مجله تاپ‌ناز‌

قبل و بعد از رابطه جنسی چه خوراکی بخوریم؟

قبل و بعد از رابطه جنسی چه خوراکی بخوریم؟

در این نوشتار ما به شما می گوییم که چه خوراکی هایی را قبل و بعد از رابطه جنسی بخورید بهتر است.

نکات تغذیه ای برای قبل و بعد رابطه جنسی

رابطه جنسی هم می تواند به عنوان ورزش محسوب شود و هم می تواند بسیار لذت بخش باشد و البته بسیار هم پرطرفدار است و باعث می شود شما و شریک زندگی تان احساس خوبی داشته باشید. بنابراین بهتر است خوراکی هایی را هم انتخاب کنید که شما را خوشحال کند. در این مطلب خوراکی هایی که قبل و بعد از راطبه جنسی باعث شارژ شدن شما می شوند را معرفی می کنیم.

غذاهای مفید برای قبل و بعد از رابطه جنسی

نوشیدنی های مفید، مواد خوراکی و ادویه های مختلف می توانند باعث ایجاد شور و هیجان بیشتری در رابطه جنسی شوند و میل جنسی شما را افزایش می دهند.

خوراکی های مفید برای رابطه جنسی

مواد غذایی مختلفی هستند که میل جنسی افراد را تحریک می کنند و باعث ایجاد هیجان در بدن می شوند. خیلی از نوشیدنی ها و ادویه های مختلف نقش مهمی در این موضوع دارند. در این مطلب برخی از مواد غذایی موثر قبل از رابطه جنسی را معرفی می کنیم. بهتر است هر فرد قبل و بعد از رابطه جنسی به نکات تغذیه ای اهمیت بدهد تا دچار مشکل نشود.

قبل و بعد از رابطه جنسی چه خوراکی بخوریم؟

آجیل

آجیل به دلیل داشت مقادیر زیاد روی می تواند تاثیر زیاد و موثری بر رابطه جنسی داشته باشد. آجیل حاوی امگا 3 نیز می باشد و می تواند باعث افزایش تولید دوپامین شودد که بر رابطه جنسی بسیار تاثیر می گذارد. پس بهتر است قبل از رابطه جنسی مقداری آجیل بخورید.

توت فرنگی

توت فرنگی با رنگ قرمز خیره کننده و ترکیب ان با توت وحشی می تواند باعث افزایش قدرت میل جنسی شود و قبل از سکس حتما بخورید.

قهوه

پیش از رابطه جنسی قهوه مصرف کنید زیرا قهوه به شما کمک می کند هوشیارتر باشید و جریان خون شما را نیز بهبود می دهد و استقامت شما را در رابطه جنسی زیاد می کند.

چغندر

چغندر حاوی تریپتوفان Tryptophan ( اسید آمینه ای که به تولید و تنظیم طبیعی هورمون ها کمک می کند) و بتایین Betaine ( بهبود دهنده متابولیسم) است که به احساسات مثبت مخصوصا در هنگام رابطه جنسی کمک می کند. همچنین چغندر حاوی ماده ای است که به افزایش هورمون های جنسی در بدن کمک می کند .

غذاهای دریایی

غذاهای دریایی و انواع ماهی گزینه خوبی برای تحریک میل جنسی هستند زیرا سرشار از امگا 3 بوده و به همراه ادویه ها، هیجان و میل جنسی را افزایش می دهد .

قبل و بعد از رابطه جنسی چه خوراکی بخوریم؟

آووکادو

جادوی آووکادو برای تمام نواحی بدن بر کسی پوشیده نیست . مصرف آووکادو برای مردان توصیه می شود زیرا تاثیر مستقیم و مثبتی بر بیضه ها و تولید اسپرم داشته ونه تنها باعث قدرت جسمی شده بلکه باعث افزایش توانایی افراد در تحریک و اشتیاق جنسی می شود. آووکادو در تقویت سیستم ایمنی بدن و میل جنسی سودمند است .

شکلات تلخ

شکلات همیشه مورد علاقه اکثر افراد بوده و در تولید انرژی و هیجان بالا شناخته شده است. در شکلات تلخ دو ماده فنتیلامین Phenethylamine (محرک سیستم عصبی ) و تریپتوفان وجود دارد که این دو عنصر به ما کمک می کنند تا میل بیشتری به رابطه جنسی همراه با عشق و احساسات داشته باشیم و سروتونین بیشتری در مغزمان ایجاد شود .

همچنین بخوانید : موثرترین روشهای تحریک مردان قبل از رابطه جنسی

آبانار

نوشیدن آب انار، سطح کورتیزول یا هورمون استرس را کاهش می دهد، در نتیجه افزایش تستوسترون در مردان و زنان صورت می گیرد. علاوه بر این، در تاریخ باستان آمده است که الهه یونانی یونان اولین درخت انار را کاشته و عقیده داشتند که مصرف دانه انار تاثیر زیادی بر باروری و فراوانی میل جنسی دارد .

مواد غذایی مفید بعد از رابطه جنسی

رابطه جنسی قطعا می تواند اشتها را بهبود بخشد. معمولا پس از فعالیت های بدنی در هنگام رابطه جنسی، احساس گرسنگی زیادی به سراغ شما آمده و تقریبا بلافاصله نیاز به رفع گرسنگی دارید. در اینجا، ما درباره مصرف بعضی از بهترین غذاهای مقوی و مفید پس از رابطه جنسی صحبت می کنیم .

هنگامی که رابطه جنسی برقرار می کنید، علاوه بر فعالیت و کاهش انرژی، ممکن است نیروی شما تحلیل رفته و پس از آن بدن شما نیاز به تقویت با پروتئین های قوی و مصرف موادی برای بالا بردن قند خون خود دارد .

میوه ها

مصرف میوه پس از رابطه جنسی به دلیل ویتامین های بالا، بدن فرد را تقویت کرده و به دلیل قند موجود در میوه ها، قند خون تنظیم شده و به سطح متعادلی می رسد .

قبل و بعد از رابطه جنسی چه خوراکی بخوریم؟

بستنی یکی از مواد خوراکی مفید برای قبل از رابطه جنسی

بستنی

پس از رابطه جنسی حرارت بدن کمی بالا رفته و نیاز به خنک شدن دارید و چه راهی بهتر از یک بستنی خوشمزه و خنک می تواند به شما احساس خوبی بدهد .

نودل

نودل یا رشته فرنگی یک وعده غذایی کامل است که احساس سیری به شما می دهد. رشته فرنگی به شکل اسپاگتی، پروتئین بدن را فراهم کرده و نیروی از دست رفته را به شما باز می گرداند .

دو خوراکی مفید دیگر برای قبل و بعد رابطه جنسی

آب

همان طور که قبلا ذکر شد، همیشه بدن تان باید آبرسانی شود، ولی بعد از رابطه جنسی اهمیتش بیشتر می شود. در حین یک تمرین سخت مانند رابطه جنسی، رطوبت زیادی از دست می دهید که باید جایگزین شود. یک لیون آب آماده داشته باشید یا بعد از اتمام کارتان یک لیوان آب بخورید. به این صورت زودتر بدن تان بازسازی شده و بابتش از شما تشکر می کند .با آب رسانی مناسب به بدن تان و انتخاب میان وعده سالم بعد از رابطه جنسی، سرعت بازسازی بدن تان را افزایش داده و بدون افزایش سایز دور کمرتان ولع خوردن خود را رفع می نمایید .

ماست یونانی

اگر طرفدار ماست یونانی هستید، می توانید از آن به عنوان یک میان وعده ساده و خوشمزه بعد از رابطه جنسی استفاده کنید . این ماست چربی های سالم و پروتئین بیشتری نسبت به ماست های معمولی دارد، که این امر مخصوصا برای بهبود عضلات مفید است . سعی کنید با اضافه کردن برخی غلات به عنوان کربوهیدرات و توت های ( Berries) تازه به عنوان ویتامین و سایر مواد مغذی این ترکیب را کامل کنید .

ماست یونانی یک بازسازی کننده ایده آل بعد از رابطه جنسی است، چون سرشار از پروتئین است، در عوض قند کمی دارد . پروتئینی که می تواند بدون افزودن قند اضافی به رژیم غذایی شما، به بهبود عضلات تان کمک کند .

مطالب مشابه را ببینید!