مجله تاپ‌ناز‌

نحوه استفاده از چای کیسه ای برای زیبایی و سلامت چشم ها

نحوه استفاده از چای کیسه ای برای زیبایی و سلامت چشم ها

در این بخش روش استفاده از چای کیسه ای برای زیبایی و سلامت چشم ها را شرح داده ایم و با استفاده از چای تی بگ می تواند مشکلات و بیماری های چشم را تا حدودی درمان کنید.

استفاده کردن از چای کیسه ای بر روی چشم، درمان خانگی ساده و بسیار ارزانی است که این درمان باعث ایجاد آرامش می شود و بعضی از بیماری های مربوط به چشم را هم رفع کند. چای کیسه ای به منظور درمان گل مژه و سورش چشم، قرمزی چشم و … مفید است و می توانید این درمان ساده را خیلی راحت در منزل انجام دهید.

روش استفاده از چای کیسه ای برای چشم 

چای کیسه ای را که برای نوشیدن دم می کنید باید در یک لیوان آب جوش بیندازید و اجازه دهید تا چای دم بکشد سپس چای کیسه ای را از درون آب جوش خارج کنید و اجازه دهید تا دمای آن پایین بیاید و اگر مایل هستید چای کیسه ای خنک شود می توانید به مدت 10 تا 20 دقیقه درون یخچال بگذارید و سپس چشمهایتان را ببندید و چای کیسه ای را روی پلک چشم ها به مدت 25 تا 30 دقیقه قرار دهید و در طول این مدت می توانید با انگشت خود نواحی دور چشم را ماساژ دهید. اگر از چای کیسه ای خنک استفاده می کنید برای آرامش بخشی بیشتر می توانید از برش خیار هم استفاده کنید.

چه نوع چای کیبسه ای برای چشم ها مناسب است؟

از هر نوع چای کیسه ای می توانید برای چشم های خود استفاده کنید زیرا هر کدام از آنها دارای خواص خاص خود است. در صورت امکان بهتر است از چای کیسه ای طبیعی استفاده کنید. چای سیاه، چای سبز و چای سفید دارای کافئین و آنتی اکسیدان است که این عامل باعث درمان مشکلات چشمها می شود.

چای کیسه ای گیاهی می تواند باعث آرامش و التیام چشم می شود و شما می توانید با کمک چای کیسه ای گیاهی پف، ورم، التهاب، سیاهی دور چشم و قرمزی چشم را از بین ببرید.

درمان مشکلات چشمی با چای کیسه ای

در ادامه توضیحات بیشتری در مورد تاثیر چای کیسه ای بر زیبایی چشم را می خوانید.

کاهش ورم و پف و التهاب چشم

تی بگ سبز و سیاه دارای کافئین می باشند که کافئین باعث کاهش پف و ورم چشم ها می شود همچنین کافئین رگ های خونی بافت حساس چشم ها را منقبض می کند و بدین صورت پف و التهاب چشم ها کاهش پیدا می کند.

تی بگ سبز و سیاه دارای آنتی اکسیدانی به نام های تانن و فلاونوید می باشند که این آنتی اکسیدان ها دارای خواص ضد التهابی قوی می باشند. تانن به سفت کردن پوست کمک زیادی می کند و رطوبت آن را بیرون می کشد و در نتیجه هر گونه پف را از بین می برد.

تی بگ چای سبز نسبت به سایر تی بگ های چای برای کاهش پف زیر چشم ها موثر می باشد زیرا دارای فلاونوید بیشتری می باشد همچنین برای درمان پف زیر چشم باید چای کیسه ای سیاه یا سبز را به صورت کمپرس سرد در زیر چشم ها قرار داد.

چای کیسه هایی نظیر چای بانونه و چای رویبوس و چای گل خوش دارای خاصیت ضد التهابی و پف می باشند همچنین دمنوش رویبوس و چای کیسه ای سبز باعث کاهش چین و چروک دور چشم می شود.

بخوانید: با این 7 روش سیاهی دور چشم را محو کنید

درمان عفونت چشم ها

عفونت چشم ها یا حساسیت چشم ها باعث ایجاد قرمزی در غشاء نازک بین پلک و سفیدی چشم ها می شوند. دمنوش کیسه ای کالاندولا و بابونه و رازیانه برای درمان التهاب چشم موثر می باشند و باعث می شوند تا مایع جمع شده در زیر چشم از بین برود همچنین ورم و التهاب چشم ها کاهش پیدا می کند.

چای کیسه گل خوش نیز می تواند باعث کاهش التهاب چشم ها شود و این گیاه دارای خواص ضد میکروبی می باشد که از تکثیر باکتری ها جلوگیری می کند و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود همچنین چای سبز کیسه ای دارای خواص ضد التهابی می باشد که می تواند التهابات چشم را که در اثر عفونت یا حساسیت ایجاد شده است کاهش دهد.

۳. رفع سیاهی دور چشم ها

برای رفع سیاهی دور چشم تی بگ سبز یا سیاه خنک را روی چشم های خود قرار دهید تا سیاهی و کبودی دور چشم ها کاهش پیدا کنند.

اگر چشم های شما در اثر ضربه و اصابت با جسمی سخت یا به دلیل انجام جراحی دچار کبودی شده است می توانید به کمک چای کیسه ای سیاه یا چای کیسه ای سبز خون مردگی و التهاب دور چشم ها را کاهش دهید. تانین موجود در چای سیاه و چای سبز باعث کاهش تورم و کبودی می شود همچنین این نوع چای کیسه ای می توانند خونریزی داخلی چشم را کنترل نمایند.

درمان گل مژه

چای کیسه ای سیاه برای درمان گل مژه موثر می باشد زیرا دارای مقدار زیادی تانن می باشد. چای کیسه ای سیاه همچنین آنتی باکتریال و مسکن درد می باشد و استفاده از آن باعث می شود تا ورم گل مژه کمتر شود. چای کیسه ای بابونه نیز برای آرام کردن پوست ملتهب گل مژه مفید است.

درمان قرمزی چشم ها

از تی بگ بابونه و روبیوس و چای سبز می توانید برای درمان و با طراوت کردن چشم های قرمز یا دردناک استفاده نمایید. توجه داشته باشید که قرمزی چشم ها در اثر التهاب آن ها رخ می دهد و از خواص چای بابونه و رویبوس و چای سبز این است که می توانند التهابات را کاهش دهند.

درمان خشکی چشم

برای درمان خشکی چشم ها می توانید از چای کیسه ای سیاه و اسطوخودوس به صورت گرم استفاده نمایید. توجه داشته باشید که بعد از پایین آمدن دمای چای کیسه ای باید آن را روی چشم هایتان قرار دهید تا رطوبت چشم ها برگردد و احساس خشکی آن ها از بین برود همچنین این سه نوع چای کیسه دارای خاصیت آرام بخشی می باشند و هر گونه قرمزی و حساسیت ناشی از خشکی چشم را برطرف می کنند.

نکات خاص برای جلوگیری از خطرات استفاده از چای کیسه ای

در موقع استفاده از چای کیسه ای برای چشم حتی اگر چای کیسه ای به صورت کامل طبیعی است ولی باید احتیاط کنید زیرا پوست اطراف چشم خیلی حساس است.

قبل از استفاده از چای کیسه ای دست و صورت را خوب بشویید و هر نوع آرایشی که روی پوست صورت و چشم های شما وجود دارد را پاک کنید.

اصلا از چای کیسه ای داغ استفاده نکنید.

در صورتی که حس درد یا حساسیت داشتید چای کیسه ای را از روی چشم خود بردارید.

از چای کیسه ای هایی که دارای منگنه هستند استفاده نکنید.

مایع درون چای کیسه ای نباید به درون چشم شما برود.

موقع استفاده از چای کیسه ای اگر درون چشم شما لنز است باید لنز را خارج نمایید.

از خاریدن چشم در موقع استفاده از چای کیسه روی آنها باید خودداری نمایید.

مطالب مشابه را ببینید!