مجله تاپ‌ناز‌

جلوگیری از افزایش وزن با بالا رفتن سن

مشکل اضافه وزن با بالا رفتن سن

با افزایش سن ممکن است فرد دچار اضافه وزن شود که باید سبک زندگی و تغذیه سالم را پیش بگیرد که دچار عوارض افزایش وزن نشود. در این مطلب 5 مورد ساده و کم هزینه را برای جلوگیری از چاقی در سن بالا را بررسی می کنیم.

جلوگیری از افزایش وزن و چاقی در سنین بالا

بسیاری از افراد تمایل دارند که با افزایش سن ، افزایش وزن نداشته باشند و در مقابل آن گاها سرزنش می شوند . در حالیکه با گذر سن سرعت متابولیسم بدن کاهش می یابد وزن آنها هم در طی این عمل افزایش می یابد . خوردن غذاهایی که برای بدن مطلوب و مناسب هستند و باعث عملکرد بهتر ذهن می شوند در جلوگیری از افزایش وزن ، کمک بسزایی می کنند تا به شما در داشتن تعادل وزنی مناسب کمک کنند.
در این بخش قصد داریم تاشما را با 5 عادت غذایی که در جلوگیری از افزایش وزن کمک میکنند را معرفی کنیم.

عادات روزانه برای جلوگیری از افزایش وزن با افزایش سن

مشکل اضافه وزن با بالا رفتن سن

نکاتی برای جلوگیری از چاقی با افزایش سن

1- فعالیت فیزیکی داشته باشید
یک راه قدرتمند برای حفظ تعادل متابولیسم بدن این است که بطور منظم ورزش کنید تا این عمل باعث جلوگیری از افزایش وزن شود و همچنین تقویت عضلات و مفاصل می تواند به بهترین نحو به شما در بازسازی بدن و تقویت آن کمک کند . حتی اگر شما فرد پرمشغله ایی هستید توصیه می شود که از کمترین زمان برای ورزش کردن استفاده کنید برای مثال شما می توانید پله هارا به جای آسانسور استفاده نمایید و ورزش کنید . یا هرشب قبل از رسیدن به خانه ، ماشینتان را دورتر پارک کنید که برای رسیدن به آن پیاده روی داشته باشید.
2-روحیه قوی داشته باشید
مشکلات حافظه ایی مانند آلزایمر یکی از نشانه های رایج پیری هستند ، اما می توانید این مشکلات را با کمی مطالعه ، خواندن ، انجام پازل ، بازی شطرنج و این چنین بازی ها ذهنتان را پرورش دهید و دچار کاهش حافظه نشوید و فعال بودن حافظه می تواند در جلوگیری از استرس و افسردگی کمک کند که می تواند منجر به افزایش وزن شود.
همچنین بخوانید : تمامی راه ها و روش های تناسب اندام
3-کنترل سلامتی
بسیاری از مشکلات سلامتی با سن مرتبط می باشد ، مانند فشار خون بالا و پوکی استخوان که به مرور زمان ظاهر می شود .اگر مشکلی را احساس کردید به دکتر خود مراجعه کنید و با او مشکل خود را در میان بگذارید تا آن مشکل در شما گسترش پیدا نکند و کنترل منظم سلامتی شما ، در سلامتی شما کمک می کند و از گسترش آن در بدن شما جلوگیری می نماید و باعث سالم ماندن شما می شود .
4-غذاهای سالم بخورید
بخش اصلی یک رژیم سالم و سلامتی خوردن غذاهای سالم می باشد که به شما بسیار کمک می کند . توصیه می شود که از غذاهای شیرین و فست فود ها اصلا استفاده نکنید و از غذاهای سالم استفاده کنید تا سالم بمانید . غذاهای غنی از فلاونوئیدها را استفاده کنید و باعث تاثیر وزن در شما می شوند. برای حفظ وزن و داشتن بدن سالم از توت ها ، انگور ، چایی ، سیب ، پیاز و کلم بروکلیاستفاده نمایید .
5-همین الان شروع کنید
اشتباه فکر نکنید و لازم نیست که برای داشتن زندگی سالم یک دغدغه برای خودتان بسازید و فقط کافیست که از همین الان که این مطلب را میخوانید شروع کنید و عادت های بد غذایی را کنار بگذارید . بنابراین یخچال خود را با غذاهای سالم پر کنید تا سالم زندگی کنید.

مطالب مشابه را ببینید!