مجله تاپ‌ناز‌

تست اندازه گیری طبیعی بودن اندازه آلت تناسلی مردان 

اندازه آلت تناسلی

اندازه آلت تناسلی در مردان قدر باید باشد؟

همه مردان به دلیل اینکه الت تناسلی خود را از بالا می بینند تصور می کنند که سایز آن کوچک است و اندازه مناسبی ندارد. برای پسرها گاهی پیش می آید که در این مورد فکر کنند و نگران شوند. اما سایز نرمال آلت تناسلی چقدر است و چگونه باید اندازه گیری کنیم؟

 

اندازه طبیعی آلت‌تناسلی

باید بگوییم که اندازه طبیعی برای آلت‌تناسلی طیف گسترده‌اي دارد، درست مانند بقیه اعضای بدن. و درست مانند بقیه اعضای بدن، این که آلت‌تناسلی هر فرد در مراحل مختلف زندگی چه شکلی باشد در هر فرد متمایز است. مطمئناً کسی انتظار ندارد یک پسربچه 11 ساله شکل جوان‌ 19 ساله بنظر برسد.

پسرها بطور طبیعی در زمان‌ها متمایز به بلوغ می رسند. برخی از 9 سالگی وارد بلوغ شده و خیلیها تا بعد از 15 سالگی. سنی که پسرها آغاز به رشد و بلوغ می کنند در هر فرد متمایز است. همه ی چیز به این بستگی دارد که هر فرد چه سنی وارد بلوغ شود و هورمون‌هایش کارشان را آغاز کنند.

رشد آلت‌تناسلی هم یک قسمت از بلوغ است، درست مانند تغییرات دیگری مانند درآمدن موی نواحی تناسلی، رشد بیضه‌ها، رشد عضلانی و قد کشیدن. البته آنهایی که دیر وارد زمان بلوغ می شوند هم خیلی خوب رشد می کنند، فقط این رخداد در انها کمی دیرتر می‌افتد.

آلات تناسلی اندازه‌ها، شکل و رنگ‌هاي گوناگونی دارند. این خصوصیت‌ها در هر فرد ارثی است مانند رنگ چشم یا سایز پا و برای تغییرشان کاری از دست شما برنمی‌آید. با وجود چیزهایی که ممکن است شنیده یا خوانده باشید، هیچ ورزش، مکمل یا رژیم‌خوراکی خاصی وجود ندارد که بتواند سرعت رشد شما یا سایز آلت‌تناسلی‌تان را تغییر دهد.

همینطور، آلت‌تناسلی هر مرد درست مانند سایز پای او، ممکن است از دید خودش کوچک تر برسد و علت آن‌ هم زاویه‌اي است که خودتان به آن نگاه میکنید. ودر زمان تحریک جنسی، بین سایز آلت‌تناسلی در مردان تفاوت کمتری وجوددارد تا در زمان استراحت.

علاوه بر سایز، پسرها به چیزهای دیگری درباره ظاهر آلت‌تناسلی‌شان هم فکر می کنند مانند این که آیا پوست آن نرمال است یا این که طبیعی است که آلتشان به سوی راست یا چپ متمایل باشد. اگر نگران ظاهر آلت‌تناسلی‌تان هستید، می توانید از پزشکتان دراین رابطه سوال کنید. پسرهایی که به زمان بلوغ میرسند، باید آزمایشات منظم بیضه انجام دهند، بهمین علت میتواند مهلت خوبی باشد که هر سوالی دارید از پزشکتان بپرسید.

نشستن روی ترن‌هوایی بلوغ یعنی دچار تغییرات گوناگونی خواهید شد و این با نگرانی‌هاي گوناگونی هم برای پسرها و هم دخترها بسیار رایج است. همانگونه که پسرها نگران رشد آلت‌تناسلی‌شان می شوند، سوال ات متعددی هم برای دخترها درباره رشد سینه‌هایشان پیش می آید.

اگر نگران رشدتان هستید، سعی نکنید خودتان رابا برادر بزرگ‌تر یا دوستتان مقایسه کنید. ممکن است آن ها در مراحل دیگری از رشد باشند.

همچنین بخوانید :

مطالب مشابه را ببینید!