مجله تاپ‌ناز‌

با گل رز شلی زیر شکم بعد از زایمان را از بین ببرید.

پوست شکم بیشتر خانم ها بعد از زایمان شل می شود. به همین دلیل باید روش های آسان و موثر را به کار ببرید تا شلی پوست شکم بعد از زایمان به حداقل برسد.

رفع شلی زیر شکم بعد از بارداری

تولد فرزند جدید را به شما تبریک می گوییم، اکنون شما بعد از 9 ماه بارداری موفق شده اید و حتما متوجه تغییرات خود شده اید. در بخشی از پوست شما ممکن است اسیب هایی ایجاد شده باشد و پوست شما بیش از حد کشیده شده باشد و شل شده باشد که دیدن این صحنه می تواند باعث ناراحت شدن شما شود. با توجه به اینکه کودک شما مدام در رحم در حال رشد است، پوست اطراف شکم شما ممکن است کش بیاید و در قسمت بالایی آن افزایش وزن باعث تضعیف پوست در اطراف شکم و کمر وقسمت بالایی شود.

از بین بردن ترک و شلی پوست

برای اینکه پوست شما از حالت شلی و ترک خوردگی خارج شود نیاز به زمان و صبر زیادی دارید. عوامل ژنتیکی، وزن و ساختار بدنی شما می تواند مشخص کند که تا چه حد ممکن است طول بکشد بدن به حالت قبل از بارداری خود برگردد. روش های زیادی برای بازسازی و بهبود دادن به پوست بعد از بارداری وجود دارند و شما می توانید خیلی سریع به حالت قبل از بارداری برگردید. در این نوشتار 10 راه برای ترمیم پوست و رفع شلی پوست شکم بعد از زایمان را معرفی می کنیم :

با گل رز شلی زیر شکم بعد از زایمان را از بین ببرید.
شلی پوست شکم

1.کاهش وزن به آرامی:

یکی از بهترین کارهای کاهش وزن است که می توانید برای بهبود پوست انجام دهید. اما شما باید به آرامی این کار را انجام دهید تا پوست شما زمان کافی برای بهبود خاصیت کششی خود داشته باشد. کاهش وزن سریع جالب تیسا و ممکن است عضله و چربی زیادی از دست بدهید. از دست دادن عضله هم می تواند مشکل شکنندگی پوست را بیشتر کند و عضله برای داشتن پوستی خوب ضروری است. از دست دادن عضله سرعت متابولیسم را کاهش می دهد که تلاش شما برای کاهش وزن را ضعیف می کند.

2.ورزش منظم:

بدن شما ممکن است بعد از زایمان کی ضعیف شود اما باید به محض اینکه بدن شما آمادگی پیدا کرد، تمرین را شروع کنید. هرچند که لازم نیست فعالیت سخت انجام دهید میتوانید تمرین های ساده ای مانند راه رفتن با کودک خود در اطراف محله و یا برخی از حرکت های ساده یوگا شروع کنید.زمانی که دکتر شما برگ سبز آمادگی بدنتان را تایید میکند باید بر روی ورزش های کششی شکم مانند دراز نشست و حرکت کرانچ و دوچرخه و پل از بقل تمرکز کنید.تمرینات قبلی با تمرینات قدرتی کمک میکنند که چربی زیر پوست خود را از بین ببرید و آن را محکم تر و قوی تر کنید.اگر باشگاه رفتن با یک کودک تازه متولد شده برایتان ممکن نیست در منزل از رقص و یا دوچرخه سواری و شنا برای سوزاندن چربی و زیبا تر شدن پوستتان استفاده کنید.
با گل رز شلی زیر شکم بعد از زایمان را از بین ببرید.
مشکل ترک پوست شکم بعد از بارداری

3.روزانه پوست خود را با روغن ماساژ دهید:

برای افزایش گردش خون و نرم شدن پوستتان و داشتن پوست خوب روزانه پوست خود را با روغن ماساژ دهید برای دریافت نتایج بهتر ابتدا پوست خود را ماساژ دهید و سپس دوش آب ولرم بگیرید.ماساژ مرتب باعث بهبود و بافت پوست میشود. روغن زیتون یا روغن نارگیل را روی پوست خود بمالید و به صورت ملایم روی پوست خود ماساژ دهید گزینه ی دیگری هم وجود دارد:روغن نارگیل و اسطوخودوس و را با دو قاشق روغن بادام مخلوط کنید و پوست خود را ماساژ دهید این محلول به سفت شدن پوست شما کمک میکند.هر یک از این هارا یک یا دوبار در هفته و به مدت چندیدن هفته استفاده کنید.

4.استفاده از آلوئه ورا:

آلوئو ورا دارای خواص طبیعی است که میتواند ترک های پوستی بعد از زایمان را درمان کند.اسید مالیک در آلوئه ورا به بهبود الاستیک پوست کمک میکند علاوه براین یک مرطوب کننده بدون چربی برای پوست است. ژل را از برگ خارج کنید و روی پوست آسیب دیده بمالید و 15 تا 20 دقیقه منتظر بمانید سپس با آب ولرم بشویید.این عمل را روزی یک بار انجام دهید.
با گل رز شلی زیر شکم بعد از زایمان را از بین ببرید.

5.از گل رز استفاده کنید:

هنگامی که فرزند شما متولد میشود ممکن است زمان زیادی برای مراقبت از پوست خود نداشته باشید یک روش آسان برای ترمیم پوست شما استفاده از آب گل رز است.آب گل رز یک ماده طبیعی و بی ضرر است که به سفتی پوست شما کمک میکند و باعث روشن شدن و شادابی پوستتان میشود. قبل از رفتن به رخت خواب آب را روی نواحی آسیب دیده بمالید.یک روش دیگر این است که 1فنجان آب گل رز را با 1 قاشق غذاخوری آبلیمو و روغن بادام مخلوط کنید و آن را روی پوست خود بمالید و آرام ماساژ دهید این کار را چند بار در هفته انجام دهید

6.به کودک خود شیر دهید:

تصمیم گیری برای تغذیه کودک با شیر مادر یک انتخاب سالم برای شما و فرزندتان است.شیر مادر منبع تغذیه سالم برای کودک شما است و در رشد و نمو فیزیکی و روانی کمک میکند.در عین حال به عمل کالری سوزاندن مادر کمک میکند و میتوانید چربی اضافه را از دست بدهید.از دست دادن وزن به نوبه خود پوست شمارا محکم تر میکند.
با گل رز شلی زیر شکم بعد از زایمان را از بین ببرید.

7.هفته ای یک بار لایه برداری کنید:

هنگامی که صحبت از مراقبت پوست میشود صرف نظر از مصرف مرتب نرم کننده ها باید هفته ای یک بار پوست خود را لایه برداری کنید.لایه برداری باعث تحریک تولید کلاژن میشود و کشش پوست شمارا بهبود میبخشد.همچنین باعث افزایش گردش خون و بازسازی پوست جدید تر و سالم تر میشود.انجام آن ساده است شما میتوانید پوست خود را هنگامی که در حمام هستید با لیف زبر لایه برداری کنید.

8. پروتئین بیشتری بخورید:

برای سفت کردن پوست شما باید روی ساخت عضله تمرکز کنید.رژیم غذایی نقش مهمی دارد و خوردن پروتئین سالم باعث ایجاد عضله میشود.پروتئین نه تنها برای رشد عضلات بلکه برای تقویت کلاژن پوست شما هم مفید است.مقدار پروتئین مورد نیاز شما بستگی به عوامل زیادی همچون چگونگی تمرین و قد و وزن شما دارد.اگر کودک خود را شیر میدهید پروتئین بیشتری نیاز دارید در مورد میزان پروتئینی که باید بخورید با پزشک خود مشورت کنید.برخی از منابع خوب پروتئین عبارتند از :جوانه گندم تخم مرغ ماهی مرغ توفو و سویا
با گل رز شلی زیر شکم بعد از زایمان را از بین ببرید.

9.رژیم غذایی سالم داشته باشید:

خوردن غذای سالم برای تقویت عضلات شکم و سفت شدن پوست اطراف آن بسیار مهم است.خوردن غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ها ویتامین ای و آ و اسید های چرب و امگا3 برای کمک به بهبود سریع پوست و حفظ الاستیک آن ضروریست.

10. آب بیشتری بنوشید:

با نوشیدن مقدار زیادی آب می توانید سرعت ترمیم پوست شل شده اطراف شکم و بازو و ران را افزایش دهید. آب پوست شما را هیدراته می کند و آن را قوی تر می کند. اب به شما کمک می کند کالری بیشتری را در شکم خود کاهش دهید.

مطالب مشابه را ببینید!