بیوگرافی کیت بکینسیل و عکس های کیت بکینسیل

کیت بکینسیل

زندگینامه کیت بکینسیل و عکس های کیت بکینسیل

کاترین رومانی “کیت” بکینسل (به انگلیسی: Kathryn Romany “Kate” Beckinsale) (زادهٔ ۲۶ ژوئیه ۱۹۷۳ در لندن) بازیگر انگلیسی سینمای هالیوود است. در حالیکه در حال تحصیل در آکسفورد بود، فرصت بازی در فیلم هیاهوی بسیار برای هیچکه بر اساس نماش نامه ای از شکسپیر بود را بدست آورد. در طول دهه ۹۰، به بازی در سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی میپرداخت که یکی از مهمترین آنها، بازی در فیلم تلویزیونی “اما” بود.

در سال ۲۰۰۱، بکینسل پس از آنکه شارلیز ترون بازی در فیلم پرل هاربر را رد کرد، فرصت بازی در این فیلم را بدست آورد و در مقابل بن افلک به بازی پرداخت. بازی در این فیلم به منزله معرفی وی به سینمای هالیوود بود و بعد از بازی در این فیلم، وی توانست در فیلم‌های چون دنیای مردگان، هوانورد و ون هلسینگ به بازی بپردازد. در سال ۲۰۰۸ نیز برای بازی خوب خود در فیلم “تنها حقیقت”، نامزد جایزه بهترین اجرا از طرف انجمن منتقدین شد.

کیت بکینسیل

زندگی

بکینسل در ۲۶ ژوئیه ۱۹۷۳ در شمال لندن به دنیا آمد. پدرش “ریچارد بکینسل” بازیگر بود که در سال ۱۹۷۹ و بر اثر حمله قبلی درگذشت. مادرش نیز “جودی لو” بود که وی نیز بازیگر است. همچنین یک ناخواهری بزرگ تر از خود دارد بنام سامانتا که وی نیز بازیگر است.

در دوران نوجوانی دوبار موفق شد بخاطر نوشته‌ها و شعرهایش جایزه دریافت کند. در دوران جوانی و پس از اینکه دوره ای به بی اشتهایی دچار شد و پس از آن شروع به کشیدن سیگار کرد، تصمیم گرفت به سمت حرفه خانوادگی رفته و بازیگر شود. اولین بازیش را در سال ۱۹۹۱ و در فیلمی درباره جنگ جهانی دوم انجام داد. وی غیر از زبان مادری، میتواند به زبان‌های فرانسوی و روسی نیز حرف بزند. وی در زمان دانشگاه، فرانسه و ادبیات روسی می آموخت و اینکار رو به این دلیل که فکر میکرد اینکار باعث می‌شود تا در حرفه بازیگری بتواند موفق تر باشد، انجام میداد.

کیت بکینسیل

حرفه

در حالیکه در حال تحصیل در دانشگاه آکسفورد بود، فرصت بازی در فیلم هیاهوی بسیار برای هیچ را بدست اورد. وی سال آخر تحصیل خود را در پاریس گذراند و بعد از ان تصمیم گرفت تا تحصیل را رها کرده و به بازیگری بپردازد. در سال ۱۹۹۴ فرصت بازی در فیلم “Royal Deceit” را بدست آورد و در کنار کریستین بیل به بازی پرداخت (اتفاقی که در سال ۲۰۰۲ هم افتاد). وی در این سال‌ها در فیلم‌های انگلیسی زیادی به بازی بازی پرداخت تا اینکه در سال ۱۹۹۹ در اولین فیلم هالیوودی خود بنام “قصر ویران” به بازی پرداخت که البته در گیشه با شکست مواجه شد.

پس از بازی در این فیلم، توانست جهشی بزرگ کرده و در فیلم بندرگاه مروارید به بازی در کنار بن افلک پرداخت که فیلم یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های ان سال بود. بعد از این فیلم، کیت بازی در فیلم‌های موفقی چون “سرندیپیتی” در سال ۲۰۰۱، “دنیای مردگان” در سال ۲۰۰۳ و “ون هلسینگ” در سال ۲۰۰۴ را در پرونده خود ثبت کرد. در سال ۲۰۰۴ وی به بازی در فیلم جدید مارتین اسکورسیزی دعوت شد و برای اینکه به بازی درکنار لئوناردو دی کاپریو بپردازد، ۲۰ پند به وزنش اضافه کرد.

 کیت بکینسیل

در سال ۲۰۰۶، وی در فیلم کلیک به بازی در کنار آدام سندلر پرداخت. همچنین در دومین قسمت فیلم “دنیای مردگان پرداخت که کارگردانی آن را همسرش به عهده داشت. در این سال، کیت از طرف مجله FHM به عنوان بیست و سومین زن سکـسی سال انتخاب شد. همچنین در رده ۱۶ لیستی مشابه از مجله “ماکسیم و رده ۶۳ مجله Stuff قرار گرفت. همچنین مجله انگلیسی “Hello” نیز وی را به عنوان زیباترین زن سال انگلیس انتخاب کرد. این اتفاق در سال ۲۰۰۲ نیز افتاده بود.

در سال ۲۰۰۷ نیز وی جانشین “سارا جسیکا پارکر” شد تا در تریلر اتاق خالی بازی کند. همچنین در این سال فیلم فرشتگان برفی نیز از وی اکران شد. در سال ۲۰۰۸ نیز در فیلم تنها حقیقت به بازی پرداخت. در سال بعد نیز وی به بازی در کنار رابرت دنیرو و درو بریمور در فیلمهمه خوبن پرداخت.

 کیت بکینسیل

زندگی شخصی

کیت بکینسل از نامزد سابقش مایکل شین، دارای یک دختر ۱۱ ساله است. وی بعدها اعلام کرد که تنها زمانی که باردار بوده است، دست از کشیدن سیگار برداشت است. جالب آنکه دختر بکینسل در فیلمهایی چون “دنیای مردگان” و “همه خوبن” در نقش دوران کودکی کاراکتر وی به بازی پرداخته است! در سال ۲۰۰۳ کیت با کارگردان فیلم دنیای مردگان، یعنی لن وایزمن نامزد شد و سال بعد نیز در کالیفرنیا با یکدیگر ازدواج کردند.

کیت بکینسیل

فیلم‌ها

فیلم شناسی
سالنام فیلمنقشتوضیحات
۱۹۹۱یک در برابر بادBarbe Lindell
۱۹۹۳هیاهوی بسیار برای هیچHero
۱۹۹۴کشف نشدهJulia
۱۹۹۴شاهزاده جوتلندEthel
۱۹۹۵مزرعه سرد آرامش (۱۹۹۵) (TV)Flora Poste
۱۹۹۸اماEmma Woodhouse
۱۹۹۸آخرین روز دیسکوCharlotte Pingress
۱۹۹۸آنسوی آیینهآلیس
۱۹۹۹قصر ویران شدهDarlene Davis
۲۰۰۱سرندیپیتیسارا توماس
۲۰۰۱پرل هاربرNurse Lt. Evelyn Johnson
۲۰۰۱جام طلاییMaggie Verver
۲۰۰۲لورل کانبونAlex Elliot
۲۰۰۳دنیای مردگانسیلین
۲۰۰۴هوانورداوا گاردنر
۲۰۰۴ون هلسینگآنا والریوس
۲۰۰۶کلیکدونا نیومن
۲۰۰۶دنیای_مردگان: تکاملسیلین
۲۰۰۷مهمان‌پذیرایمی فاکس
۲۰۰۷فرشتگان برفیAnnie Marchand
۲۰۰۸تنها حقیقتRachel Armstrong (inspired by Judith Miller)
۲۰۰۸موجودات بالدارCarla Davenport
۲۰۰۹روشنایی کاملCarrie Stetko
۲۰۰۹همه‌چیز خوب استAmy
۲۰۰۹جهان زیرین: ظهور لایکن‌هاسیلینفقط در فلش فوروارد
۲۰۱۲جهان زیرین: بیداریسیلین
۲۰۱۲یادآوری کامللوری

 کیت بکینسیل کیت بکینسیل کیت بکینسیل کیت بکینسیل

مطالب مشابه را ببینید!