گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / فرهنگ و هنر / فیلم و سریال / چرا فردین نقش «امیر کبیر» را نپذیرفت؟
loading...

چرا فردین نقش «امیر کبیر» را نپذیرفت؟

چرا فردین نقش «امیر کبیر» را نپذیرفت؟/ سعید نیک‌پور: اجازه کار را برای او گرفته بودم

چرا فردین نقش «امیر کبیر» را نپذیرفت؟

 به اتفاق مرحوم هوشنگ بهشتی نزد فردین رفتم و نقش را برایش توضیح دادم اما او در ابتدا اطمینان نداشت که مدیران تلویزیون اجازه کار را به او بدهند درحالیکه من از قبل اجازه کار را برای او گرفته بودم.

سعید نیک‌پور کارگردان و بازیگر مجموعه تلویزیونی «امیرکبیر» به تازگی در گفت‌وگویی با برنا با اشاره به این نکته که رضایت تلویزیون برای حضور محمدعلی فردین در  نقش امیرکبیر را جلب کرده بود از چرایی نپذیرفتن این پیشنهاد توسط فردین سخن گفته است.
بازیگر نقش« امیرکبیر» را نداشتیم
چندین انتخاب برای این نقش(امیر کبیر) داشتم که سکانس هایی از آنها گرفتم و برای تلویزیون فرستاده بودم اما تلویزیون قبول نکرد. تا اینکه کار را در سال 63 در کاخ گلستان با بازی ایرج راد، فخری خوروش و محمد مطیع کلید زدم و این در حالی بود که ما هنوز بازیگر نقش« امیرکبیر» را نداشتیم.
از قبل اجازه کار فردین را گرفته بودم
مرحوم فردین را از نزدیک می‌شناختم و می‌دانستم که از نظر روحی در چه وضعیتی قرار دارد. به اتفاق مرحوم هوشنگ بهشتی نزد او رفتم و نقش را برایش توضیح دادم اما او در ابتدا اطمینان نداشت که مدیران تلویزیون اجازه کار را به او بدهند درحالیکه من از قبل اجازه کار را برای او گرفته بودم.
بگذارید من برای مردم فردین باقی بمانم
دوباره پیگیرکارازفردین شدم اما او در یک جمله به من گفت«بگذارید من برای مردم فردین باقی بمانم» و خودش این پیشنهاد را نپذیرفت. 2 ماه از کلید خوردن این مجموعه گذشته بود و ما هنوزهیچ کسی را برای این نقش پیدا نکرده بودیم به همین دلیل به ناچار خودم آن‌را پذیرفتم.
اخبار فرهنگی – شبکه ایران

loading...

5 دیدگاه ها

  1. آخه یه سوال میذارید بعد میبینیم خدابیامرز خودش دلیلش روگفته..خب خواسته مردم همون ذهنیت قبلی رو نسبت بهش داشته باشن وهمچنان اسطوره بمونه..خداوکیلی ایرج قادری خدابیامرز بعد انقلاب بازی میکرد اون ایرج قادری قبل انقلاب بود؟؟بنظرتون طرفداراش کم نشده بودن؟میدونسته که این جو سینما با اون جو قبل انقلاب خیلی فرق داره وتو یه چهارچوب دیگه ای باید بازی کنه وشاید مخاطب نپذیرش تو این نقش ها ..پس خواسته تو اوج بره کنار ازدنیای بازیگری..

  2. بله نسیم جان … فردین دوس نمیداشت بازی کنه .. میخواست اون خاطره یی که مردم ازش قبل از انقلاب دارن تواذهانشون باشه … البته این اواخر عمرش یه قول هایی بهش داده بودن ..( اما نوش داروی پس از مرگ سهراب بود این قول ها )

  3. راجع به نقش امیر کبیر هم بگم که یه بار ناصرملک مطیعی این نقش رو در فیلم سلطان صاحبقران بازی کرده و یه بار هم همین سعید نیکپور که انصافآ بازی خوبی از خودش نشون داد

  4. فردین اسطوره و ستاره سینما ایرانه.درسته ک خودش اونطوری فک کرده بود(خدارحمتش کنه)ولی در حقیقت این نیست بچه ها.فردین و ناصر باهمه بازیگرای قبل از انقلاب فرق دارن و مخصوصا مرحوم فردین.
    کسی ک تو تمام عمر بازیگریش حتی ی نقش منفی ام نداسته خوب واضحه ک با بقیه فرق داره.فردین اگه بعداز انقلاب هم بازی میکرد چیزی از محبوبیتش کم نمیشد.سوپراستار سینمای ایران بود نه یک بازیکن فوتبال ک بخواد تو اوج خدافظی کنه.مرحوم فردین هرچند ک بعداز انقلاب یک فیلم هم بازی کرد ولیخیلی فرق دارشت با بقیه و حتی مرحوم قادری.مرحوم قادری قبل از انقلاب هم طرفدار آنچنانی نداشت ک بخواد یعدا انقلاب ازشون کم بشه.تازه میتونم بگم ک حتیبعداز انقلاب از زمانی ک دوباره پا ب سینما گذاشت طرفداراش بیشترم شدم.چون بجز اون خدابیامرز از نسل اونها کسی بازی نمیکرد و اون تنها یاداور اون فیلمهای قدیمی بود.
    پس بچه ها لطفا مرحوم فردین رو با هیچ بازیگری مقایسه نکنید چون اون تنها سوپراستار سینمای ایران بود و هست و فک نکنم تا صدسال دیگه کسی بتونه ب محبوبیت ایشون برسه.اینم بگم ک این حرفام چیزی از ارزش بازیگری و کارگردانیه مرحوم قادری کم نمیکنه و ایشونم در حد خودشون خیلیخوب بودن ولی ب پای مرحوم فردین هرگز نمیرسیدن. 

  5. با ارمان موافقم مرحوم فردین بینظیر بود دیگه مثلش پیدا نمیشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *