مجله تاپ‌ناز‌

استفاده از روش مزوتراپی بهترین روش برای جوانسازی پوست

مزوتراپی

از روش مزوتراپی برای جوانسازی پوست، از بین بردن لک و چربی و همچنین رویش مو استفاده می کنند. روش مزوتراپی فقط ممکن است کمی التهاب ایحاد کند و باعث قرمزی شود

روش مزوتراپی برای زیبایی پوست

جلوی پیری و کهولت سن را با هیچ روشی نمی توان گرفت، برای همین افرادی که لیفتینگ جراحی صورت انجام داده اند بعد از مدتی دوباره دچار افتادگی پوست می شوند و چون یک بار پوست صورت آن ها کشیده شده است، نمی توانند برای بار دوم از این روش استفاده کنند، در حالی که در مزوتراپی چنین محدودیتی وجود ندارد. در ضمن در لیفتینگ جای بخیه ها به زیبایی فرد لطمه می زند.

مزوتراپی از کلمه یونانی Meso به معنای میان و Therapeia به معنی درمان پزشکی می آید و یکی از عمل پزشکی زیبایی غیر جراحی است که طی آن داروهای هومیوپاتیک که معمولا توسط پزشکان طب جایگزین تجویز می گردد، وارد پوست می شود.

یک متخصص پوست،کاهش کلاژن سازی را از دلایل بروز چین و چروک روی پوست دانست و گفت:تمام روش های درمانی چین و چروک بر اساس تحریک کلاژن سازی انجام می شود که حاصل آن پوستی سالم تر و نرم تر است.
وی ادامه داد:هر 28 روز یک بار از ناحیه زاینده، پوست تولید می شود و به سمت بالا می آید، اما با بالا رفتن سن این روند کندتر می شود. مزوتراپی یکی از روش هایی است که در آن مواد لازم برای تحریک کلاژن سازی، از جمله اسید هیالورونیک را به قسمت درم پوست تزریق می کنند. بسیاری از این مواد به علت درشتی، از منافذ بسیار ریز اپیدرم پوست عبور نمی کند.

مزوتراپی

روش درمانی مزوتراپی

این متخصص پوست با اشاره به این که ادعای بسیاری از تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی مبنی بر تاثیر برخی کرم ها در از بین بردن چین و چروک، بیان کرد:هیچ محصول آرایشی موضعی نمی تواند در کلاژن سازی نقش داشته باشد، زیرا مواد لازم برای جوانسازی، از راه پوست جذب نمی شوند.حتی برخی مدعی هستند از طریق افزایش چربی محصول یا ایجاد غلاف های نانویی، مواد لازم به قسمت درم پوست می رسد، اما از لحاظ علم هم این امکان وجود ندارد و این ادعاها قابل قبول نیست.
وی یکی از بهترین روش های جوانسازی پوست را مزوتراپی دانست و افزود:با این روش مواد به سلول های مورد نظر می رسد، البته ممکن است موجب التهاب پوست و کبودی آن شود. پس از 2 الی 5 روز کبودی از بین می رود و شفافیت و نرمی پوست احساس می شود، از طرفی وجود آب زیر پوست موجب محو شدن چروک ها می شود.
این متخصص پوست عنوان کرد:تعداد سوزن هایی که به پوست زده می شود باید زیاد باشد و از طرفی این اقدام باید 4 تا 6 ماه با فواصل سه هفته تا یک ماه تکرار شود. برخی مراکز با دستگاه میکرونیدلینگ سوراخ ها را ایجاد می کنند و سپس مواد را روی سطح پوست پخش می کنند. تعداد سوراخ ها در این روش بیشتر است و به علت سرعت بالا، درد کمتری حس شود. البته همین تعداد زیاد سوراخ ها ممکن است موجب بروز التهاب شود و به درم ها آسیب برساند. برخی معتقدند این روش مواد را به طور کامل به درم ها نمی رساند.
وی ادامه داد:مزوتراپی در ایران برای رویش مو، جوانسازی پوست، از بین بردن لک و چربی رواج دارد. این روش درمانی علاوه بر قرمزی و التهاب ضرر خاصی ندارد فقط باید حتما توسط متخصص انجام شود، زیرا استریلیزه بودن سوزن ها برای جلوگیری از عفونت و خلوص موادی که تزریق می شود بسیار اهمیت دارد. ماده خارجی می تواند باعث تحریک سلول های زیر پوست و سفت شدن آن ها شود، به طوری که مدت ها بیمار احساس وجود دانه های عدس مانند در زیر پوست خود دارد.
این متخصص پوست یادآور شد:در صورت ورود ماده غیر مرتبط هم چون ویتامین E، اگر بیمار خیلی شانس آورد، پوست سر باز می کند و مواد با چرک و خون خارج می شود. بنابراین برای انجام مزوتراپی باید به متخصص مراجعه کرد.

همچنین بخوانید :

مطالب مشابه را ببینید!