گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سرگرمی / دانستنی ها / اطلاعات جالب در مورد گربه ها
loading...

اطلاعات جالب در مورد گربه ها

اطلاعات جالب در مورد گربه ها

گربه

اطلاعاتی در مورد گربه ها:
• قدرت دید گربه درشب ۶ برابر قدرت دید انسان است.
• سبیل ها و موهای اطراف گونه و چانه گربه مثل آنتن عمل میکنند و گربه به کمک آنها میتواند تنگی و گشادی یه محل را برای عبور کردن تخمین بزند.
• اکثر گربه های سفید که دارای چشمهای آبی هستند کر بدنیا می آیند. گربه سفیدی که یک چشمش آبی باشه و یکی سبز… گوشی که نزدیک چشم آبی رنگ است کر خواهد بود.
• گربه ها ۱۶ ساعت در روز میخوابند. یعنی بیشتر از پستانداران دیگر.
گربه ها میتوانند به یکدیکر خون بدهند.
• بر عکس باور های قبلی گربه ها رنگ را تشخیص میدهند.
• گربه ها از اینکه اسمشان را صدا کنید و با آنها صحبت کنید خیلی لذت میبرند.
• از نظر علمی ثابت شده که نوازش گربه فشار خون را پائین میاورد.
• گربه ها حافظه خوبی دارند. افرادی را که رفتاری دوستانه با آن ها داشته یا کسانی را که به آن ها حمله و اذیت کرده را به خاطر می آورند.
• گربه می تواند کارهایی را یاد بگیرد از جمله: باز کردن در یا به صدا در آوردن زنگ خانه، برخی از گربه ها میتوانند شیر آب را باز کنند و پس از آزمایش حرارت آن با چنگال خویش آن را بنوشند اما گربه ها به نظر مغرور می رسند و اغلب از انجام بازی ها و شوخی های احمقانه خودداری می کنند.
• در غذای گربه ها باید حتما”‌مقداری چربی وجود داشته باشد برای اینکه بدنشان خود بخود نمیتواند چربی بسازد.
• قرص های ضد درد انسان از جمله استامینوفن (تیلنول) برای گربه ها سمی میباشند. شکلات هم برای گربه ها سمی میباشد.

ارسال شده توسط کاربر فرناز 67

loading...

7 دیدگاه ها

  1. خیلی جالب بود

  2. خیلی خوب بود واقعا

  3. ممنون از دوستان گل و مهربونم صنم جان و پریدخت جان

  4. ممنون فرناز خانوم !! ازتون یه سوال داشتم ::: راجع به همین مطلب :: تو خط دومتون راجع به سبیل گربه سخن گفتین ؟؟ آیا این درسته یعنی واقعیت داره که میگن اگه گربه سبیل خودشو از دست بده تعادلش بهم میخوره رو دیوار رفتن ؟؟؟

  5. خواهش می کنم آقا محسن. در بارۀ سبیل گربه هم تا اونجایی که می دونم مثل مثل حس لامسه عمل می کنه. مثلا اندازۀ سوراخی رو که می خواد رد بشه با سبیل اندازه گیری می کنه یا این که چقدر فاصله تا یه مانع داره ولی در تعادلش نقشی نداره و اگه سبیلش رو از دست بده می تونه از روی دیوار رد بشه ولی ممکنه نتونه از توی یه سوراخ رد بشه و گیر کنه چون گشادی و تنگی سوراخ رو نمی تونه اندازه کنه.

  6. مرسی فرناز خانوم گرامی بابت پاسخگویی .. راستش واقعآ برام جالبه این دنیای حیوانات !! کانال من و تو یه برنامه یی داشت خیلی وقتا پیش راجع به دنیای حیوانات !! یه موردش هم درباره رفتار گربه ها بود !! خیلی وقت بود برام سوال بود که جوابش رو گرفتم از شما .. بازم ممنون جواب مفیدتان ..

  7. راست می گید آقا محسن رفتار حیوانات برای من هم خیلی جالبه. مثلا گربه ها از چشمهای آدم می خونن که مهربونه و بی آزار یا از نظر اونا خطرناک و غیر قابل اعتماد. اگه یه گربه از روبروتون بیاد به محض دیدن شما می ایسته و به چشمهاتون خیره می شه اگه شما چشمهاتونو جمع کنید و سرتونو کمی پایین بندازید بلافاصله با همون حرکت بهتون پاسخ می ده و می شینه که نوعی ابراز ارادت به شماست تا از کنارش رد بشید. درست مثل گفتن چاکرم نوکرم ما آدما!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *