گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار اجتماعی / اوباما یک ایرانی الاصل است !
loading...

اوباما یک ایرانی الاصل است !

اوباما

دکتر اندی واسهول از موسسه تحقیقات تاریخی دانشگاه ام آی تی آمریکا میگوید: مطابق تحقیقات تیم وی، باراک اوباما ذاتا از اهالی جنوب ایران وشیعه است.

به گفته وی ,خاندان اوباما در حقیقت همان خاندان معروف اُوبامای بوشهر هستند که در دوران قاجاریه جلای وطن کرده و طی چند نسل به آمریکا رسیده اند. جد بزرگ اوباما، میر حسن خان اوبامایی که از میرآب های معروف بوشهر بوده و به همین خاطر اُوباما (یعنی “آب با ما” می باشد) پس از یک نزاع خونین با سقاباشی ناصرالدین شاه قاجار از بوشهر فرار کرده به سرحدات عثمانی می رود.

وی ابتدا در حلبچه به عنوان تاجر زردچوبه فعالیت کرده و پس از ارتقا در تجارتش به عنوان تاجر زعفران به شهر حلب (در سوریه کنونی) می رود. مقارن با ایام مشروطه میر حسن خان در حلب فوت نموده و پسر وی علی اصغر اوباما ، به خاطر ضدیت اهالی عثمانی با شیعیان ایرانی خانواده را به سمت طرابلس می کوچاند.

خاندان اوباما در آنجا به تجارت تنباکو مشغول می شوند اما پس از ممنوعیت استعمال قلیان در آن جا، دسته دسته شده و به جاهای دیگر مهاجرت می کنند. در این ایام که اندکی قبل از جنگ دوم جهانی بوده پدر بزرگ حسین به همراه خانواده اش جنوب غربی آفریقا مهاجرت می کنند. وی در آنجا برای امرار معاش از پشم شتران پارچه درست می کرده و به اسم ایرانی “برک” (barak) به فروش می رسانده که پس از پایان جنگ جهانی به شدت مورد استقبال قرار گرفته و به همین خاطر از طرف معاون شهردار واشینگتن دی سی به لس آنجلس دعوت می شود.

وی پس از ورود به خاک آمریکا به همراه خانواده اش در تگزاس رحل اقامت می افکند و به تولید و تجارت برک (در گویش آمریکایی “باراک”) می پردازد. اما پس از چندی به خاطر ممنوعیت واردات شتر و پشمش به آمریکا ورشکست شده و بناچار فرزندانش را به مدرسه می فرستد.

پدر باراک، یعنی حسین اوباما پس از طی دوران مدرسه و دانشگاه، تابعیت ایرانی-آمریکایی بدست آورده با یک دختر مسیحی ازدواج کرده و سپس به اصرار خانواده همسر خود به ناچار مذهب اسلامی-مسیحی اختیار می کند اما از انتخاب اسم اسلامی یا ایرانی برای فرزند خود منع می شود.

به همین خاطر با انتخاب نام “باراک” که در حقیقت همان لفظ فارسی برک است، و انتقال نام میانی و نام خانوادگی “حسین اوباما” برای پسرش به هویت خود روی فرزندش ادامه می دهد.

بنا براین گزارش، افشای این امر می تواند دردسر بزرگی برای آینده سیاسی اوباما در آمریکا و ایران باشد.

همچنین به گزارش خبرنگار آی طنز نیور، دکتر انوشیروان کیهانی زاده ضمن قابل قبول دانستن این فرضیه گفت: از آنجائیکه ثابت شده است تمام آدم های مهم در دنیا اصالت ایرانی دارند اینجانب از ابتدا به ایرانی بودن اوباما مشکوک بودم.

تا کنون اوباما از درک و اظهار نظر مدعیات این تاریخ نگاران معذور بوده است.

loading...

