گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سرگرمی / گردشگری / این کشورها بیشترین توریست‌ها را برای درمان دارند+تصاویر
loading...

این کشورها بیشترین توریست‌ها را برای درمان دارند+تصاویر

این کشورها بیشترین توریست‌ها را برای درمان دارند+تصاویر

توریست درمانی (Medical tourism) به افرادی گفته می شود که به منظور استفاده از خدمات درمانی و پزشکی به یک کشور سفر می کنند. نگاهی داریم به کشورهایی از جهان که هرساله بیشترین توریست‌های درمانی را دارند.

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده هر ساله بیش از 7 میلیون نفر در سراسر جهان به منظور استفاده از خدمات درمانی به کشوری دیگر سفر می کنند. سازمان بین المللی Patients Beyond Borders پیش بینی کرده که صنعت توریست درمانی بیش از 40 میلیارد دلار ارزش دارد.

مردم کشورهای بسیاری به دلیل عدم وجود یک سری از درمان های خاص ناچار هستند تا برای درمان به کشورهای پیشرفته تر در زمینه پزشکی سفر کنند اما بسیاری نیز با وجود فراهم بودن درمان به صورت محلی به دلیل درمانی ارزان تر به کشوری دیگر سفر می کنند.

برای مثال در صورتی که هزینه یک عمل جراحی در آمریکا 50 هزار دلار باشد همان عمل در کشور هند در حدود 13 هزار دلار هزینه خواهد داشت. این کاهش هزینه ای در حدود 75 درصد است که می تواند برای افراد بسیاری مهم باشد. بسیاری از درمان های ارزان تر انجام شده در کشورهایی همانند هند با همان کیفیت و دقت اجرا در کشورهایی همانند آمریکا است.

در این گزارش نگاهی خواهیم داشت به 10 کشور برتر جهان در زمینه جذب توریست های درمانی.
منبع این گزارش آخرین اطلاعات منتشر شده توسط سازمان Patients Beyond Borders است.

کاستا ریکا
سالانه 50 هزار نفر
کشوری که شاید برای خدمات درمانی اش آن چنان شناخته شده نباشد، در هر سال نزدیک به 50 هزار نفر توریست برای استفاده از خدمات درمانی کوستا ریکا واد این کشور می شوند. بیشتر خدمات مورد نظر دندان پزشکی و جراحی است. این رقم نزدیک به 15 درصد از کل توریست های این کشور است که رقم قابل توجهی محسوب می شود.

اخبار ,اخبار گوناگون ,توریست درمانی
تایوان
سالانه 90 هزار نفر
هزینه درمان و بهداشت در کشور تایوان نزدیک به 50 درصد کم تر از کشورهایی همانند آمریکا است به همین دلیل این کشور توانسته در زمینه جذب توریست های درمانی موفق باشد.

 

اخبار ,اخبار گوناگون ,توریست درمانی

ترکیه
سالانه 110 هزار نفر
بیشتر افرادی که به منظور درمان به ترکیه سفر می کنند استفاده از امکانات چشم پزشکی این کشور است. ترکیه در زمینه جراحی های چشم بسیار ارزان قیمت است. هزینه درمان در این کشور گاهی تا 60 درصد از آمریکا ارزان تر است.

 

اخبار ,اخبار گوناگون ,توریست درمانی
برزیل
سالانه 180 هزار نفر
برزیل مرکز جذب توریست هایی با هدف جراحی های زیبایی است. این کشور سالانه 180 هزار نفر توریست درمانی را جذب می کند که بیشتر به منظور انجام جراحی های پلاستیک وارد این کشور می شوند. هزینه های عمل های جراحی در کشور برزیل نزدیک به 60 درصد کمتر از هزینه ها در کشور آمریکا است.

 

اخبار ,اخبار گوناگون ,توریست درمانی
مالزی
سالانه 250 هزار نفر
کشور مالزی در زمینه های مختلف پزشکی از کشورهای بسیار دیگری ارزان تر است. اما یکی از شناخته ترین سرویس ها درمانی ارایه شده در این کشور درمان سوختگی است. مالزی در هر سال افراد زیادی را که دچار سوختگی های شدید شده اند را به بهترین نحو درمان می کند.

