مجله تاپ‌ناز‌

جوان نگه داشتن واژن | روش هایی برای جوانسازی ناحیه تناسلی

روش هایی برای حوانسازی و جوان نگه داشتن واژن و ناحیه تناسلی

همان طور که گذر زمان و بالا رفتن سن در صورت خودش را نشان می دهد، اندام های زنانه و واژن هم مشمول سن و سال می شوند. یکی از تفاوت های اساسی اینجاست که برای حفظ و جوان نگه داشتن صورت انواع محصولات وجود دارد، ولی واژن به حال خودش رها می شود. متخصصان زنان در این مورد زنان را آگاه نمی کنند و اطلاعاتی به زنان نمی دهند و خانم ها پس از چند سال با دیدن واژن خود شوکه می شوند زیرا ممکن است بسیار چروکیده و پیر شده باشد.

در اوایل دهه سوم زندگی ممکن است، چربی لب بیرونی و تپه ونوس (بافت چربی بالای لب ها) از بین برود. این مناطق شروع به از دست دادن حجم می کنند، درست مانند اتفاقی که برای صورت و سینه می افتد. همزمان تغییرانی هم در واژن اتفاق می افتد و به آرامی به سمت یائسگی می روید پوشش واژن شما نازک خواهد شد و جریان خون در آن کاهش پیدا می کند و ماهیچه های کف لگن هم ضعیف تر از قبل خواهند شد. تمام این اتفاقات باعث می شوند اعتماد به نفس شما در اتاق خواب از بین برود. این موضوع باعث می شود افزایش عمل جوانسازی واژن را توجیح کند. ولی لازم است به دنبال عمل جراحی هم باشد، زیرا با انجام بعضی از کارها می توانید این عضو بدن را جوان و سالم نگه دارید.

  • برای شستن واژن از مواد پاک کننده ملایم استفاده کنید

شستشوی مدام لب های واژن غیر ضروری است و بهتر است از پاک کننده های ملایم برای شستن استفاده کنید، نه صابون ها تند که باعث تحریم و خشک شدن بافت لب می شوند. بدون شک خانم هایی که پوست خشک ددارند، مدام از محصولاتی استفاده می کنند که آب سلول های پوست را می گیرد. این اتفاق برای واژن هم ممکن است بیفتد.

  • به صورت مدام تغییر وزن ندهید

اگر مرتب وزن اضافه و یا کم می کند، واژن شما تغییر شکل خواهد داد. هر چه نوسانات وزن شما بیشتر باشد، این ناحیه بیشتر دچار کشش خواهد شد. حفظ وزن سالم بیار اهمیت دارد. گر خیلی لاغر هستید، بخش به خصوصی از بدن مانند صورت با افزایش سن لاغر می شود، به همین دلیل اگر مرتب خود را لاغر کنید، ممکن است چربی ناحیه بالای لب ها و خود ناحیه تناسلی برنگردد.

جوان نگه داشتن واژن | روش هایی برای جوانسازی ناحیه تناسلی

  • مدت زیادی دوچرخه سواری نکنید

اصطکاک زیاد بدن با صندلی می تواند باعث کشیده شدن لب های واژن شود، به خصوص اگر لب های بیرون به صورت طبیعی بزرگ باشند.

  • باید مراقب عضلات کف لگن باشید

احتمالا در مورد محاسن کگل (ورزش هایی برای تقویت عضلات حمایت کننده مجرای ادرار، مثانه، رحم، راست روده (رکتوم مقعد و واژن در کف لگن هستند) خوانده اید. هر چه واژن تنگ تر باشد، رابطه جنسی بهتری خواهید داشت. اما این احتما وجود دارد که، در این زمینه اشتباه کنید.زنان این عضلات را به اندازه کافی نگه نمی دارند. گفته می شود بهتر است، عضلات کف لگنتان را به مدت 10 ثانیه نگه دارید و رها کنید و این کار را 100 بار و سه بار در روز انجام دهید. اگر به نظرتان زیاد است، می توانید بخشی از آن را در هنگام رابطه جنسی انجام دهید.

  • از نظر جنسی فعال تر باشید

این اتفاق در هر صورت برای واژن می افتد، پس اگر ناحیه تناسلی را تحریک نکنید و جرین خون را به این منطقه افزایش ندهید، بافت و عضلات این ناحیه دچار تغییر می شوند، جریان خون برای ایجاد لذت مهم است که در اثر افزایش سن آن را به تدریج از دست می دهید. علاوه بر این اگر نگران بارداری نباشید، مایع منی خودش اثر ضد پیری دارد. به این دلیل که هورمون ها، اسیدهای چرب و ترکیبات ضد التهابی را دارد.

  • ورزش کنید

برای تمرین بیشتر ماهیچه های واژن، روزی 15 دقیقه روی توپ های سوئیسی gymball بنشینید. این کار را بدون فشار انجام دهید و فقط ماهیچه های کف لگن را منقبض کنید. شاید به نظر برسد اتفاقی نیفتاده است ولی این یک راه بسیار کارآمد برای حفظ کف لگن است.

بخوانید : برای بهداشت دستگاه تناسلی این 8 کار را انجام دهید

مطالب مشابه را ببینید!