مجله تاپ‌ناز‌

مکمل گینر؛ پودر پروتئین گینر چه مزایایی دارد و چه عوارضی دارد؟

مکمل گینر
مکمل گینر، مکملی دارای کربوهیدرات و کالری زیاد است. مکمل گینر برای افرادی که قصد اضافه وزن دارند و می خواهند عله سازی کنند، مکملی ایده آل است. البته این مکمل هم مانند دیگر مکمل ها، دارای عوارضی است.

اطلاعاتی در مورد مکمل گینر برای بدنسازان

اگر می خواهید افزایش وزن دهید بهترین گزینه برای شما مکمل گینر mass gainer می باشد. گینر باعث سرعت افزایش وزن و رشد ماهیچه خواهد شد. این ممکل دارای مواد مغذی و کالری زیادی است و با شیوه  ای سالم می تواند وزن شما را افزایش دهد.

مکمل گینر چیست؟

گینرها نوعی مکمل هستند که به صورت خاص برای کمک به تامین هر گونه مواد لازم به منظور رشد سریع تر ماهیچه ها تولید شده اند. به صورت کلی گینر دارای مقدار زیادی کالری، کربوهدیرات و پروتئین است. این ترکیب کاربر را قادر می کند که با سرعت بیشتری بدنش افزایش حجم پیدا کند.

مزایای مصرف مکمل گینر

شما در صورت مصرف مکمل گینر از موارد زیر سود خواهید برد:

مصرف گلوتامین

مکمل گینر حاوی مقداری گلوتامین است که این مکمل برای افرادی که مرتب باشگاه می روند و به خود فشار می آورند ضروری است. این اسید آمنه قادر است بهبودی بدن را پس از یک تمرین شدید، سرعت بدهد. این مکمل سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند؛ پس عاقلانه است که بگوییم باید اطمینان پیدا کنید که با مصرف این مکمل مقدار زیادی گلوتامین به بدن شما می رسد.

سطوح کالری متنوع

بدن شما تنها وقتی که می خواهد شروع به عله سازی کند، به مقدار زیادی کالری نیاز دارد. یکی از گزینه های مهم در استفاده از گینر این است که آنها از نظر محتوای کالری متنوع هستند. این را باید بدانید که باید مکملی را بگیرید که با مقدار کالری مورد نیاز شما مطابقت داشته باشد. تفاوت زیادی بین مکمل گینر 400 کالری و 900 کالری وجود دارد.

اگر کالری مصرفی شما بیش از حد باشد، ممکن است به جای ایجاد عله، بدن شما چربی ذخیره کند. بیشتر افراد گینر 400 تا 600 کالری مصرف می کنند. با این حال اگر واقعا تصمیم دارید خیلی کار کنید و سریع عله سازی کنید، می توانید به سراغ گینر 900 کالری بروید.

افزایش مصرف کالری

اکثر افرادی که مایل به عضله سازی هستند، شروع به افزایش مصرف کالری می‌کنند. کالری ضروری است و می‌تواند مستقیما به عضله تبدیل شود. بسیاری فکر می‌کنند که در تمام طول روز باید بخورند تا مقدار کالری مورد نیازشان را برای عضله سازی به دست آورند. درحالی‌که این آزاردهنده و اشتباه است. شما با مصرف مکمل گینر، می‌توانید میزان مصرف کالری را به آسانی کنترل کنید و به هدف خود برسید. بسته به نوع محصول شما ممکن است بتوانید ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کالری در هر وعده دریافت کنید.

مصرف کربوهیدرات

گینر‌ها را می‌توان قبل یا بعد از ورزش یا هر زمانی در این میان مصرف کرد. بسیاری از ورزش کاران حرفه‌ای تلاش می‌کنند عضلاتی قوی بسازند، معمولا دوست دارند مکمل خود را قبل از تمرینات مصرف کنند. اگر تصمیم دارید این رویه را پیش بگیرید، باید مکملی را انتخاب کنید که مقادیر زیادی کربوهیدرات داشته باشد. کربوهیدرات نه تنها ماهیچه‌های شما را تغذیه می‌کند، بلکه میزان گلوکز خون را افزایش می‌دهد و در پی آن اسید آمینه به سلول‌های ماهیچه‌ای هدایت می‌شود؛ و نتیجه این است که شما بیشترین استفاده را از مکمل گینر می‌برید.

مصرف کراتین

گینرها همچنین حاوی مقادیری کراتین هستند. اگر تا به حال به باشگاه رفته باشید، حتما واژه کراتین را بیش از یکبار شنیده‌اید. این مکمل خاص برای کسانی که می‌خواهند خیلی سریع ماهیچه بدست آورند مفید است. یکی از بهترین جنبه‌های گینرها این است که آنها حاوی مقادیری کراتین نیز هستند. این شما را قادر می‌سازد که در واقع از یک محصول دو فایده کسب کنید. بنابراین توصیه می‌شود، گینری را انتخاب کنید که حاوی کراتین باشد.

مضرات مصرف مکمل گینر

متاسفانه گینرها بی نقص نیستند و ممکن است برای همه مناسب نباشند. بعضی از افراد هنگام استفاده از این محصول برخی عوارض جانبی را تجربه می‌کنند و برخی ممکن است هیچ عوارضی را مشاهده نکنند. در زیر شما بیشتر در مورد معایب مکمل گینر خواهید خواند.

۱. کراتین و کافئین

گینر‌ها حاوی مقدار قابل توجهی کراتین و کافئین هستند. هنگامی که این دوماده جدا از هم مصرف شوند می‌توانند بسیار سودمند باشند، اما در صورت ترکیبشان، ممکن است خطر ابتلا به کم آبی بدن را افزایش دهد. به طور کلی، بهتر است محصولی را انتخاب کنید که تنها یکی از این دو ماده را دارد و نه هر دو.

۲. طعم ناخوشایند

متاسفانه، مکمل‌های گینر اصلا خوشمزه نیستند. مصرف این مکمل برای برخی از ورزشکاران، به خاطر طعم بد آن دشوار است. در برخی موارد نیز طعم و عطر آن تا ساعت‌ها در بدن می‌ماند و تا مدتی شما را اذیت می‌کند.

۳. بی خوابی

اکثر گینر‌ها حاوی مقدار زیادی کافئین هستند. اگرچه این می‌تواند قبل از ورزش مفید باشد، اما قبل از خواب بد است. از آنجایی که این محصولات ممکن است بی خوابی ایجاد کنند، نباید قبل از خواب مصرف شوند.
در نهایت می تواند گفت با توجه به مزایا و معایب مصرف گینر، می توان گفت که مکمل گینر برای بدنسازان مفید است. در قسمت های قبلی سایت تاپ ناز در مورد مکمل پروتئین وی، مکمل گلوتامین و کراتین هم توضیحاتی داده ایم که برای ورزشکاران جالب است.
 برگرفته از ستاره

مطالب مشابه را ببینید!