مجله تاپ‌ناز‌

اگر قصد دارید باردار شوید رژیم غذایی تان را تغییر دهید

با تغییر دادن رژیم غذایی، قدرت باروری در خانمها و آقایان تقویت می شود و شانس بارداری را افزایش می دهد.خانمهایی که قصد دارند باردار شوند باید خوراکی های توصیه شده و مفید را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

رژیم غذایی برای آماده شدن خانمها برای بارداری

با این رژیم غذایی می توانید املاح مورد نیاز بدنتان را برای بچه دارشدن به دست آورید و از لحاظ جسمی آمادگی مادرشدن داشته باشید .
وقت صحبت از باردار شدن میشود این ضرب المثل که شما همان چیزی هستید که میخورید بیشتر به چشم می آید. هرچیزی که میخورید همه چیز از جمله خون و سلولها و هورمونهای شما را تحت تاثیر قرار میدهد. به گزارش انجمن بارداری آمریکا سه ماه در سال باید تغییرات اساسی در رژیم غذایی تان ایجاد کنید اما اگر تا به حال این را نمیدانستید نگران نباشد. حالا این مطلب به شما کمک میکند در صورتی که قصد بارداری دارید رژیم غذایی تان را اصلاح کنید.

رژیم غذایی آمادگی برای بچه دارشدن

کافئین را محدود کنید

با اینکه تحقیقات درباره تاثیر کافئین بر قدرت باروری متناقض است بیشتر متخصصان توصیه میکنند مصرف کافئین کمتر از 300 میلی گرم در روز یا حدود 2 لیوان باشد تا آسیبی در تصمیم به بارداری ایجاد نکند. اما اگر مشکل بارداری دارید یا میخواهید لقاح خارج رحمی انجام دهید باید کلا مصرف کافئین را قطع کنید. انجمن بارداری آمریکا میگوید کافئین میتواند توانایی بدن برای جذب آهن و کلسیم را با مشکل مواجه کند. هرچند قطع کامل و یک دفعه کافئین میتواند ایجاد سردرد کند و بنابراین در صورتی که قصد بارداری دارید این کار را به تدریج انجام دهید. هر روز مقدار بیشتری نوشیدنی غیر کافئینی به فنجان تان اضافه کنید هنگام مصرف کافئینمیتوانید از شیر یا شربت به جای قهوه استفاده کنید که اتفاقا در کلسیم بدن هم موثر است.

سبزی های زرد و قرمز بخورید

میوه ها و ویتامینها از ایجاد رادیکالهای آزاد پیشگیری میکنند و دریافت مواد مغذی از میوه ها و سبزی هایی مانند زغال اخته، فلفلقرمز و کلم پیچ میتواند بسیار موثر باشد بنابراین بهتر است حدود 2 فنجان در روز میوه و یک و نیم تا دو فنجان سبزی روزانه میل کنید.

Rejim 2 e1512814470131

رژیم غذایی برای باردار شدن

درباره کربوهیدارتهای تصفیه شده تجدیدنظر کنید

بسیاری از کربوهیدراتهای تصفیه شده مانند نان سفید، ماکارونی و برنج سفید به طور مستقم بر بارداری شما اثر نمیگذارند اما میتوانند تغییراتی در بدن شما ایجاد کنند. اگر قصد بارداری دارید باید از مواد مغذی و غلات سبوس دار استفاده کنید. اگر سندرم تخمدان پلی کیستیک دارید که شایع ترین علت ناباروری در زنان است باید غلات سبوس دار بیشتری مصرف کنید. زنانی که با وجود این بیماری از کربوهیدراتهای تصفیه شده استفاده میکنند دچار تخمک گذاری نامنظم میشوند.

آهن برسانید

ذخایر آهن بدن خود را باید زیاد کنید. خونریزی ماهانه باعث فقر آهن میشود. وقتی ذخایر آهن بدن کم باشد ممکن است باعث کم خونی بعد از زایمان شود. برای جلوگیری از این موضوع باید گوشت قرمز بخورید و در صورتی که گیاهخوار هستید مولتی ویتامینهای حاوی آهن استفاده کنید و هر بار برای کم خونی آزمایش دهید.

همچنین بخوانید :

مطالب مشابه را ببینید!