قیلم های جذاب علمی و تخیلی سال 2015

سال 2015 سال مهمی برای علاقه مندان پرده رویایی سینماست و طرفداران ژانر فانتزی و علمی- تخیلی نیز از این عیش عظیم بی نصیب نیستند. امسال بازار فیلم های سریالی گرم است و حتی قرار است قسمت تازه ای از سری جنگ ستارگان هم به نمایش دربیاید.

فیلمی که به خودی خود مهم تر از بسیاری از ادامه های فیلم های سریالی دیگر است، اما این تمام ماجرا نیست و کارگردانان جوانی که تخصص شان فیلم های علمی- تخیلی و پرماجراست، امسال به گیشه ها هجوم خواهند آورد. اما صبر کنید، جورج میلر، خالق سری «مکس دیوانه» مشغول ساختن چهارمین قسمت این مجموعه است تا نشان بدهد همچنان دود از کُنده بلند می شود. بیایید فهرست مهم ترین و جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی و فانتزی امسال را با هم مرور کنیم و بی صبرانه منتظر دیدن شان بنشینیم.

FURIOUS
به یاد پاول واکر

به یاد پاول واکر

آماده یک فیلم هیجان انگیز دیگر در دنیای ماشین و ماشین سواری هستید؟ باید چند ماه دیگر و تا زمان اکران هفتمین فیلم از سری سریع و خشمگین صبر کنید. خشمگین 7 روی شخصیت ایانشاو (با بازی جیسون استاتهام) تمرکز خواهدداشت. او برادر شخصیت منفی فیلم ششم است که در پایان فیلم کشته شد و به همین دلیل او می خواهد از دامینک تورتو (با بازی وین دیزل) و خانواده اش انتقام بگیرد.

در یکی از صحنه های تریلری که از این فیلم منتشر شده، اعضای گروه تورتو با ماشین های شان و با استفاده از چترهای نجات از یک هواپیما بیرون می پرند. به نظر می رسد قسمت هفتم این مجموعه، بیشترین میزان صحنه های تعقیب و گربز و انفجار را داشته باشد. همچنین در این فیلم برای آخرین بار پاول واکر را می بینیم که یکی از بازیگران اصلی این سری بود، اما در یک تصادف رانندگی طی سال گذشته جان خود را از دست داد.

کارگردان: جیمز وان
بازیگران: وین دیزل، پاول واکر، میشله رودریگوئز، دوین جانسون، جیسون استاتهام
تاریخ اکران: فروردین 1394

 

*****
CHILD44
چه کسی قاتل تر است؟

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های علمی- تخیلی,جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی

داستان فیلم در سال 1953 و در مسکو می گذرد. جسد بچه های کشته شده در خیابان های یخ زده پیدا می شود و افسر پلیسی به نام لئودمیدوف (با بازی تام هاردی) می خواهد قاتل زنجیره ای را پیدا کند. جذابیت داستان فیلم از این جا ناشی می شود که داستان کلاسیک قاتل زنجیره ای، برای کسی اتفاق می افتد که خودش مامور پلیس یک قاتل زنجیره ای بزرگ تر، یعنی حکومت استالین است.

کارگردان: دانیل اسپینوزا
بازیگران: تام هاردی، گری اولدمن، جوئل کینامان، نومی رپیس
تاریخ اکران: آذر 1394

 

*****
Star Wars Episode Vll: The Force Awakens
جنگ میان ستاره ای

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های علمی- تخیلی,جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی

سرانجام پس از سال ها سری جنگ ستارگان هم دنباله رسمی دیگری خواهدداشت. نیرو بیدار می شود، اولین قسمت از سه گانه تازه این سری است که آن را جی. جی. آبرامز (سازنده «لاست») کارگردانی می کند. تا اینجای کار فهرست بازیگران و یک تریلر از این فیلم منتشر شده و درمورد داستان آن چیز زیادی معلوم نیست.

بازیگران این فیلم ترکیبی از بازیگران سه گانه اصلی و سه گانه دوم هستند و آرامز تاکید کرده که در این فیلم بیشتر روی استفاده از جلوه های ویژه تمرکز خواهندکرد؛ وسواسی که احتمالا به تصاویر و صحنه هایی نفس گیرتر منجر خواهدشد. به هر حال منتظریم بار دیگر لوک اسکای واکر را در اعماق فضای میان ستاره ای ببینیم.

