مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی مهراد هیدن؛ عکس های مهراد و همسرش و در مورد زندگ شخصی این رپر

مهراد هیدن

بیوگرافی مهراد هیدن رپر ایرانی

مهراد هیدن متواد 24 اذر ماه سال 1363 در شهر تهران است. مهراد آهنگساز، تکست نویس رپ و راک و خواننده رپ ایرانی است.

مهراد هیدن

زندگی شخصی مهراد هیدن

مهراد مستوفی راد که به مهراد هیدن معروف است متولد سال 1363 در تهران و خواننده و آهنگساز ایرانی در سبک های رپ و راک و هیپ هاپ است که در اوایل به وجود آمدن رپ فارس در ایران فعالیتش را آغاز کرد.

مهراد هیدن

ایجاد گروه زدبازی

این خواننده به همراه سامان ویلسون، گروه زدبازی را ایجاد ککردند و آهنگ تابستون کوتاهه را به همراه علیرضا جی جی که یکی دیگر از اعضای این گروه است ساختند و این آهنگ یکی از آهنگ های شاخص رپ فارسی است.

مهراد هیدن

جدا شدن سامان ویلسن از گروه و انتشار آلبوم زدبازی

پس از اینکه سامان ویلسون این گروه را ترک کرد، مهراد با 4 عضو دیگر گروه زدبازی به فعالیت ادامه داند و آلبوم استودیویی به نام زاخارنامه را به عنوان یکی از بهترین آلبوم های رپ فارسی منتشر کردند.

انحلال گروه زدبازی

بعد از 12 سال گروه زدبازی منحل شد و اعضای این گروه به صورت جداگانه به کار خود ادامه دادند.

انتشار آلبوم مشترک با سامان ویلسون

مهراد هیدن پس از این به همراه سامان ویلسون پروژه آلبوم را منتشر کردند.

مهراد هیدن

انتشار آلبوم شخصی

مهراد پس از انتشار آلبوم بزرگ، البوم شخصی خودش به نام تونل را منتشر کرد. سپس آلبوم صفر را هم منتشر کرد که سبک این آلبوم الکترونیک و سینماتیک هست و در این آلبوم فرد جدیدی هم معرفی شده است.آرش راسخ هم در این البوم با مهراد هیدن همکاری داشته است.

شرکت در دوی ماراتن و مستند 42

او پس از انتشار آلبوم صفر، در سی و ششمین مارتن آتن در کشور یونان شرکت کرد و موفق شد به خط پایان برسد و بعد از طی کردن مسافت 42 کیلومتر، به خط پایان رسید. او به همین منظور قصد دارد مستندی به نام 42 را پخش کنید که در آن اغلب شرکت وی در ماراتن را از زبان خودش تعریف می کند.

مهراد هیدن در مصاحبه ای با عنوان از زدبازی تا صفر به این موضوع اشاره کرد که البوم های او (بعد از منحل شدن گروه) بیانگر یک داستان هستند و هر البوم تکه ای از یک پازل در حال تکمیل می‌باشد با توجه به ترک کجایی در البوم تونل و تم البوم صفر اخرین البوم مهراد یعنی صفر در قسمت اول و تونل در قسمت دوم و بزرگ در قسمت سوم این داستان قرار می‌گیرد

مهراد به جز گروهی زید بازی تا کنون با گروه پایدار، تارا، کنیس، هیچکس و … نیز همکاری داشته است.

مهراد هیدن

ازدواج و همسر مهراد

عکس های زیادی از مهراد هیدن در کنار افراد مختلف منتشر شده است که هیچ کدام از این افراد همسر او نیستند و او در حال حاضر ازدوج نکرده است.

تک آهنگ های مهراد هیدن

مهمونی، کل کل، آهنگامون خداس، پارتی ، از خزر تا خلیج فارس، دیس فینچر، عروسک، آماده باش، بی‌حس، تابستون کوتاه، خط من(ریمیکس)، شهر تاریک، زندگی منه، زمین صافه، چونکه دیوونتم، کوچه، ایرونی ال. ای، کوکولی کو ، دروباز کن، تلفات جنگ، داستان ما، میستریوز ایز؛ لومپن ، دیس آجیلی ، مثل من، پدر من بد منو نگاه میکنه، بخند مصنوعی، تازه شروعه زندگیمونه ،ساعت وایسه، لی لی حوضک، اُبی، پس چی شد، تهران مال منه.

بخوانید : بیوگرافی بهزاد لیتو

مطالب مشابه را ببینید!