را درمان کند.

ژل آلوءه ورا هم انتخاب مناسبی برای درمان خشکی لب است. می توانید همراه با ژل از لیدوکائین استفاده کنید. این دارو به صورت خوبی می تواند خشکی لب را درمان کند. وازلین روشی عالی برای درمان خشکی لب است. این کرم می تواند لب های شما را نرم کند و مانع از ترک خوردن شود.

درمان خشکی لب در خانه

برای بهبود پیدا کردن خشکی لب می توانید یک قاشق چای خوری عسل و  قاشق چای خوری شکر را به مدت 5 دقیقه روی لب قرار دهید. این مخلوط لب های شما را نرم می کند. باید این خمیر را خیلی خوب روی لب ماساژ دهید. این کار را  بار در روز انجام دهید تا لب های شما کاملا نرم شوند.

در آخر هم مخلوط ترکیبی را با اب ولرم بشویید.

مطالب مشابه را ببینید!