اخبار ,اخبار گوناگون ,توریست درمانی
هند
سالانه 400 هزار نفر
هند در هر سال بیش از 400 هزار نفر توریس درمانی دارد، بیشترین موارد مراجعه مربوط به بهداشت دهان و دندان می شود. هزینه خدمات درمانی در این کشور تقریبا 90 درصد از سایر کشورها ارزان تر است. هند سالانه رشدی 30 درصدی را در تعداد توریست های درمانی تجربه می کند.

اخبار ,اخبار گوناگون ,توریست درمانی
سنگاپور
سالانه 610 هزار نفر
سنگاپور کشوری است که در زمین درمان و تشخیص سرطان به شدت معروف است. این کشور به تازگی مرکز تحقیقاتی بیو تکنولوژی به ارزش 300 میلیون دلار افتتاح کرده که به پیشرفت علم پزشکی این کشور کمک می کند.

 

اخبار ,اخبار گوناگون ,توریست درمانی
آمریکا
سالانه 800 هزار نفر
با اینکه آمریکا یکی از گران ترین کشورها در زمینه درمان استما با این حال سالانه بیش از 800 هزار نفر برای درمان به این کشور سفر می کنند. این کشور در زمینه امکانات و تجهیزات پزشکی یکی از برترین کشورها است.

 

اخبار ,اخبار گوناگون ,توریست درمانی

مکزیک
سالانه 1 میلیون نفر
مکزیک شاید در زمینه علم و تکنولوژی چندان پیشرفته نباشد اما به دلیل موقعیت خاص و نزدیکی این کشور به آمریکا هر سال بیش از 1 میلیون نفر به منظور دریافت خدمات درمانی به مکزیک سفر می کنند. هزینه های درمان در مکزیک از 15 تا 50 درصد ارزان تر از آمریکا است.

 

اخبار ,اخبار گوناگون ,توریست درمانی
تایلند
سالانه 1 میلیون و 200 هزار نفر
تایلند مرکز تعدادی از بهترین خدمات درمانی در آسیا است. این کشور در سال 2012 بیش از 1 میلیون نفر توریست درمانی داشته است. یکی از سرویس های معروف این کشور مراکز استراحت و توانبخشی است که با هزینه ای بسیار کم بهترین سرویس ها را ارایه می دهند.

 

اخبار ,اخبار گوناگون ,توریست درمانی

اخبار گوناگون – بازار خبر

loading...

20 دیدگاه ها

 1. مثل این که این آمار بر اساس هزینۀ درمانه نه کیفیت اون. کشورهایی که بهترین خدمات درمانی رو دارن فکر می کنم آمریکا و سوئیس و فرانسه باشن. طبق آمار 79 درصد از سوئیسی ها در سلامت کامل بسر می برن که رقم قابل توجهیه. هندوستان که از نظر پزشکی خیلی ضعیفه. بعضی از این کشورها رو که می بینم می گم چرا نمی یان ایران از هندوستان که دیگه بهتره. ترکیه هم مثل روسیه و مجارستان و استونی خدمات درمانی خیلی خوبی نداره.

 2. منم موافقم فرناز خانوم .. کشورهای آمریکا و فرانسه و سوئیس و ایضآ تایلند و با توجه از اینکه نیکا خانم بسیار از امکاناتش تعریف کرده باید بهترین ها باشن

