طرز تهیه کاسرول تن ماهی و سبزیجات

طرز تهیه کاسرول تن ماهی و سبزیجات

کاسرول تن ماهی و سبزیجات غذای محبوب و خوش طعم ایتالیایی است که به دلیل داشتن قارچ و تن ماهی طعمی خوشمزه دارد و بسیار مقوی است.

مواد لازم برای کاسرول تن ماهی و سبزیجات

1 عدد نان لواش خشک
1 عدد پیاز خردشده
1 عدد ساقه کرفس خردشده
2 پیمانه قارچ خردشده
4 /1 پیمانه آرد سفید
3 پیمانه شیر
1 پیمانه آب مرغ
4  /3 ق چ نمک
4 /1 ق چ فلفل سیاه
250 گرم فتوچینی
1 پیمانه کلم بروکلی خردشده
1 پیمانه نخودفرنگی پخته
4 کنسرو تن ماهی
طرز تهیه کاسرول تن ماهی و سبزیجات

طرز تهیه کاسرول تن ماهی و سبزیجات

فر را با دمای 185 درجه سانتی گراد روشن کنید تا گرم شود. فتوچینی را بپزید، سپس آن را آبکشی کنید. در یک قابلمه مقداری آب بریزید تا بجوشد. حالا کنسروها را داخل آب در حال جوش به مدت 20 دقیقه قرار دهید، سپس تن ماهی را از داخل کنسروها درآورده و داخل یک کاسه بریزید. نان خشک را خردکنید، سپس آن را داخل ظرف غذا ساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا نان کاملاً خرد شود.
در یک تابه گود مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید، سپس پیاز را داخل آن سرخ کنید تا نرم و طلایی شود. حالا کرفسرا اضافه کرده و آن را هم به مدت 6-4 دقیقه تفت دهید تا نرم شود.
در این زمان قارچ خردشده را بریزید و آن را به مدت 7-5 دقیقه تفت دهید. حالا آرد را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا آرد کاملاً حل شود، سپس شیر و آب مرغ را اضافه کنید. حرارت را زیاد کنید تا مواد جوش بیاید. خوب هم بزنید، سپس حرارت را کم کنید و به آرامی هم بزنید تا مواد کاملاً غلیظ شود. به میزان لازم نمک و فلفل هم به مواد اضافه کنید تا طعم دار شوند.
حالا باید فتوچینی، بروکلی، نخودفرنگی و تن ماهی را اضافه کنید و مواد را خوب باهم مخلوط کنید. یک ظرف مناسب برای داخل فر انتخاب کرده و آن را کمی چرب کنید. حالا مواد را داخل ظرف بریزید. در انتها نان خشک خردشده را روی مواد بریزید و ظرف را به مدت 25 دقیقه داخل فر قرار دهید تا مواد آماده شود.

نکات تکمیلی در مورد کاسرول

کاسرول جزو غذای ملل – سایر میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 1 ساعت و 0 دقیقه 
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 25 دقیقه میباشد .
کاسرول را می توانید در وعده نهار – سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

کاسرول ، طرز تهیه کاسرول تن ماهی و سبزیجات

مطالب مشابه را ببینید!