گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
مجله تاپ ناز / فرهنگ و هنر / 🎞️ فیلم و سریال / بعد از جم تی وی «عشق ممنوع» اين بار در سیما

بعد از جم تی وی «عشق ممنوع» اين بار در سیما

سریال عشق ممنوع

 

روزنامه جوان نوشت: پاييز سال ۹۰ بود كه شبكه «جم تي وي» در رقابت با ساير شبكه‌هاي فارسي زبان ماهواره‌اي، توانست با مبلغي هنگفت سريال تلويزيوني تركيه‌اي «عشق‌ممنوع» را كه به سفارش كانال «دي» تركيه توليد شده بود، بخرد. پخش اين سريال از تابستان سال گذشته باعث شد شبكه جم رونق بگيرد و اين شبكه در عرض چند ماه تعداد شبكه‌هاي خود را از دو شبكه به بيش از ۱۰ شبكه برساند. سريال، راوي خيانتي خانوادگي بود كه با گره‌هاي درامي متعدد توانسته بود بينندگان زيادي را همرا خود كند.

پرمخاطب‌شدن سريال «عشق ممنوع» باعث شد كه اين شبكه براي ساير ساعت‌هاي پخش خود هم سريال‌هاي تركيه‌اي خريداري كند.
ادامه اين روند پيامد ديگري هم داشت و سبب شد مخاطبان ايراني ديگر به داستان‌هاي سراسر خيانت تركيه‌اي عادت كنند و پاي ثابت ساير سريال‌هاي تركيه‌اي كه به آنتن شبكه‌هاي فارسي‌‌طلبان ماهواره مي‌رود، شوند.

شايد همين تغيير ذائقه باعث شده تلويزيون ما به جاي اينكه در تلاش براي بازگشت مخاطبان به سمت سريال‌هاي توليد داخل باشد، روش‌هاي شبكه‌هاي ماهواره‌اي را الگوي خود قرار دهد و خريد و پخش سريال تركيه‌اي را براي كنداكتور شبانه خود در نظر بگيرد.

سريال ۵۵دقيقه‌اي «قطره‌اي عبرت» كه از شنبه اين هفته روي آنتن شبكه سه رفته، در ۱۴۴ قسمت قرار است از اين به بعد شنبه تا پنج‌شنبه به جز چهارشنبه‌ها در ساعت ۱۹:۴۵ پخش شود. سريال ماجراي عدنان، مجري خبري شبكه‌اي پربيننده است كه از اتفاقات شهر گزارش تهيه مي‌كند. او به همراه همسر خود در شهري كوچك زندگي مي‌كند و روزي به اشتباه فريب افرادي را مي‌خورد كه در مقابل آزار و اذيت مردم خود را بي‌گناه جلوه مي‌دهند.
در ادامه داستان او نسبت به همسر باردار خود بي‌توجه مي‌شود و همسرش بر اثر خيانت عدنان جان خود و بچه‌اش را از دست مي‌دهد و. . . . نكته جالب توجه در خصوص سريال اين است كه عدنان نام شخصيت مرد سريال تركيه‌اي «عشق ممنوع» بود كه در سريال جديد سيما به رغم سريال ابتدايي، اوست كه به همسرش خيانت مي‌كند.
پرسشي كه در اين ميان مطرح مي‌شود، اين است كه تلويزيون به جاي توليد سريال‌هاي پر‌مخاطب و افزايش بينندگان چرا به دوبله سريال‌هاي تركيه‌اي و پخش آنها مي‌پردازد؟
از طرف ديگر حتي اگر سيما براي رقابت با شبكه‌هاي فارسي زبان ماهواره‌اي، دوبله و پخش سريال‌ها ترك را برنامه خود قرار داده، به دليل نبود مميزي و سانسور اين سريال‌ها در شبكه‌هاي آن‌ور آبي، باز هم اين شبكه‌ها ماهواره‌اي هستند كه پيروز ميدان مي‌شوند نه سيما.

 راه پولدار شدن در 1 هفته!

loading...

9 دیدگاه ها

 1. هم بهتر که سریال های ترکیه ای بخش نمی شود که جز بداموزی هیچ چیز دیگری نداشت مخصوصا یشیم کثافت با اون لباس های مبتذل اش

 2. فیلم های ترکیه ای خیلی باحالن و قشنگ . کسی هم دوس نداره خب نگاه نکنه حداقل توهین نکنین بهشون.
  عشق ممنوع قشنگ ترین فیلمی بوده ک تا الان دیدم.

 3. شمس الدین محمدی

  کاش درافغانستان هم این چنین انگیزه بوجود بیاید وجلو این چنین سریال هایی که بجز کشاندن جوانان به انحراف هدف دیگری ندارند گرفته شود

 4. آبروی این مملکت رو بردن با این سریالای فاسدشون

 5. سلام به نظرمن خود مامقصریم نباید نگاه کنیم

 6. كسي ميدونه الان سريال عشق ممنوع تو كدوم شبكه پخش ميشه؟ساعتاش كي هستن؟

 7. ضر نزنین بابا از چرت و پرت های ایرانی که خوبن که صحنه رقص ارستو تو پایتخت رو سانسور کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن تبلیغ
loading...