گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / سرگرمی / عجیب ترین ها / دختری که در رحم مادرش سکته کرده بود سالم است!+عکس
loading...

دختری که در رحم مادرش سکته کرده بود سالم است!+عکس

نوازد

دختر چهارساله ای که در رحم مادر دچار یک سکته شدید شده بود و پزشکان از راه رفتن و صحبت کردن وی قطع امید کرده بودند، با استفاده از قسمت سالم مغز چون یک کودک سالم زندگی کرده و برای حضور در کودکستان آماده می‌شود.

به گزارش مهر، وقتی پزشکان به لیزا و لی فارل گفتند که دخترشان مدی 10 روز پیش از تولد دچار سکته شده و این سکته ممکن است صدمات فاجعه آمیزی به مغز زده باشد که موجب شود وی قادر به صحبت کردن و راه رفتن نباشد آنها ناامید شده بودند.

اما اگرچه برای مدی نسبت به سایر کودکان رسیدن به این نقطه عطف اندکی زمان بر بود اما اکنون وی آماده حضور در نخستین روز کودکستان همراه سایر همتایان خود است.

مادر ” مدی” اظهار داشت: پس از اینکه مدی متولد شد به ما گفتند که اگر زنده بماند نباید انتظار راه رفتن، صحبت کردن یا ارتباط برقرار کردن از وی را داشته باشیم. اما امروز او می تواند به سمت درهای مدرسه بدود، فکر کردن به تمام موانعی که وی پشت سر گذاشت موجب احساس غرور می شود.

اندی شنان – مشاور پزشک زنان اظهار داشت: یک سکته در رحم آسیب مغزی و در نتیجه ناتوایی هایی را ایجاد می کند که در نتیجه خونریزی و فقدان اکسیژن ایجاد می شوند. حدود سه نفر از هر 1000 کودک، پیش از تولد دچار آسیب مغزی می شوند.

وی افزود: یک کودک بیش از یک بزرگسال از توانایی بالقوه طی کردن مراحل پیشرفت برخوردارند چرا که آنها بهتر می توانند از دیگر بخشهای مغز خود استفاده کنند.

وقتی که مدی به دنیا آمد مادر و پدرش می دانستند که دخترشان به نظر سالم نمی آید و زمانی که او تنها یک روز داشت با یک سونوگرافی مشخص شد که در رحم مادر دچار یک آسیب شدید مغزی شده است.

مدی حدود 6 هفته در بیمارستان بستری شد و زمانی که به خانه برگشت، والدینش در فکر خرید صندلی چرخدار و نگهداری 24 ساعته از دخترشان بودند، چرا که پزشکان به این خانواده که سه فرزند دیگر در سنین 20، 11 و 10 دارند هشدار داده بود که این دختر کوچک ممکن است هرگز راه نرود و نتواند حرف بزند، اما وقتی مدی از سمت دیگر و سالم مغز خود برای انجام این کارها استفاده کرد، همه را شگفت زده کرده بود.

دختر کوچک

نوزاد دختر

loading...

اولین دیدگاه

  1. عزیـــــــــــــــــــزم….چقدرم نازه خانوم خانوما….
    ولی یعنی یه طرف مغزش سالمه یه طرف نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *