گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
خانه / گوناگون / مطالب تاریخی / عکس ناصرالدین شاه در میان همسرانش
loading...

عکس ناصرالدین شاه در میان همسرانش

عکس دیدنی ناصرالدین شاه در میان سوگلی هایش

در آن زمان ملاک زیبایی چاق بودن بود!

عکس ناصرالدین شاه در میان همسرانش

[امتیاز دهنده: 0 نفر و میانگین امتیاز: 0]
loading...

9 دیدگاه ها

 1. زناش از خودش مرد ترن

 2. به نظرم عزت الله انتظامی بهترین تصویر رو از ناصر الدین شاه به نمایش گذاشت !! مثلا این شاه بوده خیر سرش 50 سال هم بر نسلهای حکومت کرده اما تنها یادگاریش همین عکسا با زن ها هستن !

 3. حالا کدوم ناصرالدین شاه هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. اونی که داره از نیم رخ نگاه میکنه ناصرخان هستش !! البته اونقد رفته مابین خانوما که پیدا نیست

 5. تورو خدا نگاه شاه مملکت رو

 6. اينا كه همه پيرزننن…!!!!

 7. ناصرالدین شاه در سفر اول فرنگستان ۱۲۹۰/۱۸۷۳ خواهان مسلمان کردن و صیغه شدن و آمدن چند زن زیبای بالرین (رقاصه) فرنگی به ایران شد. … اما به هدف خود نرسید و بالرینی پیدا نشد به ایران بیاید و افتخار همسری شاهنشاه را بیابد! در سفر بعد دستور داد به تعداد زنان حرمش، شلیته یعنی دامن سفید رقص کوتاه و شلوار چسبان سفید رقص خریداری کنند. این لباس زشت و نامناسب با اخلاق و عادات زنان ایرانی را به ایران آوردند و در دربار رایج کردند. لباس تنگ و نامتناسبی بود که متأسفانه تعدادی از خانواده‌های اشرافی هم از آن استقبال کردند و مانند مینی‌ژوپ و ماکسی‌ژوپ دوره‌ای داشت و تمام شد و مردم آن البسه را دور ریختند. البته شلیته‌ها را بلند و شلوار‌ها را گشاد و سیاه کردند که سال‌ها زنان طبقات پایین می‌پوشیدند. این لباس فقط ناصرالدین شاه هوسباز را خشنود می‌کرد.
  منبع:
  http://tarikhirani.ir
  چقدر خنده داره که یه زن چاق با اون پاهایی که هرکدوم مثل تنۀ درخته لباس بالرین ها رو بپوشه. درست مثل یه فیل که مینی ژوپ تنش کنن!

 8. اصلا جای تعجب نداره طرز لباس پوشیذنشون برای اینکه درزمان قدیم همین بوده وبا زمان حلا خیلی فرق میکنه یکم واقع بین باشید

 9. مهرنوش جان عزیزم تعجب آور نیست خنده داره!!! نمی دونم منظور شما از قدیم چه زمانیه من لباس زنان ایرانی رو از دوره هخامنشی به بعد دیدم. هیج مشکلی نداره نه خنده داره نه تعجب آور. البته نظر شما قابل احترامه ولی به نظر من پوشیدن لباس بالرین های اروپایی به همراه چارقد و روسری خنده داره حالا تو هر زمانی باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *