خانه / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار سیاسی / بازتاب سخنرانی روحانی در رسانه‌های خارجی

بازتاب سخنرانی روحانی در رسانه‌های خارجی

حسن روحانی
وال استریت ژورنال در گزارشی درباره سخنان روحانی در اجلاس داووس نوشت: رییس جمهور ایران به دنبال همکاری سازنده با جهان است.
به گزارش ایسنا، همچنین روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: رییس جمهور ایران روز پنجشنبه اعلام کرد که کشورش بسیار مصمم برای دستیابی به یک توافق است تا تمام تردیدهای بین‌المللی را درباره برنامه هسته‌ای ایران حل کند.
 
این روزنامه در بخش دیگری از گزارشش با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 آورد که روحانی هم چنین تاکید کرد که ایران فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای را تسلیم نخواهد کرد.
خبرگزاری سی ان ان با اشاره به سخنرانی حسن روحانی آورد: ایران تحت هیچ شرایطی حق خود را مبنی بر دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته‌ای را ترک نمی‌کند.
وی با اشاره به توافق ژنو میان ایران و 1+5 ادامه داد: این توافق در جدیدی را به سوی ایرانیان باز کرده تا بتوانند با جهان همکاری خوبی داشته باشند.
همچنین روزنامه لس آنجلس تایمز در گزارشی با اشاره به اظهارات حسن روحانی در اجلاس سالانه داووس روز پنجشنبه نوشت: ایران کشورهای جهان را برای سرمایه‌گذاری در ایران فرا خواند.
این روزنامه با اشاره به اظهارات وی مبنی بر گسترش روابط با کشورهای غربی و کشورهای همسایه بر مبارزه با انزوای بین‌المللی ایران تاکید کرد.
به نوشته این روزنامه، روحانی با بررسی موقعیت ایران در اقتصاد جهانی و با در پیش گرفتن سیاست اعتدال‌گرایی‌، تولید و امید پیش‌بینی می‌کند که ایران می‌تواند در سه دهه آینده به یکی از 10 قدرت برتر در اقتصاد تبدیل شود.

 

 

[امتیاز دهنده: 0 نفر و میانگین امتیاز: 0]

اولین دیدگاه

  1. دکتر روحانی از سخنرانی که در اجلاس داووس انجام دادی واقعآ خوشم اومد واسه اینکه توو سخنرانی که کردی یه کلمه که باعث تنش در فضای سیاسی ایران بشه ندیدم و بلکه همش سعی کردی گفتمانی خوب از ایران ارائه بدی .. امیدوارم این تحریم ها هم در دوره بعدی مذاکرات زودتر از اینا برداشته بشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *