مجله تاپ‌ناز‌

ماسک گوجه فرنگی + معرفی چند ماسک گوجه فرنگی برای زیبایی و درخشان شدن پوست

ماسک گوجه فرنگی یکی از ماسک هایی است که باعص درخشان شدن پوست و رفع مشکلات پوستی می شود. گوجه فرنگی دارای ویتامین های C، A و E می باشد و پتاسیم هم دارد و به همین دلیل ماسکی عالی برای پوست است. اگر می خواهید پوستی زیبا و درخشان داشته باشید می توانید از ترکیبات طبیعی گوجه فرنگی استفاده کنید. در ادامه مطلب چند نوع ماسک طبیعی گوجه فرنگی را معرفی می کنیم که برای پوست مناسب هستند.

انواع ماسک گوجه فرنگی برای زیبایی پوست

گوجه فرنگی می تواند باعث تنگ شدن منافذ پوست و همچنین درخشش و لطافت پوست و از بین بردن جوش و آکنه نقش بسیار موثری دارد و به همین دلیل هدف از ساخت ماسک های گوجه، جوان کننده و صاف کننده پوست است.

ماسک گوجه فرنگی

ماسک معجزه آسای گوجه و زرد چوبه

زردچوبه دارای انواع آنتی اکسیدان است و ضد باکتری است. اگر پوست در معرض نور خورشید دچار آسیب شود این ماسک می تواند به درمان آفتاب سوختگی و روشن شدن رنگ پوست کمک کند پس دو قاشق عصاره گوجه فرنگی و یک قاشق زردچوبه را با یک قاشق شیر و یا ماست پرچرب مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را با کمک یه برس تمیز روی پوست صورت و گردن پخش کنید و بگذارید به مدت 20 دقیقه روی صورت باقی بماند و سپس آن را با آب یشوییدف این ماسک را روزی دو بار در هفته انجام دهید تا پوست شما زیباتر شود.

نکته : رنگ زرد زردچوبه را می توانید با مقداری شیر پاک کنید.

ماسک گوجه فرنگی

گوجه فرنگی و شکر

چوست شما هر هفته نیاز به کمی لایه برداری دارد و گاهی ممکن است سلول های مرده به هر دلیلی از پوست جدا نشوند که در این صورت منافذ پوست مسدود می شود و روی پوست جوش های چرکی و سر سیاهی ظاهر می شود و این ماسک به عنوان لایه بردار قوی محسوب می شود از این رو یک قاشقق عصاره گوجه فرنگی را با یک قاشق شکر مخلوط نمایید، در صورت تمایل می توانید آب لیمو هم به آن اضافه کنید و اجازه ندهید ذرات شکر حل شوند و سپس این ماسک را روی صورت بگذارید وقتی که خشک شد پوست خود را با آب ولرم بشویید (به کمک دست پوست را به آررامی و رو به بالا ماساژ دهید و سعی کنید نواحی پیشانی، چانه و بینی را کمی بیشتر از دیگر نواحی ماساژ دهید) برای داشتن نتیجه بهتر هفته ای یک بار از این ماسک استفاده کنید.

 گوجه فرنگی و ماست

این ترکیب به نرمی و خنک شدن پوست کمک می کند به همین دلیل گوجه فرنگی را نصف کرده و قسمت برش زده آن را به ماست بزنید سپس بر روی صورت بگذارید و بعد از زمان ۲۰ دقیقه پوست تان را با آب ولرم بشویید.

گوجه فرنگی و آرد

مغز داخل یک عدد گوجه فرنگی را خارج کنید و با استفاده از چنگال آن را هم بزنید سپس یک چهارم فنجان آرد به آن اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید تا خمیری شود سپس ترکیب بدست آمده را بر روی صورت و گردن تان بمالید و ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه با سرد بشویید.

ماسک گوجه فرنگی برای رفع چین و چروک صورت:  به منظور رفع چین چروک گزینه بسیار مناسبی می باشد از این رو آب یک عدد گوجه فرنگی رسیده را بگیرید و با استفاده از یک تکه پنبه آغشته به آب گوجه فرنگی به صورت بمالید سپس اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه بر روی صورت بماند و با آب ولرم بشویید.

 

ماسک گوجه فرنگی برای پوست های چرب با منافذ باز : گوجه فرنگی رسیده را حلقه حلقه کنید و بر روی پوست قرار دهید سپس بعد از زمان ده دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید.

 

ماسک گوجه فرنگی برای کم رنگ کردن خطوط زیر چشم : یک عدد گوجه فرنگی خام را رنده کنید و در یک قطعه پارچه نازک قرار دهید سپس این کیسه کوچک را بر روی پلک چشمانتان قرار دهید و بعد از زمان ۱۵ تا ۳۰ دقیقه آن را از زیر چشم پاک کنید.

معجون طبیعی گوجه فرنگی و آب لیمو

این ماسک به دلیل داشتن خواص روشن کنندگی به عنوان یک ضد لک قوی محسوب می شود، این ماسک به از بین بردن لکه های قهوه ای ناشی از جای جوش ها، لکه های پیری کمک می کند از این رو، دو قاشق عصاره گوجه را با یک قاشق آب لیمو مخلوط کنید سپس با استفاده از یک برس تمیز این ترکیب را روی پوست پخش کنید و بعد از زمان ۱۵ دقیقه با آب سرد پوست تان را بشویید به منظور داشتن نتیجه مطلوب به طور مرتب و هفتگی از این ماسک ضد لک استفاده کنید.

ماسک گوجه فرنگی

گوجه فرنگی و روغن درخت چای

گوجه فرنگی به دلیل داشتن خاصیت آنتی باکتریال باعث از بین بردن باکتری های مولد جوش می شود این ماسک از ترشح چربی مازاد جلوگیری و پوست را هیدراته می کند و در نتیجه برای از بین بردن جوش صورت گزینه بسیار مناسبی است، از این رو دو قاشق عصاره گوجه فرنگی، یک قاشق روغن درخت چای و یک قاشق روغن آرگان یا روغن نارگیل را باهم مخلوط کنید سپس این ترکیب را با استفاده از یک برس نرم روی پوست پخش کنید، بعد از زمان ۲۰ دقیقه صورت را با آب سرد بشویید برای به دست آوردن نتیجه مطلوب از این ماسک گوجه فرنگی دو تا سه بار در هفته استفاده کنید.

نکته : اگر پوست تان در اثر روغن های موجود در ماسک چرب شده است می توانید با استفاده از دستمال کاغذی چربی اضافی پوست را بگیرید و با یک کرم مرطوب کننده بدون روغن پوست را مرطوب کنید.

گوجه فرنگی و روغن زیتون

ماسک گوجه فرنگی و روغن زیتون بسیار قوی است و می تواند خشکی پوست را درمان کند. دو قاشق عصاره گوجه فرنگی را با یک قاشق روغن زتون مخلوط کنید و با استفاده از برس این ترکیب را روی پوست بزنید و سپس بگذارید تا به مدت 20 دقیقه روی پست باقی بماند و با اب سرد پوست را بشویید و به منظور داشتن نتیجه مطلوب می توانید از این ماسک شگفت انگیز یک بار در هفته استفاده نمایید.

مطالب مشابه را ببینید!