مجله تاپ‌ناز‌

بخاری خودرو | روش هایی برای بهبود عملکرد بخاری اتومبیل

در فصل زمستان استفاده از بخاری خودرو به منظور گرم کردن فضای ماشین ضروری است ولی در بعضی ا مواقع سیستم گرمایشی خودرو دچار اختلالاتی می شود و بدرستی کار نمی کند ولی می توانید با روش هایی این مشکل را رفع کنید.

ترفندهایی برای عملکرد بهتر بخاری خودرو و بهبود آن

در فصل بهار و پاییز از سیستم سرمایشی و گرمایشی خودرو کمتر استفاده می شود ولی در فصول گرم و سرد سال از این سیستم بسیار استفاده می شود و فشار زیادی به آن وارد خواهد شد. در فصل زمستان استفاده از سیستم گرمایشی برای گرم نمون خودرو و سرنشینان استفاده فراونی می شود ولی در روزهای سرد زمستان هنگامی که وارد خودرو می شویم و دلخوش به گرم شدن با این سیستم هستیم، سیستم گرمایشی به خوبی ممکن است کار نکند و با اختلال همراه شود. در این بخش از تاپ ناز به شما می گوییم که چطور سیستم بخاری خودرو را بهبود دهید.

روش هایی براب بهبود دادن به عملکرد سیستم بخاری خودرو

بخاری خودرو

حرکت کنید تا خودرو بهتر گرم شود

خودروهای امروزی برای گرم شدن به زمان زیادی قبل از حرکت نیاز ندارند و در صورت حرکت کردن خیلی بهتر و سریع تر موتور گرم می شود. برای گرم شدن سریع موتور و بخاری حرکت کنید چون در این صورت موتور زودتر کار می کند و سریع تر گرم می شود.

کلید A/C را روشن کنید

بعضی از افراد تصور می کنند که کلید A/C فقط برای کولر و سرد کردن خودرو است و در زمستان کارایی ندارد. ولی روشن کردن این کلید باعث روشن شدن کمپرسور تهویه هوا می شود و رطوبت موجود در فضای کابین هم کمتر می شود.

اگر این دکمه خاموش باشد باعث بخار گرفتن شیشه ها در بیشتر موارد می شود. در زمستان هم می توانید این کلید را روشن کنید تا رطوبت هوا از بین برود و هوای مطلوب تر شود. هنگام سرمای زیاد، کمپرسور فعالیت زیادی ندارد و به صورت خودکار روشن و خاموش می شود و فشار زیادی به موتور خودرو وارد نخواهد شد.

بخاری خودرو

بخاری مجانی است

در فصل تابستان به دلیل گرم بودن هوای بیرون و فشار وارده به موتور خودرو، روشن کردن کمپرسور یا کلید A/C به صرفه نیست زیرا باعث چند برابر شدن مصرف سوخت می شود ولی در زمستان روشن کردن این کلید مصرف را بالا نمی برد. بخاری به تولید گرما نیاز ندارد و گرمای خود را از موتور خودرو می گیرد پس با خیال راحت این کلید را روشن کنید و دریچه ها را تنظیم کنید تا گرما به تمام نقاط خودرو به صورت مساوی برسد.

کمی پنجره را باز کنید

وقتی در داخل خودرو چند مسافر وجود دارد و بخاری را روشن کنید، یک پنجره را مقداری بازتر کنید تا هوای درون خودرو جریان باید زیرا روشن کردن کلید A/C نمی تواند بخار شیشه ها را از بین ببرد. بخار روی شیشه می تواند دید را مختل کند و خطرات زیادی دارد.

با انجام موارد بالا می توانید به صورت بهتری از بخاری خودرو استفاده کنید.

مطالب مشابه را ببینید!