مجله تاپ‌ناز‌

چرا کولر یخ می زند و دلیل یخ زدن رادیاتور کولر گازی چیست؟

یخ زدن رادیاتور کولر گازی

شاید پیش آمده باشد که رادیاتور کولر گازی شما یخ زده باشد و بدرستی هوا را خنک نکند و این باعث متعجب شدن شما شده باشد که چرا کولر یخ می زند. در این مطلب دلیل بروز یخ زدگی را به شما می گوییم.

دلایلی که باعث یخ زدگی کولر گازی می شوند بسیار متفاوت هستند بعضی ا این عوامل عواملی تخصصی هستند و در مقابل بعضی دیگر از آنها شامل دلایل عادی و ساده هستند. در هر صورت می توان گفت که با وجود چنین امری شما باید کولر خود را تعمیر کنید.

یخ زدن کولر گازی

شما با اطلاع داشتن از نکات مراقبتی کولر می توانید طول عمر و دوام این وسیله را بالا ببرسید و این نکات کلیدی بسیار ساده هستند و نیاز به تخصص هم ندارند و می توانید با رعایت کردن این نکات باعث پیشگیری از یخ زدگی کولر شوید.

 

شارژ کردن گاز

یکی از دلایلی که باعث یخ زدن کولر می شود کم شدن گاز است و در صورت مشاهده این موضوع باید گاز کولر را شارژ کنید. عواملی که باعث کم شدن گاز کولر می شوند بسییار زیاد هستندمثلا داشتن نشتی و جا به جا شدن آن می تواند باعث از بین رفتن ان بشود. وجود این امر باعث یخ زدن پنل داخلی در کولر می شود.

 

مشکل داخلی

گرفتگی در قسمت لوله های داخلی و مشکل فنی در قطعات داخلی می تواند باعث یخ زدن کولر گای شود لوله مویی و شیر برقی از لوله های ارتباطی مهم در کولر می باشند که گرفتگی آن می تواند باعث ایجاد مشکلات شود.

 

کمپرسور یکسره

یکسره شدن کمپرسور نشان دهنده خراب شدن فرمان و سنسورهای داخلی کولر می باشد و به دلیل یکسره شدن گاز بیشتری مصرف می کند و یخ می زند.

 

خراب شدن فن داخلی

فن بلوور از قطعات مهم هستند که در کولر وجود دارد و هوای گرم به قسمت های داخلی پنل می کشاند و به هوای سرد تبدیل می شود. وقتی که این فن دچار مشکل شود نمی تواند هوای سرد را در فضای داخلی پراکنده کند و پنل دچار یخ زدگی خواهد شد.

استفاده کردن از کولر گازی در هوای سرد و روشن کردن آن در حالت سرما یک سرمای بیش از حد به آن می دهد.

مطالب مشابه را ببینید!