 3. راستش آقا محسن زیاد دربارۀ امکانات درمانی تایلند خبر ندارم. ولی اگه قصد سفر به این کشور رو دارید باید خیلی مراقب باشید. مخصوصاً مراقب پاس خودتون چون موارد زیادی وجود داشته که با پاسهای دزدی اتومبیل اجاره کردن و بعدش هم فروختن و صاحب گذرنامه تو زندان تایلنده. چمدوناتون هم باید قفل محکمی داشته باشه و از بیرون هم جایی نداشته باشه که کسی بتونه بسته ای رو توش جاسازی کنه. در این کشورها مجازات سنگینی برای حمل مواد وجود داره و باندهای مخوفی هم که متأسفانه اکثرشون ایرانی هستن در کمین مسافرانن. ببخشید که این مسائل رو می گم می دونم خودتون بهتر واردید ولی به عنوان یه دوست گفتم چون موارد زیادی رو شنیدم که هموطنانمون با وجود بیگناهی گرفتار شدن.
  امروز من وقت آزاد داشتم بخاطر همین هم زیاد تو پستها حرف زدم. امیدوارم این پرحرفی ها باعث رنجش دوستان و مدیر محترم سایت نشده باشه.

 4. منم با فرناز جان موافقم در مورد اينكه هند و تركيه از نظر درمان بالا نيستن و سوئيسى ها از نظر سلامت در رده هاى اول قرار دارن. دوبى، مالزى و سنگاپوربيمارستان ها و مراكز درمانى عالى دارن. حتى خيلى از مريض هاى سرطانى كه از وضع مالى خوبى برخوردارن براى چكاپ به اين ٣ كشور سفر ميكنن، چون دستگاهى دارن كه كوچكترين سلول سرطانى كه قراره در بدن پيشرفت كنه رو نشون ميده اين دستگاه. در مورد تايلند بايد بگم اگر سفر كرده باشين به اونجا و از نزديك ديده باشين متوجه ميشين كه از نظر امنيتى خيلى رو اصول هستن. البته شايد در بعضى از شهرها مثل پاتايا (كه من خودم نرفتم) توو خود شهر شنيدم بايد توريست ها مراقب پولشون باشن. ولى بانكوك و جزاير خاص تايلند از نظر امنيت، مخصوصاً فرودگاهاشون حرف نداره. چون توريست هاى زيادى سالانه از اروپا و امريكا به اين كشور سفر ميكنن، پليس نامحسوس زياد دارن كه حواسشون هست.

 5. آقا محسن اضافه بر اطلاعات قبلى جا داره اينم اضافه كنم، هيلتون مشهورترين هتل دار دنيا بزرگ ترين مجموعه ى هتل خودش رو در دنيا، در پوكت راه اندازى كرده. كه واقعاً شبيه جنگل ميمونه، و آدم مات طبيعتش ميشه. اين هتل انقدر بزرگ بود كه از در ورودى تا ساختمان ها و ويلاهاى داخل ماشين هاى مخصوصى براى منتقل كردن مسافران داشتن. و وسط هتل درياچه ى مصنوعى فوق العاده بزرگى قرار داشت. البته تعريف هتل ميلينيوم پوكت رو هم شنيدم.

 6. درسته نیکا جان منم شنیدم که تایلند امنییتش بالاست ولی این موارد رو که گفتم تصوراتم نبود پرونده هاشونو در روزنامه و سایت خوندم. درسته تایلند رو ندیدم ولی مطمئنم تو کشوری که قوانین بسیار سختی برای حمل مواد وجود داره قاچاقچی ها هم بیکار نمی شینن و روشهای جدید ابداع می کنن پس هوشیاری مسافر خیلی به صلاحتره تا فکر کنه هیچ خبری نیست و همه جا امن و امانه. من حتی تو فرودگاه آلمان و کشورهای اروپایی که امنییش بیشتر از این جور جاهاست. ساکهای درباز یا زیپ دار که براحتی می شه چیزی رو داخلش گذاشت استفاده نمی کردم. البته این موارد فقط پیشنهاد بود مسلما هر کسی صاحب اختیار خودشه.

