کشته شدن دختر جوان در اولین قرار آشنایی

قتل

قتل دختر جوان در اولین قرار ملاقات!

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که پس از آشنایی با دختری جوان در یکی از شبکه‌های اجتماعی در نخستین قرار ملاقات او را به قتل رسانده بود، خبر داد.
به گزارش ایسنا، در ساعت هفت نخستین روز از سال 94 از طریق مرکز فوریت های پلیسی یک فقره کشف جسد متعلق به خانمی جوان ، حدودا 30 ساله ، در ابتدای شهرک صنعتی عباس آباد واقع در جاده امام رضا به کلانتری 174 قیام دشت اعلام شد.

با حضور تیم تشخیص هویت، پزشکی قانونی و بررسی صحنه جنایت اداره دهم، علت مرگ ضربات وارده شده به ناحیه سر و خفگی ناشی از انسداد مجاری تنفسی اعلام شد، لذا پرونده مقدماتی با موضوع “قتل عمد” تشکیل و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گفت.

در اولین مرحله رسیدگی به پرونده، شناسایی هویت مقتوله در دستور کار قرار گرفت و کارآگاهان با بررسی بانک فقدان افراد، موفق به شناسایی خانواده مقتوله در خیابان آذربایجان شدند.

پدر مقتوله در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: دخترم به‌نام آزاده متولد 1369 در روز 29 اسفندماه سال 93 به قصد ملاقات با یکی از دوستانش به‌نام مریم از خانه خارج، اما پس از آن دیگر از او هیچ خبری نشد. زمانیکه از دخترم خبری نشد، به درب منزل مریم مراجعه و طی تماس تلفنی با وی متوجه شدیم که وی به همراه اعضای خانواده اش ، برای گذراندن تعطیلات عید از تهران خارج شده است.

در ادامه تحقیقات ، کارآگاهان با تحقیقات از اعضای خانواده مقتوله اطلاع پیدا کردند که مقتوله علاقه شدیدی به شبکه های مجازی نظیر وایبر و … داشته است ؛ لذا اقدامات تخصصی در این خصوص آغاز و شخص ناشناسی به‌نام ناصر که از چندی پیش از طریق شبکه های مجازی با مقتوله آشنا شده بود ، مورد شناسایی قرار گرفت.

با شناسایی هویت کامل ناصر . ص متولد 1364 ، محل سکونت وی نیز در منطقه مشیریه شناسایی و وی در تاریخ پانزدهم اردیبهشت ماه امسال دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد. ناصر در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتباط و آشنایی با مقتوله شد؛ اما زمانیکه دلایل و مدارک غیرقابل انکار از سوی کارآگاهان ارائه شد، به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

ناصر درباره آشنایی خود با مقتوله به کارآگاهان گفت: چندی پیش ، از طریق شبکه های مجازی با مقتوله آشنا شده بودم تا اینکه پس از مدتی با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتیم و در آخرین روز از سال 93 در زیر پل امام خمینی (ره) واقع در بزرگراه شهید نواب قرار ملاقات گذاشتیم و صبح زود به دنبال مقتوله رفته و او را سوار ماشین کردم؛ در طول مدتی که من با مقتوله از طریق شبکه های مجازی آشنا شده بودم ، خود را مجرد معرفی کرده بودم اما ساعتی از حضور مقتوله در داخل ماشین نگذشته بود که ناگهان تلفن همراهم زنگ خورد و همسرم با من تماس گرفت.

زمانیکه مقتوله متوجه این موضوع شد، با من درگیر شد و عنوان داشت که موضوع را با همسرم در میان خواهد گذاشت و به این بهانه با یکدیگر درگیر شدیم. در حین درگیری ، چندین بار سر مقتوله را به اتاق ماشین زده و نهایتا گردنش را گرفته و آنقدر فشار دادم که دیگر قادر به نفس کشیدن نبود.

نمی دانستم که چه کاری باید کنم، جنازه را به داخل کارگاه خود در منطقه مرتضی گرد برده و از آنجا به خانه آمدم. موضوع را با برادر خود به نام مسعود 22 ساله در میان گذاشتم و او نیز به تنهایی ، به کارگاه مراجعه و با ماشین شخصی خود جسد را به محل کشف جسد منتقل کرد.

با توجه به اعتراف صریح متهم اصلی پرونده به ارتکاب جنایت و معرفی خود و برادر خود به عنوان فرد منتقل کننده جسد به محدوده شهرک صنعتی عباس آباد ، این شخص نیز ساعتی پس از دستگیری برادرش ، دستگیر و در همان مراحل اولیه تحقیقات ، اظهارات برادر خود را تأیید کرد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح هر دو برادر ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

مطالب مشابه را ببینید!