کارگردان: جی. جی. آبرامز
بازیگران: هریسون فورد، مارک همیل، کری فیشر، اسکار ایزاک
تاریخ اکران: آذر 1394

 

*****
The Man From U.N.C.L.E
جیمز باند با طعم گای ریچی

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های علمی- تخیلی,جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی

امسال در گروه فیلم های جاسوسی علاوه بر جیمز باند، فیلم عجیب و غریب دیگری با عنوان مردی از U.N.C.L.E به نمایش در می آید. این فیلم براساس یک سریال جاسوسی- تخیلی در دهه 1960 ساخته شده است که هرکدام از قسمت های آن، پر از دانشمندان دیوانه و گجت های عجیب و غریب بود. ناپلئون سولو (با بازی هنری کیویل) باید با ایلیا کوریاکین (آرمی همر) همکاری کند تا یک دانشمند گشمده را پیدا کنند. در غیر این صورت جهان به انتها خواهدرسید. دیگر اینکه یک کارگردان معرکه این فیلم را ساخته است: گای ریچی!

کارگردان: گای ریچی
بازیگران: آلیسیا ویکاندر، هنری کیویل، آرمی همر، هیو گرانت
تاریخ اکران: مرداد 1394

 

*****
Crimson Peak
کلبه وحشت

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های علمی- تخیلی,جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی

گیرمو دل تورو، کارگردان مکزیکی که از او فیلم هایی مانند هزارتوی پن را به یاد داریم، دوباره سراغ ژانر مورد علاقه اش یعنی وحشت رفته است. داستان فیلم قله کریمسون در عمارتی قدیمی در منطقه ای روستایی و کوهستانی در شمال انگلستان قرن نوزدهم می گذرد. نویسنده جوانی به نام ادیت کلشینک (با بازی میا واسیکوفسکا) بین خاطرات خوش دوران کودکی و جذابیت های یک غریبه مرموز و سرگردان است و در نهایت از خانه ای سر در می آورد که نفس می کشد، خونریزی می کند و می تواند خاطره های گذشته را به یاد بیاورد! خود دل تورو فیلم را یک عاشقانه می داند.

کارگردان: گیرمو دل تورو
بازیگران: جسیکا چیستین، چارلی هونام، تام هیدلستون، میا واسیکوفسکا
تاریخ اکران: آبان 1394

 

*****
ExMachina
هوشی که دیگر مصنوعی نیست

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های علمی- تخیلی,جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی

داستان فیلم «اکس ماشینا» درباره برنامه نویس جوانی به نام کالب (با بازی دومنال گلیسون) است که برای بازدید از دفتر بزرگ ترین موتور جست و جوی جهان دعوت و با درخواستی شگفت انگیز رو به رو می شود؛ از او خواسته می شود در ارزیابی هوش مصنوعی یک روبات انسان نما (با بازی آلیسیا ویکاندر) شرکت کند. او در نهایت تصمیم می گیرد در این آزمایش حیاتی شرکت داشته باشد. مدیرعامل این کمپانی، شخصی به نام ناتان (با بازی اسکار ایزاک) است که کالب را به روبات انسان نما که آوا نام دارد، معرفی می کند و از او می خواهد یک هفته با او زندگی کند و آن را زیر نظر بگیرد. آوا روباتی است که چهره، دست ها و پاهایش شبیه انسان است، ولی باقی بدن او همانند روبات ها عادی است.

کارگردان: الکس کارلند
بازیگران: آلیسیا ویکاندر، دومنال گلیسون، اسکار ایزاک
تاریخ اکران: فروردین 1394

 

*****
The Moon and Sun
داستان هنری و پری دریایی

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های علمی- تخیلی,جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی

وندا مک اینتایر به خاطر نوشتن رمانی که اکنون مورد توجه تهیه کنندگان سینما قرار گرفته، برنده جایزه نبولای بهترین رمان عملی- تخیلی شده است. رمان او که «ماه و خورشید» نام دارد، به شیوه ای جذاب نخستین برخورد با بیگانه ها را در زمینه یک داستان عاشقانه تاریخی قرار داده است. اکنون قرار است از روی این داستان که در دهه 1990 نوشته شده، فیلمی با همین نام و با بازی پیرس برازنان و ویلیام هارت به نمایش دربیاید. داستان فیلم پیرامون زندگی لویی شانزدهم است که برای رسیدن به جاودانگی می خواهد نیروی زندگی یک پری دریایی را بگیرد، اما دخترش به این راز پی می برد.