 7. * نیکا جان . جدآ این تایلند با تعاریف شما باید دیدنی باشه ! راستی خوب شد از هیلتون صحبت کردین ! دقیقآ این سوال رو داشتم اما خودتون فرمودین ! شما واقعآ اطلاعاتتون از گردشگری غنی هستش ! مرسی ازتون

  *فرناز خانم مطالبتون جالب بود ..راستش من قصد سفر به فرانسه برا نوروز از طریق یکی از آژانس های معتبر رو دارم البته برا نوروز.. اما تعریف تایلند رو خیلی از نیکا خانم شنیدم مطمعنآ جای زیبایی هستش

  درباب اون جمله آخرتون فرناز خانم که درباره رنجش دوستان حرف زدین ! اولآ اختیار دارین ما همیشه از دانش شماها دوستان استفاده کردیم به قول معروف : تا باد چنین دوستان خوبی مثل شماها بادا !
  تازه این سایت خونه دوم همه ماست هم دیدار دوستان هم کسب دانش بیشتر ….
  دسته مدیر محترمش هم درد نکناد باد بابت تمام زحمت هایی که میکشه …

  • مرسی از شما محسن خان
   این سایت واقعا متعلق به شماست
   شما، فرناز، نیکا، مهدیه، نیلوفر، سحر، صنم، نیایش و بقیه دوستان
   و همچنین کاربرایی که دیدگاه نمیدن ولی پایه ثابت سایت هستن

 8. خواهش میکنم آدمین عزیز .. سخنانم عین واقعیت بود درباره مکانی به زیبایی این سایت .. بازم ممنون از لطفتون

 9. ممنونم آدمین جان و همینطور از لطف شما هم تشکر می کنم آقا محسن. لطفا بعد از عید برامون از تجارب سفرتون و دیدنی های فرانسه بنویسد که باید خیلی جالب باشه. براتون آرزوی سفری خوب و خاطره انگیز رو دارم.

 10. مرسی فرناز خانم …. باور کن من از بس که تجارب سفر شما به آلمان و اتریش و همچنین نیکا خانم عزیز تجارب سفرشون به دانمارک, سوئد و تایلند , ترکیه , رو از اینجا خوندم با خود گفتم حتمآ برا نوروز از طریق تورهای مسافرتی یه سفر داشته باشم ! منم از شما و نیکا خانم کمال تشکر رو دارم بابت همه چیز ..

 11. ادمين جان ممنون از لطفتون. ولى واقعاً سايتتون خوبه، انقدر كه من كه نه فيسبوك ميرم و نه اينجور سايت ها، فقط توو سايت هاى اخبار ورزشى و مد ميرم. ولى هميشه به سايت شما سر ميزنم. فرناز جان حق با شماست احتياط در همه جا واجبه، مخصوصاً سفر. من هميشه از پيشنهادات و سخنان شما استفاده كردم و به تجربياتم اضافه شده. آقا محسن به سلامتى، خوش به حالتون، منم خيلى دوست دارم فرانسه رو ببينم ولى هنوز امكانش پيش نيومده، عيدها اصولاً تهران ميمونيم نهايت چند روزى ميريم كيش. ولى آخر فروردين كه قرار سفر گذاشتيم مادر عزيزم علاقه دارن بريم قبرس. حالا ببينين چى پيش مياد. پس حسابى براى ما بعد از سفرتون از تجربياتتون تعريف كنين.

 12. ممنون نیکا جان ! اما شما با تجربه تر از من هستید ! اونقد اطلاعات دارین که همیشه دوست دارم ازتون سوال بپرسم .. خب خدا رو شکر پس از قبرس هم در آینده باید برامون تعریف کنی جاییکه شما برین حتمآ زیباست .. درباره کیش هم باهاتون موافقم ….

 13. خواهش می کنم آقا محسن منم از شما و نیکا جان تشکر می کنم بخاطر راهنمایی ها و نظرات خوبتون.
  راستی نیکا جان اگه براتون زحمتی نیست یه تور خوب برای کیش به من معرفی کنید. چون مادر بزرگم هم همراهمونه می خوام زیاد اذیت نشه و کدوم هتل برای اقامت مناسبتره با تشکر از لطفتون.

 14. نیکا جان دیگه لازم نیست زحمت بکشید یکی از دوستان مادرم اطلاعات کاملی بهمون داد. ممنونم و عذرخواهی می کنم.