21 دیدگاه ها

 1. سلام . طرفای ما هم کلمه اوباما معنی ” آب با ما ” میده که یه مدت مسخرش میکردیم میگفتیم “آب با ما / دریا با ما”

  • ممنون از این که موجبات خنده و شادی مردم رو فراهم می کنید اگه اینجوریی خب پوتین هم رشتی است یه روز داشته تو دریا خزر شنا می کرده یهو موج میاد می برتش روسیه بعد چون پوتین داشته بهش گفتن پوتین

 2. ههههههههههههههههههههههههههههههههه خیـــــــــــــــــــــلی خنده داره

 3. عـــــــــــــِه….!!!!پس اوباما هم ایرانی از آب دراومد!!!!!فک کنم این جور پیش بره,همه دنیا یه رگ وریشه ایرانی دارن

 4. عجب قوه ی تخیلی دارین شما .دست همه رو از پشت بستین

 5. واااااااااااای مردم از خنده.
  جد بزرگ اوباما، میر حسن خان اوبامایی که از میرآب های معروف بوشهر بوده و به همین خاطر اُوباما (یعنی “آب با ما” می باشد) پس از یک نزاع خونین با سقاباشی ناصرالدین شاه قاجار از بوشهر فرار کرده به سرحدات عثمانی می رود.
  بابا شماها دیگه کی هستین.هری پاتر باید بیاد پیش شما درس بگیره.

 6. دیگه کم کم دیگه باید بگیم کریس رونالدو و مسی…ایرانین….

 7. میتونم بپرسم آیا کسی در دنیا هست ایرانی نباشد؟
  با این وضعیت پیامبر هم ایرانی بود آره یادمه اونا تو ایران بودن بعد جهت تفریح رفتن عربستان دیگه نیومدن.
  یه سوال بزرگ دیگه خدا ایرانی الاصل نیست؟

 8. من خیلی وقته میدونم بارک اصالا بوشهری هست و این جای تعجب نیست ما عده ای زیادی در خارج از کشور داریم در پست های عالی و دانشمندهای عالی داریم کجای این تمسخر امیز هست !!! اوباما هست که جلوی جنگ را گرفته و جلوگیری از جنگ امریکا با ایران شده خوبه یه کم تحقیق کنید در مورد رئیس جمهور های کشورها تا بهتر بشناسید خانم یا اقای سلام شما کی هستید که در مورد خدای متعال اینطور اظهار و نظر میکنید خدای خود را مورد تمسخر قرار میدهید کسی خالق جهان را مورد تمسخر و زیر سوال میبره فرقی با کفار نداره اینجا در مورد بارک اوباما هست نه در مورد اینکه خدای خود را مسخره کنی

 9. ای دادو بیداد….آخه این حرفا چیه!!!!!اوباما کجا ایرانی بوده جل الخالق.ادمین جان اینا چیه مینویسی…

 10. این چیزی نیست که ادمین بخواد بنویسه این حقیقته اگه بیشتر تو اینترنت سرچ کنی میبینی حقیقت داره اوباما اصالتا ایرانیه و بوشهری

  • عبدالله ریییسی

   ما هم شنیدم که اوبوما ایرانی اما نه بوشهر ی بلکه سیستان بلوچستان روستای مخت که زمان قحطی به آفریقا رفتند

 11. خیلی چیزارو میشه نوشت دلیل نمیشه که واقعیت باشه!!!!حالا توی اینترنت یا هرجا….همش شایعست.

 12. این فقط یه طنز بوده که اولین بار در آی طنز نیوز منتشر می شه که روزنامه کیهان هم فکر می کنه خبر واقعیه و اونو منتشر می کنه و از سوتی های این روزنامه هم محسوب می شه.
  در صورت تمایل می تونید با مراجعه به آدرس های اینترنتی ذیل شجرنامه و اطلاعات واقعی دربارۀ اجداد اوباما رو بر اساس مستندات موجود مشاهده کنید :
  /http://www.hormoz.ir
  /http://www.alef.ir/vdcfxjd0.w6demagiiw.html

 13. هههههههههههههه.خیلی مضحکه.همه ی ما میدونیم که اباما یه آمریکایی الاصل سیاهپوسته.این دروغ های سیزده چیه میگین؟؟؟؟ دمتون گرم خیلی خندیدم.

 14. شوخی جالبی بود

 15. به نظر من این مطلب فقط یک شایعه یا یک طنزه! و هیچ واقعیتی نداره

 16. میرحسن خان اوبامایی!آخر خندس. شادشدیم

 17. لطفا ویکی پدیا باراک اوبامارو مطالعه کنید
  این خزعبلات چیه تحویل مردم میدی!!!

 18. خاک بر سرت بشه اوباما ایرانی بودی نمک نشناس مردم اذییت میکردی خجالت بکش سیاه پوست کجا ایرانی بودی مگه اهواز ی باشی بجنس نباید باشی

 19. اگه ایرانیه چرا زن افریقایی گرفته؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *