گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار ورزشی / فن آوری خط دروازه و حجاب از طرف فیفا تایید شد
loading...

فن آوری خط دروازه و حجاب از طرف فیفا تایید شد

فوتبال زنان

 مجمع بین المللی قانون گذار فوتبال در دو تصمیم تاریخی با حجاب فوتبالیست های زن مسلمان و همچنین استفاده از فن آوری خط دروازه موافقت کرد.

به گزارش ایسنا، مجمع بین المللی قانون گذار فوتبال روز پنجشنبه در زوریخ سوئیس تشکیل جلسه داد و در دو تصمیم مهم با حجاب فوتبالیست های زن مسلمان و استفاده از فن آوری خط دروازه برای تشخیص عبور توپ از خط، موافقت کرد.

مجمع بین المللی قانون گذار فوتبال در این جلسه، موافقت کلی خود را با پوشیدن روسری توسط فوتبالیست های زن مسلمان اعلام کرد اما از آنجایی که در حال حاضر اطلاعات پزشکی دقیقی در دست نیست، مقرر شد در جلسه ماه اکتبر که در گلاسکو اسکاتلند برگزار می شود، درباره مسائلی همچون نحوه طراحی، رنگ و جنس این روسری ها تصمیم گیری کند.

الکس سوسای دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا با بیان اینکه کشورهای خاورمیانه و مسلمان کمک زیادی به پیشرفت فوتبال در این قاره کرده اند، درباره این تصمیم مجمع بین المللی قانون گذار فوتبال به خبرگزاری فرانسه گفت: خبر خوبی برای ماست و به سود جامعه فوتبال و مسلمانان خواهد بود.

همچنین این مجمع در تصمیم مهم دیگری، به اتفاق آرا با استفاده از فن آوری خط دروازه موافقت کرد و قرار شد این فن آوری برای اولین بار به صورت رسمی در جام جهانی باشگاهی که دسامبر 2012 در ژاپن برگزار می شود مورد استفاده قرار گیرد.

از بین هشت شرکتی که در دور اولیه آزمایش ها حضور داشتند، تنها دو سامانه (چشم شاهین و GoalRef) موفق شدند مجوزهای لازم را کسب کنند. هزینه نصب این سیستم ها در هر ورزشگاه بین 120 تا 200 هزار یورو برآورد می شود.

فن آوری خط دروازه صرفا جهت کمک به داور جهت تشخیص عبور توپ از خط است و کاربرد دیگری ندارد. زمانی که توپ به طور کامل از خط دروازه عبور کند، این سامانه با ارسال علایمی به ساعت مچی داور، این موضوع را به اطلاع او می رساند. با این حال، تصمیم گیرنده نهایی شخص داور است و اگر تشخیص دهد که سامانه اشتباه کرده است، می تواند گل را نپذیرد.

loading...

اولین دیدگاه

  1. دمشون گرم …
    ولی با روسری بازی کردن کلی انرژی ازشون میگیره ….
    بیچاره خانومااااااااااااا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *