با تساوی روسیه و لهستان،روس ها صدنشین ماندند

ديدار تيم‌هاي فوتبال روسيه و لهستان درگروه اول از مرحله دوم جام ملت‌هاي اروپا با تساوي به پايان رسيد.

یورو 2012
یورو 2012

ديدار تيم‌هاي فوتبال لهستان و روسيه ساعت 23:15 به وقت ايران در ورزشگاه ملي شهر ورشو از گروه اول مرحله مقدماتي با قضاوت ولفانگ اشتارک داور آلماني آغاز شد.

روس‌ها در نيمه اول تاحدودي از تيم ميزبان برتر بودند و موفق شدند 45 دقيقه اول بازي را با نتيجه يک بر صفر به سود خود به پايان برسانند.

تک گل روسيه را ژاگوئف در دقيقه 37 به ثمر رساند.

در نيمه دوم، لهستان که مي‌دانست با شکست در اين ديدار شرايط صعود از اين گروه برايش بسيار سخت خواهد شد براي جبران نتيجه گام به زمين گذاشت و در همان ابتداي بازي، لواندوفسکي فرصت خوبي را براي ميزبان يورو از دست داد.

در ادامه ياکوب بلاژيکوفسکي کاپيتان لهستان در دقيقه 57 از غافلگيري روس‌ها استفاده کرد و با شوتي زيبا و ديدني از پشت محوطه جريمه دروازه شاگردان ديک ادووکات را باز کرد تا بازي به تساوي کشيده شود.

پس از اين گل، روس‌ها جلو کشيدند و حملات خطرناکي را بر روي دروزاه لهستان تدارک ديدند اما نتوانستند کاري از پيش ببرند.

در نهايت اين ديدار با تساوي يک بر يک به پايان رسيد تا دو تيم به تقسيم امتيازات با يکديگر بپردازند و روسيه به صدرنشيني خود تداوم ببخشد و لهستان همچنان اميدهايش براي صعود زنده بماند.

پيش از اين ديدار نيز جمهوري چک موفق شد با نتيجه 2 بر يک مقابل يونان به برتري رسيد.

جدال هفته پاياني در اين گروه تکليف دو تيم صعود کننده را مشخص خواهد کرد.

بر روي کاغذ شانس هر 4 تيم براي صعود به مرحله بعد وجود دارد اما شانس روسيه 4 امتيازي و چک 3 امتيازي بالاتر از لهستان و يونان است.

جدال لهستان و چک مي‌تواند بسيار تعيين کننده باشد و يونان نيز براي صعود بايد مقابل روسيه پيروزي پرگلي را بدست آورد.

*ترکيب دو تيم:

 لهستان:

تيتون، بونيش، پرکويس، واسيلوفسکي، پيشچک، پولانسکي (ماتوژک 85)، دودکا(ميرژيفسکي 73)، اوبرانياک (بروژک 93)، مورافسکي، بلاژيکوفسکي، لواندوفسکي

روسيه:

مالافيف، ژيرکوف، ايگناشويچ، برزوتسکي، آنيوکوف، ژيريانوف، دنيسوف، شيروکوف، آرشاوين، کرژاکوف (پاوليوچنکو 70)، ژاگوئف (ايزمايلوف 79)

 

*جدول رده‌بندي:

1- روسيه، 2 بازي، 4 امتياز

2- چک، 2 بازي، 3 امتياز

3- لهستان، 2 بازي، 2 امتياز

3- يونان، 2 بازي، يک امتياز

مطالب مشابه را ببینید!