مجله تاپ‌ناز‌

آب و آسپرین غرغره کنید تا گلودرد شما مداوا شود

غرغره آسپرین

اگر دچار گلودرد شده اید می توانید با روش های خانگی این مشکل را تا حدی برطرف کنید و گلو درد را تسکین دهید. اگر گلودرد دست از سر شما برنمیدارد، کافی است دو عدد قرص آسپرین را در آب حل کنید و مرتب غرغره کنید.

غرغره آب و آسپرین برای گلودرد

به عقیده محققان، آسپرین یکی از درمان های موثر و کم هزینه برای مقابله با گلودرد و سرفه است به خاطر اینکه خواص  بی حسی و مسکنی دارد .علاوه براین باید بدانید که لیموترش ، عسل ،آویشن و سرکه سیب نیز برای درمان گلودرد و رفع سرفه بسیار موثرند:

لیمو ترش : خاصیت ضد عفونی کننده دارد و به تولید گلبول های سفید کمک می کند.به این ترتیب قدرت دفاعی بدن را بالا می برد.برای بهره مندی از خواص لیموترش بهتر است آب یک عدد لیمو ترش را بگیرید و با آب گرم مخلوط کرده و با آن غرغره کنید.این کار را چندین بار در روز انجام دهید تا علائم بیماری از بین برود.

عسل : تقویت کننده و ضد التهاب است و گلودرد را از بین می برد.برای این کار لیمو ترش را در آب داغ بچکانید و به آن عسل اضافه کنید.هم بزنید و میل کنید.همچنین می توانید عسل را در آب حل کرده و با آن غرغره کنید و بعد آن را قورت بدهید.

آویشن: تقویت کننده سیستم دفاعی بدن و ضد سرفه است.این گیاه معطر برای درمان گلودرد بسیار مفید است.برای این کار یک قاشق چای خوری آویشن را دریک لیوان آب جوش بریزید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد.محلول را صاف کرده و میل کنید.می توانید به آن عسل هم اضافه کنید تا طعم آن شیرین و خوردنی باشد.

سرکه سیب: ضد باکتری و سرشار از ویتامین است که می تواند سیستم ایمنی بدن را تحریک کند.درواقع یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش های مقابله با سرفه و گلودرد همین سرکه سیب است.یک قاشق چای خوری سرکه سیب را دریک لیوان آب گرم بریزید و روزانه ۲ تا ۳ مرتبه غرغره کنید.اگر گلودردتان شدید است هر ساعت این کار را تکرار کنید.

از بین بردن گلودرد با غرغره کردن آسپرین و آب

مطالب مشابه را ببینید!