مجله تاپ‌ناز‌

چطور کف اتو را که سیاه شده و لکه گرفته را تمیز کنیم؟

پاک کردن کف اتو

استفاده زیاد از اتو و یا استفاده غلط از اتو می تواند باعث شود که این وسیله بسیار پر کاربرد در منزل دچار مشکل شود و خراب شود و یا کیفیتش را از دست بدهد. یکی از راه های نگهداری مناسب اتو، تمیز کردن کف اتو است.

تمیز کردن کف اتو یک تکنیک است که باعث می شود مواد زائد که کف اتو هستند از بین بروند و با باز شدن منافذ در کف اتو بخار اتو بهتر عمل کند و باعث شود که لباس شما بهتر اتو بشود و همچنین تمیز کردن کف اتو باعث بالا رفتن طول عمر اتو می شود. در این بخش بعضی از تکنیک ها مناسب که باعث پاک شدن کف اتو می شوند را به شما می گوییم.

روش های تمیز کردن کف اتو :

استفاده کردن از اتویی که کف آن لکه دارد و رسوب گرفته است باعث می شود که لباس شما آسیب ببینید و یا حتی ممکن است دچار لکه هایی شود که پاک نمی شوند و ممکن است نخ کش شوند.

پاک کردن کف اتو

استفاده خمیر دندان:

اگر کف اتو پر از خراش شده است و باعث آسیب رساندن به لباس شم می شود می توانید با کمی خمیر دندان باعث از بین رفتن آنها شوید و کف اتو صاف شود.

استفاده از آب مقطر و سرکه:

استفاده از آب مقطر و سرکه می تواند باعث شود تا رسوب های موجود درد اتو محو شوند برای این کار باید محلول را درون اتو بریزید و بگذارید تا روسب ها از بین بروند و سپس محلول را خارج کنید.

استفاده سرکه و نمک:

روش استفاده از نمک و سرکه خیلی ساده است و براحتی می تونید کف اتو را تمیز کنید و لکه های اضافی را از بین ببرید و برای این کار فقط کافی است که سرکه و نمک را با هم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید و پس از سرد شدن با پارچه ای نرم این مواد را روی کف اتو بزنید تا لکه های از بین برود.

استفاده از محلول:

برای باز کردن منافذ کف اتو و همچنین با کیفیت شدن بخار اتو می توانید از محلول مخصوص پاک کننده آن استفاده کنید که براحتی باعث باز شدن منافذ می شود.

استفاده از جوش شیرین:

جوش شیرین را با کمی آب به حالت خمیری در آورید و با یک پارچه نرم روی سطح اتو بمالید و این کار باعث می شود که کف اتو بسیار براق و صیقلی شود.

مطلب مشابه: اصول مهم برای اتو زدن برای انواع پارچه

مطالب مشابه را ببینید!