یک ایرانی لقب شوالیه از ملکه انگلیس گرفت +عکس

حسین یساعی انگلیسی ایرانی تبار مدیر اجرایی شرکت ” ایمجینیشن تکنولوژی” (imagination technology) از ملکه بریتانیا لقب شوالیه دریافت می کند.

 

به گزارش عصر ایران یساعی مدیر شرکتی است که پردازنده های گرافیکی تولیدی آن در قطعات تولیدی محصولات شرکت های معتبری چون اپل، گوگل، مایکروسافت، سامسونگ، اینتل، سونی و ال جی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

حسین یساعی
حسین یساعی

 

وی همچنین موفق شد شرکت ایمجینیشن تکنولوژی را در طی مدت ۶ سال وارد بازار سهام لندن کند. دکتر یساعی ۵۵ ساله در سال ۱۳۵۵ وارد انگلستان شد و در دانشگاه بیرمنگام تحصیل کرد.


شرکت ایمجینیشن تکنولوژی روز شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یساعی به واسطه خدماتی که به صنعت داشته است نشان شوالیه و لقب سر را از ملکه بریتانیا دریافت کرده است.

دکتر یساعی پس از دریافت مدرک دکترای خود از دانشگاه بیرمنگام بریتانیا به عنوان محقق این دانشگاه بر روی پردازش سیگنال‌های دیجیتال و معماری سیستم با کارایی بالا تحقیقات گسترده ای انجام داده‌است. طراحی گوشی های تلفن همراه هوشمند تا حدود زیادی مدیون این مدیر موفق ایرانی ساکن لندن است.

یساعی ابتدا مدیریت یک شرکت کوچک به نام ” ویدئو لوجیک ” را با حدود ۴۰کارمند بر عهده گرفت که این شرکت کوچک برخی از فناوری های به کاررفته در سیستم «ام اس داس» مایکروسافت را تولید می کرد، ولی پس از حدود ۲۰ سال شرکت تحت مدیریت وی (ایمجینیشن تکنولوژی ) هم اینک در دوازده کشور مختلف جهان بیش از ۱۳۰۰ کارمند دارد و ارزش سهام آن در بازار بورس لندن بیش از ۱ میلیارد پوند است.

یساعی قرار است در اوایل ماه ژانویه به همراه “ای ین لیوینگستون” سازنده مشهور بازیهای کامپیوتری نشان خود را از ملکه بریتانیا دریافت کند.

مطالب مشابه را ببینید!