کارگردان: شان مک نامارا
بازیگران: پیرس برازنان، ویلیام هارت، بنجامین واکر
تاریخ اکران: فروردین 1394

 

*****
Fantastic Four
آن چهار نفر

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های علمی- تخیلی,جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی

چهار شگفت انگیز درباره چهار دوست است که در اثر یک آزمایش علمی، قدرت های شگفت انگیزی پیدا می کنند. تاکنون دو بار این شگفت انگیزها روی پرده سینما رفته اند، اما استقبال تماشاگران از این فیلم ها چندان هم شگفت انگیز نبود. به همین دلیل شرکت فیلم سازی فوکس سراغ جاش ترنک رفته تا انوضاع را عوض کند. جاش ترنک در سال 2012 فیلمی علمی- تخیلی به نام Chronicle ساخت که با استقبال خوب تماشاگران و منتقدان سینمایی مواجه شد. تا اینجای کار می دانیم علاوه بر کارگردان، بازیگران قسمت سوم چهارشگفت انگیز هم عوض شده اند. اما آیا تماشاگران هم نظرشان را درباره این مجموعه عوض خواهندکرد؟

کارگردان: جاش ترنک
بازیگران: مایلز تلر، کیت مارا، مایکل بی، جردن، توبی کبل
تاریخ اکران: مرداد 1394

 

*****
Avengers: Age of Ultron
آش شله قلمکار به سبک مارول

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های علمی- تخیلی,جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی

انتقام جویان تنها یکی از موفق ترین عنوان های سینمایی نیست، بلکه پیش از ساخته شدن نسخه سینمایی، در بین طرفداران کمیک بوک های ابرقهرمانی هم بسیار محبوب بوده است. قسمت اول این فیلم با نام «انتقام جویان» در سال 2012 به نمایش در آمد و در پی موفقیت آن فیلم، قرار شد قسمت دوم آن هم ساخته شود وظیفه نویسندگی و کارگردانی دومین قسمت، باز هم به جاس ویدون رسید. در فیلم دوم شاهد حضور شخصیت های جدید از جمله اولتران، اسکارلت جادوگر، کوئیک سیلور و ویژن هستیم و این بار سوال اصلی این است که آیا جاس ویدون می تواند موفقیت فیلم اول را تکرار کند؟ تریلرهایی که تاکنون از این فیلم منشتر شده نشان می دهد امیدواری به فیلم دوم چندان هم بی جا نیست.

کارگردان: جاس ویدون
بازیگران: رابرت داونی جونیور، اسکارلت یوهانوسن، سامئول ال. جکسون
تاریخ اکران: اردیبهشت 1394

 

*****
Kingsmen: The Secret Service
تمام مردان پادشاه

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های علمی- تخیلی,جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی

شاید متیو واگن را با فیلم «مردان اکس، کلاس اول (2011)» به خاطر بیاورید. این بار واکن قرار است از روی یک کمیک بوک دیگر، فیلمی درباره یک نهاد جاسوسی فوق سری فیلم بسازد. گروه جاسوسی ای که از میان خلافکاران خیابانی عضوگیری می کند و آنها را آموزش می دهد و سرانجام به تهدیدی جدی علیه تمام جهان تبدیل می شود. برخی از منتقدانی که نمایش های اولیه فیلم را دیده اند، واکنش های بسیار مثبتی نشان داده اند. سایت سینمایی راتن تومیتو، با 12 ریویو، امتیاز متوسط 7.8 را برای این فیلم درنظر گرفته و امتیاز متاکریتیک 76 از 100 (براساس 7 ریویو) بوده است.

کارگردان: متیو واکن
بازیگران: تارون اگرتون، ساموئل ال. جکسون، کالین فیرث، مارک همیل
تاریخ اکران: بهمن 1393

 

*****
Chappie
روباتی که گنگستر شد

اخبار , اخبار فرهنگی,فیلم های علمی- تخیلی,جذاب ترین فیلم های علمی- تخیلی

نیل بلوم کمپ بعد از فیلم ایلیسیوم (Elysium واژه ای که معنی آن «بهشت» است) و «منطقه 9» کمی شوخ طبع تر شده و به نظر می رسد نتیجه این تغییر روحیه ساخت فیلمی مجنونانه بوده است. چاپی (با بازی شارلتو کوپلی) نام روباتی است که سابقا برای ارتش کار می کرده، اما یک دانشمند ایده آل است (با بازی دیو پاتل) او را آزاد کرده و اجازه می دهد تا فراتر از محدودیت هایش برود. اما بعد، دو گنگستر چاپی را که استعدادها و مهارت های فوق طبیعی دارد، می دزدند و به او یاد می دهند که چطور یک گنگستر باشد! در این میان هیو جکمن هم نقش یک مخالف افراطی روبات ها را بازی می کند که از همه روبات ها متنفر است و می خواهد نابودشان کند.

کارگردان: نیل بلوم کمپ
بازیگران: هیو جکمن، شارلتو کوپلی
تاریخ اکران: اسفند 1393

 

مطالب مشابه را ببینید!