مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه شیرینی ذرت

طرز تهیه شیرینی ذرت

شیرینی ذرت به دلیل تشنگی که بایجاد می کند برای فصل گرما مناسب نیست و برای فصول سرد سال توصیه می شود. برای رفع خشکی شیرینی ذرت از کمی شربت استفاده می کنیم.

 

 

مواد لازم برای شیرینی ذرت

آرد ذرت ۵۰۰ گرم
 تخم مرغ۲ عدد
ماست۳ قاشق غذاخوری
روغن مایع آفتابگردان۱ استکان
بکینگ پودر۱ قاشق چایخوری

 

مواد لازم شربت

شکر ۴.۵ لیوان (چهار و نیم لیوان)
آب ۴ لیوان
گلاب اندکی
 آب لیموچند قطره

 

طرز تهیه شیرینی ذرت :

اول سراغ شربت شیرینی رفته شکر و آب را روی شعله فر گاز قرار دهید تا غلیظ شود. پنج دقیقه قبل از برداشتن از روی حرارت آب لیموی تازه و گلاب را اضافه کنید.

 

همین طور که شربت تان در حال خنک شدن است. مواد شیرینی را آماده کنید. در نظر داشته باشید همیشه تخم مرغ ها را نیم ساعت زودتر از یخچال خارج کنید تا به دمای آشپزخانه برسد.

 

بکینگ پودر را به ماست افزوده مخلوط کنید. باقی مواد را به مخلوط ماست افزوده ورز دهید تا خمیری نرم بدست آید. دستتان را خیس کرده به اندازه گردو از خمیر جدا کنید. خمیر را بوسیله دستانتان حالت داده روی سینی فر که از قبل کاغذ روغنی انداخته اید با فاصله بچینید. سینی را در فر داغ شده با درجه حرارت ۱۸۰ قرار دهید تا روی آن کمی طلایی شود. سینی را از فر خارج کرده روی شیرینی داغ شربت سرد ریخته دوباره در فر به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه قرار دهید. تا شربت جذب شیرینی شود. وقتی شیرینی کمی ولرم است سرو کنید.

 

نکته برای تهیه شیرینی ذرت 

شیرینی ذرت کمی خاص است. آن هم به علت آرد خشن و خشکی که دارد. اگر به دنبال شیرینی لطیف و نرم هستید انتخاب خوبی نیست. در ترکیه و کشورهای عربی استفاده کمی از  ادویه می شود. و شما  بسته  به  میل تان  مجبور  به افزودن ادویه دلخواه هستید. بنده در تهیه شیرینی ذرت از مقدار مساوی زنجبیل تازه و پودر مغز هل استفاده می کنم که طعم تندی به شیرینی می دهد. شما  می توانید  فقط  از پودر مغز هل استفاده کنید.

شیرینی ذرت, طرز تهیه شیرینی ذرت

 

مطالب مشابه را ببینید!