استفاده از روغن زیتون به عنوان پاک کننده طبیعی آرایش

استفاده از روغن زیتون به عنوان پاک کننده طبیعی آرایش

یکی از بهترین پاک کننده های طبیعی آرایش روغن زیتون است. روغن زیتون آرایش را پاک می کند و هیچ آسیبی به پوست وارد نمی کند. استفاده از روغن زیتون به عنوان پاک کننده طبیعی آرایش می تواند مزایای دیگری هم برای پوست شما داشته باشد.

روغن زیتون پاک کننده طبیعی آرایش

با چند ماده ساده ، می توانید پاک کننده ای درست کنید که فاقد هر گونه مواد نگهدارنده یا شیمیایی باشد . دستور العمل تهیه پاک کننده طبیعی آرایش در خانه را در این مطلب بخوانید :

استفاده از روغن زیتون به عنوان پاک کننده طبیعی آرایش

پاک کننده آرایش طبیعی

 شما هر نوع آرایشی که داشته باشید ، باید قبل از رفتن به رختخواب در شب , تمام آرایشتان را بشویید. خوابیدن با آرایش , منافذ پوستتان را میبندد و همینطورخوابیدن با ریمل مژه و ابرو باعث میشود مژه تان شکننده شود و ریزش کند . اگر تنبلی کنید و به صورتتان نرسید و یا با آرایش بخوابید پیشانی و صورتتان پراز جوش و آکنه خواهد شد .

 با وجود دستمال مرطوب هایی که برای پاک کردن آرایش بوجود آمده اند دیگر جای هیچ بهانه و کوتاهی نیست .حتی میتوانید با چند فرمول کوچک به جای استفاده ازاین پاک کننده هایی که در فروشگاه وجود دارد از پاک کننده های خانگی و طبیعی استفاده کنید .

چطور از روغن زیتون به عنوان پاک کننده آرایش استفاده کنیم ؟

چند قطره از روغن زیتون را برروی یک پد پنبه بریزید و صورت خود را با حرکت دایره ای پاک کنید . هنگام پاک کردن آرایش چشم، چشم خود را 10 ثانیه ببندید با پد پنبه به آرامی آن را پاک کنید . اگر شما پد پنبه در خانه ندارید چند قطره از روغن زیتون را در دستتان بریزید و برروی صورت خود بمالید و با استفاده از یک حوله و یا دستمال کاغذی نرم صورت خود را تمیز کنید و روغن اضافی را از صورت خود پاک کنید .

مزایای استفاده از روغن زیتون به عنوان تمیزکننده ی آرایش 

  • روغن زیتون کاملاً طبیعی است. از ویتامین، مواد معدنی و مواد ارگانیک تولیدشده است که این بدان معناست که پوست شما آسیب نخواهد دید. هیچ تأثیر جانبی وجود نخواهد داشت!
  • روغن زیتون هیچ گاه نمی تواند به صورت شما آسیب بزند. منفذهای صورت شما هیچ گاه محدود نخواهد شند.
  • روغن زیتون دربرگیرنده ی روغن های ضروری است که این بدان معناست که صورت شما به هیچ روند درمانی نیاز ندارد.
  • این روغن می تواند صورت شما را به حالت توازن برساند و به عوامل خارجی حساسیت کمتری بدهد.
  • روغن زیتون دارای آنتی اکسیدان هایی است که می تواند پوست شما از سالخوردگی حفظ کند.
  • همچنین برای تمام انواع پوست خوب است. هرکسی می تواند از این روغن استفاده کند.

همچنین بخوانید :

مطالب مشابه را ببینید!