مجله تاپ‌ناز‌

اطلاعات خواندنی در مورد پرنده فلامینگو + تصاویر از این پرنده زیبا

پرنده فلامینگو

 

در این بخش اطلاعات خواندنی در مورد پرنده فلامینگو را آماده کرده ایم. پرنده فلامینگو پرنده ای زیبا با بال و گردن دراز است و بسیار جذاب است و خیلی از علاقه مندان به پرندگان، رنگ زیبای این پرنده را دوست دارند.

این پرنده در نقاط مختلف جهان با گران و پاهای بلند زندگی می کند و در گونه های مختلف یافت می شود که بیشتر گونه های آن در کارائیب زندگی می کنند و همچنین این پرنده زیبا را باغ وحش ها هم زیاد مشاهده می کنید. این پرنده به دلیل رنگ پرهایی که دارد مشهور است و هر کسی که این پرنده را از نزدیک می بیند عاشق زیبایی اش می شود.

این پرنده 6 گونه مختلف دارد که در آسیا، آفریقا و آمریکا زندگی می کنند و این پرنده ها بیشتر در آب ها زندگی می کنند.

 

اطلاعات خواندنی و آشنایی با پرنده فلامینگو

فلامینگو پرنده ای قوی جثه است و منقارهای این پرنده بسیار بزرگ است و می تواند خیلی راحت با آن غذا بخورد و براحتی ماهی ها را می بلعد. این پرنده نمی تواند شنا کند ولی به خوبی پرواز می کند و در آسمان اوج می گیرد و سرعت این پرنده به 56 کیلومتر در ساعت هم می رسد.

شاید جالب است بدانید که این پرنده به لحاظ شکل ظاهری کمی مسخره و خنده دار به نظر می رسد ولی در عین حال زیباست. این پرنده همه چیز خوار است و بیشتر در دریا و آب ها زندگی می کند و غذایش را از آب، حشرات و … تغذیه می کند.

پرنده فلامینگو

طول عمر این پرنده بین 20 تا 30 سال است و بعضی از گونه های آن تا 50 سال هم عمر می کنند و به شرطی زیاد عمر می کنند که زیاد در حال پرواز نباشند و یا در باغ وحش نگهداری شوند.

طول فلامینگو یک و نیم متر است و وزن این پرنده در حدود 5 کیلوگرم است. طول پای پرنده حدود 70 سانتی متر است.

پرنده فلامینگو در موقع استراحت روی یک پای خود می ایستد و در موقع غذا خوردن هم نفس خود را نگه می دارد و منقارش را هم به صورت واروونه می کند.

پرنده فلامینگو

پرنده فلامینگو تک همسر است و در سال فقط یک بار تخم می گذارد.

جوجه های این پرنده رنگ خاکستری دارند.

زانوهای این پرنده به عقب کشیده می شوند و حالت خمیده دارند.

 

مطالب مشابه را ببینید!