 15. ممنون از شما فرناز جان و آقا محسن از لطفتون. آقا محسن، ديگه خجالت ميدين. فرناز جان خدا مادربزرگتون رو براتون نگه داره، من عاشق بزرگ ترها هستم. راستش ما جاى كوچيكى در دامون ساحلى داريم، واسه همين دو سالى ميشه ديگه با تور نميريم كيش. ولى تا قبل از اون هتل هليا، شايگان، مريم و صدف رفته بودم. كه شايگان و صدف واقعاً خوب بودن. البته شنيدم آقاى زنجانى هم هتلى به اسم سورينت مريم احداث كردن كه خيلى خوبه و همچنين مارينا پارك. ولى من رستوران مارينا پارك رفتم متوجه شدم هتل خيلى گرونيه، كه كيش كه بيشتر هتل هاش تميز و خوبن نميرزه آدم بره مارينا. شايگان و پارميس (كه جديدتر و نو سازتر هست) جزو هتل هاى ٥ ستاره ى خوب، نزديك به مراكز خريد هستن و قيمتشون هم مناسبه. آژانس مسافرتى چهار فصل توو اين زمينه خوبن.

 16. مرسی نیکا جان. دوست مادرم هم هتل شایگان رو معرفی کردن و گفتن حتی از هتل داریوش هم بهتره البته به نظر ایشون این هتل ویوی خاصی نداره ولی نزدیک بازار کیشه و موقعیت عالی داره چون به ساحل و اسکله کیش هم نزدیکه.
  مارینا پارک هم مثل این که ساحل اختصاصی و آموزش غواصی هم داره ولی همونطور که شما هم گفتین خیلی گرونه.
  از هتل ارم هم خیلی تعریف کردن و گفتن از همه نظر عالیه.
  برای غواصی و جت اسکی هم مرکز ناتیلوس رو معرفی کردن و گفتن که تو این کارها حرفه ای هستن.
  از بازهای کیش هم کیش سنتر که نزدیک هتل شایگانه و مروارید و مرجان رو پیشنهاد دادن و گفتن بازار پردیس خیلی گرون فروشه.
  از مراکز دیدنی هم پارک دلفین ها و باغ پرندگان و آکواریومه که بلیطشو تو فرودگاه می شه خرید.
  نیکا جان اگه چیزی از قلم افتاده یا اشتباهه لطفاً تصحیح کنید تا برای دوستان دیگه هم قابل استفاده باشه.
  ممنونم از اطلاعات خوبتون و از این که وقت گذاشتید و جواب کامنت منو دادید.

 17. بله اطلاعاتشون دقيقاً كامل و درسته. منم از شايگان راضى بودم. هتل ارم هم رستورانش با موزيك زنده واقعاً عاليه، حتماً اگه وقت شد برين. البته يه باغ ارم هم داره كه حالت سنتى هست و در فضاى باز تخت گذاشتن. از پاساژها هم دقيقاً حق با اين دوست عزيزتونه. پاساژ مرواريد و مركز تجارى كيش خيلى خوبن. پرديس ٢ رو درست گفتن يه كم گرون فروشن. ولى مثلاً نمايندگى اصل نايك اونجا هست، چون صاحبش رو پدرم ميشناسن واقعاً مطمئن هستن كه از دوبى جنس ميارن. مركز تجارى چند كافى شاپ خوب داره، ويونا، و كوكوبانا كه كوكوبانا كافى شاپ خانم روناك يونسى هست و واقعاً سالاد سزارش حرف نداره. ساحل مرجان هم رستوران هاى خوبى داره، مخصوصاً فود لند واقعاً خيلى خوبه. مكان هاى تفريحى هم همينايى كه گفتين، من كيش دوچرخه سوارى هم خيلى دوست دارم. اميدوارم بهتون خيلى خوش بگذره.

 18. مرسی نیکا جان خیلی لطف کردید. من هم برای شما و آقا محسن تعطیلات خوبی رو آرزو می کنم.

 19. خواهش ميكنم فرناز جان. ممنون از شما.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *