پیرزنی که تابلوی قدیمی عیسی را استادانه نابود کرد+عکس

بانویی مسن در روستای «بورخا»در حوالی شهر ساراگوزای اسپانیا با نیتی معصومانه تصمیم به ترمیم تابلوی ۱۲۰ سالۀ کلیسا گرفت اما نتیجۀ این تصمیم وی مصیبت بار بود.

تابلوی مسیح

این خانم سالمند در مقابل دوربین و با صورتی حق به جانب گفت که کشیش از ماجرا خبرداشته است و وی کارِ ترمیم را به درخواست وی شروع کرده است!

وی در جواب این سوال که آیا پنهانی این کار را می‌کرده است یا نه؟ بانوی مسن گفت که «نه، همه کسانی که به کلیسا می‌آمدند می‌دیدند تابلو را ترمیم می‌کنم.»

اما نوۀ «الیاس گارسیا مارتینز» خالق تابلوی «اِچه اومو» که مستاصل در برابر تابلوی پدربزرگش ایستاده بود گفت:«تا زمانی که مادربزرگ بر روی رداء و جامۀ نقاشی کار می‌کرد مشکلی نبود اما وقتی به سر عیسی مسیح رسید تابلو را نابود کرد.»

بی بی سی خبر داد با این حال انتظار می رود تاریخ نگاران به زودی در کلیسا گرد هم بیایند تا تصمیم گیری کنند که با این تابلو چه باید کرد.

یك مقام فرهنگی در این ارتباط می گوید: “اگر این اثر قابل اصلاح نباشد و نتوانیم آن را مرمت کنیم احتمالن دیواری که بر آن آویخته شده بوده است را با عکسی از این تابلو خواهیم پوشاند.”

گفته شده این تابلو به لحاظ مادی خیلی ارزشمند نیست ولی ارزش معنوی فراوانی برای مردم محلی دارد.

گزارشگر بی بی سی می گوید که نوه نقاش مبلغی را به عنوان کمک برای مقامات محلی فرستاده و آنها تصمیم دارند این پول را صرف مرمت این تابلو بکنند.

این تابلو که “اینک آن مرد” نام دارد، اثر الیاس گارسیا مارتینز است و از بیش از صد سال پیش بر دیوار کلیسای Sannctuary of Mercyکه در نزدیکی ساراگوسا به دیوار آویخته شده بوده است.

“اینک آن مرد” به تابلوهایی گفته می شود که مسیح در آن با تاجی از خار دیده می شود./محبت نیوز

 

مطالب مشابه را ببینید!