عکسی جعلی از عادل فردوسی پور و لیلا حاتمی

عادل فردوسی پور و لیلا حاتمی

ليلا حاتمی تكذيب كرد: انتشار عكس جعلی ليلا حاتمی كنار عادل فردوسی پور در حال تماشای مسابقه تنيس المپيك

اتفاقات فضاي رسانه‌های مجلزی اين روزها به جاهای عجيب و غيرقابل فهمی رسيده است. انتشار اخبار كاملاً تخيلی و جعل ماجراهای رخ‌نداده و خبر اتفاق‌های نيفتاده هر روز فضای سايت‌های مختلف را پُر مي‌كند. برخی از اين خبرها با قصد و نيت قبلی و براي تخريب چهره و اعتبار و محبوبيت هنرمندان و ستاره هاي ورزشی يا سياسيون روي سايت‌ها مي‌رود، اما نكته عجيب و مبهم ماجرا اين است كه برخی از اين خبررسانی های جعلی حتی هيچ دليل و انگيزه‌ای هم ندارد و هيچ هدفی را دنبال نمي‌كند.

ليلا حاتمی اين روزها در معرض هر دوی اين اتفاق‌هاست. چهره معتبر و افتخارافرين سينمای ما كه اين روزها خبر جوايز بازيگري جشنواره كارلووي‌واری و نشان شواليه هنر و ادب فرانسه بار ديگر او را در صدر اخبار رسانه‌ها قرار داد، در كمال تاسف اين روزها مورد هجمه و انتشار خبرهای ناموثق و جعلی قرار دارد.
روزهاي گذشته بود كه مطلبي درباره احتمال «ممنوع‌الخروجی» ليلا حاتمي به استناد يك احتمال و گمانه‌زنی مبهم در نشريه “تلگراف” و نقل قولی بدون ذكر نام از سخنگوی قوه قضاييه در سايت “كافه سينما” منتشر شد و سپس به رسانه‌های ديگر رسيد و بازتاب زيادی داشت. نشر بدون مدرك چنين خبر مهمی چه تاثيری در زندگي و كار حرفه‌ای هنرمندان ايرانی دارد كه اين روزها اطراف‌شان را حاشيه و حرف و حديث فرا گرفته و وظيفه اخلاقی و حرفه‌اي مطبوعات و رسانه‌ها، مراقبت و حمايت از هنرمندان در مقابل رواج اين شايعه‌هاست.

ليلا حاتمی در گفت‌وگويي با سايت “سينمای ما” ضمن اظهار تاسف از انتشار چنين مسائلی، اين خبر را تكذيب كرد.

اما مورد عجيب و جالب و همزمان خنده دار و تاسف‌بار ديگر، انتشار عكسی مونتاژشده از ليلا حاتمی در اينترنت است كه او را در كنار عادل فردوسی پور موقع تماشای رقابت تنيس المپيك لندن 2012 نشان مي‌دهد. ليلا حاتمي كه همزمان با اين ماجرا در ايران است، در ادامه گفت‌وگو با سايت “سينمای ما” از چنين عكسی اظهار تعجب كرد و ضمن تكذيب حضورش در المپيك لندن (!) گفت واقعاً نمي‌دانم منظور و هدف‌شان از اين كارها چيست؟

عكس اصلی كه قبل از اين در خبرگزاری فارس منتشر شده بود، فردوسی پور را در حال تماشای رقابت نيمه نهايی تنيس المپيك نشان مي‌دهد. تصوير جعلی و مونتاژ شده كه در سايت “برداشت ريورس‌شده همين تصوير است كه عكسی دور بر شده از ليلا حاتمی را كنار فردوسي‌پور گنجانده‌اند. نكته جالب اين است كه مونتاژ كننده عكس حتی به حالت صورت تماشاگران توجه نكرده و عكسی خندان از ليلا حاتمی را كنار تصوير جدی و دقيق بقيه كار كرده است. اين عكس كه جزو “پيشنهادهای سردبير” اين سايت هم هست (!) با اين تيتر و توضيح منتشر شده است:

عکس: لیلا حاتمی کنار عادل فردوسی پور در المپیک

برداشت نیوز- لیلا حاتمی کنار عادل فردوسی پور در المپیک هنگام تماشای تنیس

منبع : سینمای ما

مطالب مشابه را ببینید!