مجله تاپ‌ناز‌

آیا روش کاهش وزن در خواب درست است و لاغری در خواب ممکن است؟

کاهش وزن در خواب و لاغر شدن در خوابش

 

 

9 راه برای اینکه خوابی راحت داشته باشید

آیا می شود که در هنگام خوابیدن هم لاغر شوید و هر روز تناسب اندام ما بعد از خواب بهتر شود؟

قبل از خواب پروتئین بخورید

ایا شما قبل از خواب هله هوله و مواد غیر مفید می خورید؟ محققان متوجه شده اند که آقایانی که 30 گرم پروتئین قبل از خواب و صبحانه مصرف می کنند نسبت به افرادی که مصرف نمی کنند، انرژی بیشتری دارند و این انرژی مانع گرسنگی آنها می شود و از چاقی جلوگیری می کند. پروتئین می تواند باعث تقویت و بهبود عضلات شود.

در تاریکی مطلق و کامل بخوابید

اگر در منطقه شما زیاد ابری نیست و در معرض نور آفتاب است بهتر است از پرده های تیره برای اتاق خواب استفاده کنید. قبل از خوابیدن دستگاه های الکترونیکی مانند تلویزیون و موبایل را که نور دارند را باید خاموش کنید.
تحقیقات مجله Pineal Reaserch نشان می دهد که وقتی شما در تاریکی مطلق قرار می گیرید .بدن ،هورمون ملاتونین تولید می کند  که نه تنها موجب خواب آلودگی می شود و تولید پروتِین قهوه ای می کند ،بلکه می تواند باعث سوزاندن کالری نیز شود.

کاهش وزن در خواب و لاغر شدن در خوابش

کاهش وزن در خواب و لاغری سریع بدن با خوابیدن

ترموستات را خاموش کنید

خواب در مکان های خنک تر به شما کمک می کند تا کالری بیشتری در طول شب بسوزانید Y تحقیقات نشان می دهد،مردمی که در اتاقی با دمای 66 درجه خنکی میخوابند، 7 درصد بیشتر از بقیه  کالری می سوزانند .

تمام صفحه های الکترونیکی را خاموش کنید

قبل از آماده شدن برای رفتن به تختخواب ، تمام وسایل الکترونیکی خود را خاموش کنید به خصوص گوشی موبایل ، محققان دانشگاه منچستر دریافتند که نور کم ،نور آبی ،تبلت ها و تلفن های هوشمند تولید ملاتونین بدن را مختل می کنند و در نتیجه باعث مختل شدن متابولیسم می شوند.

زمان تلویزیون دیدن قبل از خواب را نیز تنظیم کنید:

بیش از اندازه نگاه کردن به صفحه تلویزیون باعث بالا رفتن تری گلیسیرید(ایجاد سندروم متابولیک) و کم شدن آدیپونکتین می شود که خود علتی است برای اختلال در متابولیسم بدن و جلوگیری از کاهش وزن.
کاهش وزن در خواب و لاغر شدن در خوابش
 اصول لاغر شدن با خوابیدن

به اندازه کافی بخوابید

شما می دانید که نیاز به خواب کافی دارید اما به نوعی یک برنامه شلوغ یا یک فصل جدید تلویزیونی ،همیشه مانع استراحت و خواب به موقع شما می شود . در اینجا انگیزه ای برای به بستر رفتن به موقع پیدا می کنید و ان این است که :طبق گزارش و پیشنهادات کلینیک مایو (mayo) هفت تا هشت ساعت خواب، باعث می شود که در طول شب کالری بیشتری را بسوزانید . (حتی زمانی که غیر فعال هستید)
یک مجله آمریکایی درباره تغذیه بالینی بیان کرد که انرژی افرادی که استراحت می کنند، 5 درصد بیشتر از افرادی می باشد که به قدر کافی استراحت ندارند پس کمتر گرسنه خواهند شد و این افراد معمولاً مضطرب تر هستند بر اساس این تحقیق مشخص شد که کمبود خواب باعث کاهش سلولهای چربی وابسته به انسولین و تعبیرات متابولیسمی مربوط به چاقی میشود .

وعده های غذایی ( شام) خود را کوچک و کم کنید

اگر وعده شام را  زیاد و یا نزدیک به زمان خواب خود را استفاده کنید بدن شما مدت زمان زیادی را میخواهد تا آن را متابولیزه کند وقتی که ما در یک مرحله عمیق از خواب هستیم مغزمان هورمون رشد را منتشر می کند و غذا را به جای سوخت ، در خود ذخیره می کند.
کاهش وزن در خواب و لاغر شدن در خوابش
طریقه کاهش وزن در خواب و روش کاهش وزن

در وزن مناسب بمانید

اما با برنامه ی تمرینی و ورزشی منظم صبح یا بعدازظهر  ، ورزش منظم ( هر نوع ورزشی) ، برای از دست دادن وزن ، مناسب می باشد اما باید حداقل 4 ساعت قبل از خواب انجام شود.
ورزش سوخت و ساز بدن ما را بالا می برد و برای رسیدن به یک خواب عمیق به ما کمک می کند.

 با لباس راحت بخوابید

یکی از فواید خوابیدن با لباس راحت تناسب اندام و لاغری سریع تر است ، این کار باعث سوزاندن کالری شما می شود زیرا بدنتان را خنک نگاه می دارد و سوزاندن انرژی شما را افزایش می دهد.

مطالب مشابه را ببینید!