گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار ورزشی / هفتمین مدال طلای ایران در پارالمپیک
loading...

هفتمین مدال طلای ایران در پارالمپیک

پارالمپیک

وزنه بردار دسته 82.5 کیلوگرم کشورمان مدال طلای مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن را به گردن آویخت و جمع مدال‌های کاروان کشورمان را در چهاردهمین دوره بازی‌ها دو رقمی کرد. این هفتمین مدال طلای کاروان “دلوار” در این دوره از بازی‌ها بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، ششمین روز بازی‌های پارالمپیک لندن امروز سه شنبه با رقابت وزنه برداران معلول در دسته 82.5 کیلوگرم پیگیری شد که مجید فرزین نماینده کشورمان در این وزن بود.

فرزین در این رقابت با مهار وزنه 237 کیلوگرمی عنوان نخست و مدال طلا را به خود اختصاص داد. این وزنه بردار 28 ساله ابتدا وزنه 233 کیلوگرمی را پرس کرد و در حرکت دوم موفق به مهار وزنه 235 کیلوگرمی شد.

در دسته 82.5کیلوگرم مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن، “ژائو فی گو” از چین با پرس وزنه 228 کیلوگرمی دوم شد و “متوالی ماتانا” از مصر با مهار وزنه 227 کیلوگرمی عنوان سوم را کسب کرد.

بدین ترتیب تاکنون کاروان ورزش ایران صاحب7 مدال طلا، 3 مدال نقره و یک برنز در بازی‌های پارالمپیک 2012 لندن شده است. کاروان ورزش ایران پیش از این توسط زهرا نعمتی (مدال طلا در رشته تیرانداری با کمان ) و ساره جوانمردی (مدال برنز رقابت‎های تفنگ بادی 10 متر بانوان)، جلیل باقری (مدال طلای پرتاب وزنه)، محسن کائیدی (مدال طلای پرتاب نیزه) و نادر مرادی (مدال طلای وزنه برداری)، مهرداد کرم‌زاده (مدال طلای پرتاب دیسک)، روح الله رستمی (مدال طلای وزنه برداری)، عبدالرضا جوکار (مدال طلای پرتاب نیزه) و علی حسینی (مدال طلای وزنه برداری) صاحب مدال شده است.

چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک از 8 تا 18 شهریورماه به میزبانی لندن برگزار می‌شود. کاروان ورزش ایران با 79 ورزشکار جانباز و معلول در 13 رشته ورزشى (10 رشته جانبازان و معلولان و 3 رشته نابینایان و کم‌بینایان) با شعار “توکل، تلاش، میثاق با شهدا” در این دوره از بازی‌ها شرکت کرده است.

loading...

3 دیدگاه ها

  1. اااااااااااااااااای ووووووووووووووول……!!!!خدا قوت….همتون گل کاشتین…

  2. خداييش دمتون گرم…
    بينود نيست كه ژان پل سارتر كه يه لائيكه و به خدايي عادل اعتقاد نداره ميگه :
    اگر كسي كه از مادر فلج به دنيا آمده است قهرمان دوميداني نشود خودش مسئول و مقصر است!!!

  3. آقا دمتون حسابی گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *