مجله تاپ‌ناز‌

آمیزش جنسی | زمان رابطه جنسی، زیاده روی، بهترین زمان و خواب آلودگی پس از آمیزش جنسی

اطلاعاتی در مورد آمیزش جنسی

آمیزش جنسی چقدر باید طول کشد؟ آمیزش جنسی در چه زمانی از طول شبانه روز باید انجام شود؟ دلیل خواب آلودگی پس از رابطه جنسی چیست؟ آیا زیاده روی در آمیزش جنسی برای بدن و سلامت مضر است؟

اینها سوالاتی در مورد آمیزش جنسی می باشد که ممکن است در ذهن شما ایجاد شده باشند که در این مطلب تمام این موارد را در مورد رابطه جنسی بررسی می کنیم.

آمیزش جنسی

آمیزش جنسی چقدر باید طول بکشد؟

برقراری رابطه جنسی ایده آل باعث بالا رفتن رضایت جنسی طرفین می شود و لذت جنسی را که لذتی مفرح و تاثیرگذار است، را در پی دارد. یک رابطه جنسی خوب رابطه ای است که مدت زمان آن کوتاه و در حد رفع نیاز باشد.

قبل از انجام یک رابطه جنسی باید به نیازهای طرفین توجه شود و آمیزش جنسی بعد از نوازش و تحریکات اولیه انجام شود. نوازش و تحریک اولیه باعث زیاد شدن میل جنسی و طولانی شدن رابطه جنسی می شود. درد بعضی از مواقع که زوجین حوصله زیادی برای برقراری رابطه جنسی طولانی مدت ندارند، نوازش ای قبل از آمیزش باعث ایجاد میل و حوصله آنها می شود و رضایت جنسی آنها را بالا خواهد برد.

اگر بخواهید به مدت زمان ایده آل رابطه جنسی پی ببیم باید بدانیم که این مدت زمان در خیلی از زوجین متفاوت می باشد و بعضی از آنان رابطه جنسی کوتاه مدت و بعضی رابطه جنسی طولانی را مناسب می دانند ولی مدت زمان امیزش ایده آل نباید کوتاه باشد و بهتر است بین 20 تا 30 دقیقه باشد تا لذت جنسی را بالا ببرد و باعث رضایت زوجین شود.

آمیزش جنسی

چطورر آمیزش جنسی و زناشویی را طولانی کنیم؟

همان طور که می دانید رابطه جنسی موفق در بین زوج ها باعث افزایش محبت بین آنها می شود. پس هر چه رابطه جنسی بهتر باشد رضایت جنسی مرد و زن از هم بیشتر می شود و محبت و عشق مهمان خانه آنها می شود.

برای اینکه یک رابطه جنسی خوب برقرار کنیم در ابتدا باید شرایط لازم را برای این کار داشته باشیم. این شرایط شامل فرصت و محل مناسب می باشد. بعنی اینکه رابطه جنسی در محلی برقرار شود که زن و شوهر در آن مضطرب نباشند تا رابطه شان نصفه و نیمه به پایان برسد و اینکه در زمانی مناسب رابطه جنسی انجام شود مصلا در زمانی انجام گیرد که کودکان به صورت کامل در خواب هستند.

شرط دیگر یک آمیزش جنسی ایده آل که باعث اوج لذت جنسی می شود کوتاه نبودن مدت زمان آن است، برای برقراری رابطه جنسی طولانی مدت لازم است ابتدا به خواسته های همسر خود توجه کنید و زمان تحریک و نوازش های قبل از رابطه را بالا ببرید. بالا بردن زمان تحریکات قبل از آمیزش و حوصله کردن برای انجام این کار شما را از لذت های جنسی لبریز می کند و به بهترین شکل ارضا می کند که این ارضای کامل باعث سلامت جسم و روح شما می شود.

رابطه جنسی و زناشویی کوتاه بهتر است یا طولانی

برای برقراری رابطه جنسی با همسر بی حوصله باید طوری وانمود کنید که گویا می خواهید با او کمی شوخی کنید، در این صورت همسر شما مخالفت نمی کند و شما می توانید مدت زمان بیشتری را او را تحریک کنید.

افزایش مدت زمان تحریکات قبل از آمیزش جنسی موجب می شود رابطه بهتری شکل گیرد بنابراین بهتر است برای رسیدن به لذت و رضایت جنسی سریع وارد رابطه نشوید و قبل از آن با یکدیگر به معاشقه بپردازید و اگر مرد هستید حوصله کنید و از دیر ارضا شدن همسرتان خسته نشوید.

هنگامی که برای یک رابطه وقت و زمان کافی بگذارید و به معاشقه قبل از آمیزش بپردازید به بهترین شکل ممکن ارضا خواهید شد . برای معاشقه قبل از رابطه جنسی لازم است زن وشوهر با یکدیگر به بازی های مهیجی بپردازند و قسمت های مختلف بدن را لمس کنند و ارتباط دهانی و… داشته باشند ، بدین صورت زمان معاشقه را طولانی تر خواهند کرد اما لازم است بدانید که همه این کارها را قبل از ارضا شدن انجام دهید زیرا اگر یکی از زوجین ارضا شوند ، دیگر انجام معاشقه برای او کار ناراحت کننده ای است.

از دیگر مزیت های طولانی شدن رابطه جنسی و انجام معاشقه قبل از آن این است که ارضا زوجین به طول می انجامد و با مدیریت زمان مشکل زودانزالی و زود ارضائی آنان برطرف می گردد، بنابراین اگر این مشکل را دارید ، بهتر است قبل از رابطه جنسی حوصله داشته باشید.

فراموش نکنید می توانید با یک رابطه جنسی حلال و مفصل با همسرتان در مسیر سلامت روح وجسم خود و ایجاد الفت و صمیمیت در زندگیتان قدم بردارید.

تاثیر تعداد دفعات معاشقه بر زنان

زنان هر چه تعداد آمیزش جنسی کمتری داشته باشند، میل و لذت جنسی در آنها کمتر می شود و دیرتر ارضا می شوند و برعکس هر چه زنان از لحاظ جنسی بیشتر فعال باشند، علاقه آنها به رابطه جنسی بیشتر می شود. تعداد دفعات آمیزش روی تنظیم عادت ماهانه خانم ها هم موثر است که دلیل این امر افزایش سطح هورمون استروژن در بدن زنان فعال از نظر جنسی می باشد. لازم است که بدانید خودارضایی این تاثیر را ندارد. زنانی که فعالیت جنسی بیشتری دارند کمتر دچار مشکل ناباروری می شوند و سلامت عمومی بدن آنها هم بهتر است.

تاثیر فعالیت جسمانی در رابطه جنسی

25 دقیقه دوچرخه سواری ، گردش خون در ناحیه های تناسلی افزایش می یابد و همین امر سبب بهبود آمیزش و مدت زمان آن و سبب بهبود روابط جنسی همسران نیز خواهد شد همچنین بدن افراد هنگام انجام ورزش به میزان قابل توجهی تستوسترون ترشح میکند و به همین علت میل طبیعی افراد به ادامه دادن رابطه بیشتر خواهد شد.

آمیزش جنسی

زیاده روی در رابطه جنسی

سلامت قوای جنسی یکی از مهمترین مولفه های سلامت جسمی و روحی افراد است و بروز هرگونه اختلال، ضعف و بیماری جنسی می تواند بر تمام مولفه های سلامت هم تاثیر بگذارد و حتی زمینه ساز ابتلا به بسیاری از بیماری ها، فشارهای عصبی و بیمای های روحی و روانی نیز خواهد شد.

دقیقا به همین دلیل است که تمام مولفه های سلامت جنسی از اهمیت مضاعفی برخوردار است و بخش زیادی از کیفیت زندگی زناشویی به همین مسئله وابسته می باشد. از سوی دیگر، ریشه بسیاری از مشکلات زوجین را باید در مسائل جنسی و میزان دانش و توانمندی علمی زن و مرد در برآوردن صحیح و کامل نیازهای جنسی یکدیگر جستجو کرد.

بر همین اساس در منابع طب سنتی و طب اسلامی به مسئله سلامت و قوای جنسی توجه ویژه‌ای شده و دستورالعمل‌ها، راهکارها، تذکرات و تدابیر تغذیه‌ای بسیار دقیق و ریزی در این حوزه ارائه شده است.

اما یکی از مشکلات جدی زوجین در جامعه امروزی ما نیز “ناتوانی و ضعف قوای جنسی” است که در واقع زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات جسمی و روحی بعدی نیز می‌تواند باشد؛ از این رو توجه و تسلط به روشهای غلبه بر ضعف قوای جنسی و روشهای صحیح ارضای نیازهای جنسی از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

از سوی دیگر متأسفانه به‌دلیل برخی معذوریت‌های بی‌دلیل و حیای بی‌جا در فرا گرفتن دانش و توانمندی‌های لازم و ضروری در روابط جنسی زوجین باعث شده که بسیاری از افراد متأهل از همین منظر دچار آسیب‌ها و چالش‌های جدی و بعضاً غیرقابل جبرانی در زندگی مشترک خود شوند!

این مسئله در حالیست که در دین مبین اسلام از به‌خرج دادن “حیای بیجا” در فرا گرفتن و سؤال کردن موضوعات ضروری از این دست به‌شدت نهی شده است به‌گونه‌ای که در سیره پیامبر گرامی اسلام صلّی الله علیه و آله و سلّم و ائمه اطهار علیهم السّلام شاهد صراحت و بیان بسیار دقیق و ریز موضوعات مربوط به زندگی زناشویی و بُعد جنسی روابط زن و مرد هستیم؛ در کلام معصومین علیهم السلام تمام مسائل ضروری جنسی زن و مرد به‌صراحت و با تمام جزئیات و لوازم آن بیان شده است و همین احادیث صحیح‌السند در حوزه موضوعات جنسی زوجین برای جامعه امروز ما نیز بسیار ضروری و راهگشا است.

اما در مطلب دوم از این سلسله‌ اخبار که در ادامه آمده، مروری کوتاه بر انواع ناتوانی جنسی خواهیم داشت و به این سؤال مهم و کلیدی پاسخ می‌دهیم که “تعداد و حد مناسب آمیزش جنسی در هر هفته یا ماه چقدر است؟”.

در طب سنتی افراد مبتلا به ناتوانی جنسی از حیث درمان، به دو گروه عمده تقسیم شده‌اند؛ گروه اول کسانی هستند که ذاتاً ضعیف و کم‌بنیه‌اند، این عده به‌طور کامل درمان‌پذیر نیستند؛ گروه دوم افرادی هستند که قبلاً ناتوان نبوده لیکن بر اثر مسائل روحی، جسمی و یک‌سری عوامل داخلی و خارجی دچار ناتوانی شده‌اند و این گروه درمان‌پذیرند.

بر اساس تعالیم طب سنتی، شرط انجام نزدیکی جنسی رضایت‌بخش، صحت و سلامت اعضای رئیسه بدن شامل مغز، قلب، کبد و اندام تناسلی است و ضعف هر یک از آن‌ها باعث ضعف و نقص در مجامعت می‌شود.

به‌طور خلاصه اگر مغز ضعیف باشد، میل جنسی کاهش می‌یابد؛ اگر قلب ضعیف باشد، اختلال در نعوظ ایجاد می‌شود و بیمار در شرایطی مثل شرم، ترس، فکر و خیال و … قادر به نزدیکی نخواهد بود؛ اگر کبد ضعیف باشد، میل جنسی کم و حجم مایع منی اندک است و اگر اندام تناسلی ضعیف باشد، بیضه و آلت کوچک و مایع منی ممکن است زیاد ولی بسیار رقیق باشد.

در نهایت ممکن است علت ناتوانی جنسی هیچ یک از مسائل فوق نبوده بلکه ناشی از عدم نزدیکی برای مدت طولانی باشد که میان افرادی که ریاضت می‌کشند مانند مرتاض‌ها یا کسانی که مدت طولانی مجرد مانده‌اند، دیده شود بنابراین یکی از علل عمده ناتوانی جنسی در جامعه امروز را باید بالا رفتن سن ازدواج دانست.

 ناتوانی جنسی در مردان (Impotence) شیوع بسیار زیادی دارد به‌طوری که طبق آمار، 30 میلیون نفر از مردان آمریکا به انواع آن مبتلا هستند؛ در گزارش دیگری ذکر شده که از هر 10 مرد آمریکایی، 3 نفر دارای مشکلات جنسی هستند و نیمی از افراد بالای 40 سال دچار اختلال نعوظ هستند.

آمیزش جنسی

عوارض زیاده‌روی در آمیزش جنسی

ضررهای زیاده روی در آمیزش جنسی برای افرادی که توانایی ندارند بیش از آن است که تصورش را می کنید زیرا این کار حرارت غریزی را خاموش می کند، از نیرو نشاط بدن کم می کند، معده و کبد را کم توان می کند و سوء هاضمه ایجاد می کند، باعث پیریزی زودرس، لاغری، کم خونی و رنگ پریدگی هم می شود، موها را تا حد کچلی می ریزاند، مغز را خشک می کند، باعث لرزش اندام، ضعف حرکات، درد پاو مفاصل و مشکل در سیاتیک هم می شود.

چه افرادی توانایی بیشتری برای نزدیکی جنسی دارند

فردی که پیر است یا فردی که لاغر با مزاج خشک و رگ های تنگ است که خون او کم است باید از نزدیکی زیراد بپرهیزد زیرا دز دشمن برای او خطرناک تر است به حصوص اگر بیماری در دوران نقاهت باشد.

مناسبترین مزاج برای نزدیکی، افراد دَمَوی با بدن نیرومند هستند (سرخ و سفید، پر‌گوشت، رگها گشاد، پر‌خون، پر‌مو ًخصوصا در پایین بدن و بالای آلت و ران، پر منی) این افراد اعضای رئیسه نیرومند داشته کارهای روحی، حیوانی و طبیعی و آلات آنها قوی است”. (دقایق العلاج صفحه 477)

آمیزش جنسی

بهترین زمان برای آمیزش جنسی

مسئول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد با بیان اینکه «برقراری آمیزش جنسی میان زن و شوهر به زمان خاصی از شبانه روز محدود نمی‌شود» گفت:« مکان برقراری رابطه جنسی و اتاق خواب تاثیر بسزایی در ایجاد یک آمیزش خوب دارد.»

دکتر محمد حسین اخوان تقوی در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز، در رابطه با بهترین زمان آمیزش زوجین اظهار داشت:« زوجین هر زمانی که هماهنگی داشته باشند می‌توانند رابطه جنسی داشته باشند و نیاز به زمان خاصی نداشته و هر زمانی که هر دو آمادگی داشته باشند بهترین زمان برای برقراری این رابطه بین زوجین است. گفته شده که صبح ها قبل از رفتن به محل کار و آغاز فعالیت روزانه بهترین زمان برای آمیزش جنسی زوجین است چرا که زوجین هم به لحاظ ذهنی و فکری آرامش دارند و هم به دلیل اینکه میانجی‌های شیمیایی که در حین یک رابطه خوب زناشویی اتفاق می‌افتد ایجاد آرامش می‌کند.»

وی افزود:« زمان برقراری رابطه جنسی میان زوجین بستگی کامل به آمادگی روحی و روانی و جسمی طرفین دارد که برای هر زوج متفاوت است و قاعده و زمان مشخصی ندارد اما مکان برقراری رابطه جنسی و اتاق خواب تاثیر بسزایی در ایجاد یک آمیزش خوب دارد.»

این درمانگر اختلالات جنسی افزود:«اتاق خواب دو کاربری دارد؛ یکی ایجاد افزایش آرامش و علاقه و صمیمیت بین زوجین و دیگر اینکه ایجاد یک رابطه جنسی خوب و به دور از استرس و مشخص می‌شود که اتاق خواب انباری، محل کار، یا محل تماشای تلویزیون و یا خواندن روزنامه نیست و اینکه برخی افراد بعد از برگشت از محل کار، در اتاق خواب کارهای اداری خود را انجام می‌دهند و یا در اتاق خواب به تماشای تلویزیون می‌پردازند اشتباه است.»

وی افزود:«حتی اتاق خواب محل رفع و رجوع و حل اختلافات نیست و این کار باید در اتاق دیگری انجام گیرد و اتاق خواب باید همیشه یادآور خاطرات شیرین و دلچسب زندگی باشد و نصب تابلوی اقوام فوت شده که موجب حزن و اندوه می‌شود به هیچ وجه جایز نیست و در اتاق خواب افراد بایستی حتما قفل باشد.»

دکتر اخوان گفت:«برخی زوجین که دارای فرزند هستند از اینکه در اتاق خواب خود را قفل کنند به دلیل کنجکاوی فرزند خود شرم دارند در صورتی که زوجین همانطوری که به فرزند خود آموزش می‌دهند که زمانی که کسی داخل حمام است ابتدا در بزنند،همانطور هم باید به آنها آموزش دهند که بدون گرفتن اجازه و در زدن وارد اتاق والدین خود نشوند.»

مسئول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد تصریح کرد:« بنابراین زوجین حتما به هنگام برقراری روابط جنسی باید اتاق خواب خود را ایمن کنند تا به دور از هر گونه استرس و تشویش بتوانند رابطه خوبی داشته باشند و می‌توانند از موسیقی ملایم استفاده کنند تا هیچ صدایی به بیرون از اتاق خواب نرسد و اگر اتاق آنها پنجره‌ای دارد حتما آن را پوشیده نگه دارند.»

دکتر اخوان تصریح کرد:« نکاتی که زوجین برای برقراری یک رابطه جنسی خوب باید در نظر داشته باشند این است که از قرار دادن هر گونه وسایل صوتی و تصویری مثل رادیو و تلویزیون و تلفن ثابت یا همراه در اتاق خواب خود خودداری کنند و اتاق خواب خود را از لحاظ رنگ آمیزی و نصب تابلوهای تزئینی آراسته کرده و از رنگ‌هایی برای اتاق خواب خود استفاده کنند که موجب آرامش روحی آنها شده و از هر گونه قهر و کشمکش در اتاق خواب دوری کنند اوقات صمیمیت خود را افزایش دهند.»

وی خاطر نشان کرد:« مطرح کردن مسایل دلچسب و خاطره انگیز و با هم خندیدن، نقش بسزایی در صمیمیت زوجین دارد و برقراری رابطه جنسی نیازی به زمان خاصی نداشته و هر زمانی که هر دو آمادگی داشته باشند بهترین زمان برای برقراری رابطه بین زوجین است و مهم ترین هدف هم از روابط جنسی میان زن و شوهر ایجاد و افزایش همین صمیمیت و ثبات و دوام زندگی مشترک و فراهم کردن کانونی گرم برای تربیت و پرورش فرزندانی صالح برای جامعه است.»

آمیزش جنسی

دلیل خواب الودگی پس از آمیزش جنسی

برای خیلی از خانم ها یکی از واقعیت های آزاردهنده زندگی، رابطه میان آمیزش جنسی و خرخر کردن مردان و خوابیدن پس از آمیزش جنسی است. به نظر می رسد که مردان بعد از آمیزش، در هر زمانی از شبانه روز که رخ دهد، دچار خواب آلودگی می شوند. گرچه خانم ها هم گاهی بعد از رابطه خواب آلود می شوند، این پدیده در مردان بارزتر است ولی دلیل این خواب الودگی مردان چیست؟اولین دلیل به زمان رابطه‌جنسی مربوط می‌شود که معمولا در شب‌ها در تختخواب انجام می‌شود و نیاز به فعالیت جسمی دارد که به خستگی می‌انجامد و مردان معمولا باید بیشتر از زنان در حین آمیزش فعالیت جسمی انجام دهند، هر‌چند که همیشه این‌طور نیست. بنابراین وقتی آمیزش به پایان می‌رسد، طبیعی است که مرد‌ها احساس خواب‌آلودگی کنند.

دوم اینکه، پژوهش‌ها با استفاده از اسکن «توموگرافی با گسیل پوزیترون» (PET) نشان داده که یک شرط اصلی برای رسیدن به ارگاسم، این است که فرد هراس‌ها و اضطراب‌هایش را کنار بگذارد. خود رابطه جنسی نیز باعث آرامش‌بخشی عضلانی (ریلکسیشن) می‌شود که ممکن است روند به خواب رفتن را آسان‌تر کند.

همچنین احتمالا بیوشیمی مغزی ارگاسم نیز در این روند دخیل است. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که در حین انزال، مجموعه‌ای از مواد شیمیایی در مغز مرد آزاد می‌شوند، از جمله نوراپی‌نفرین، سروتونین، اکسی‌توسین، وازوپرسین، نیتریک اکساید (NO) و هورمون پرولاکتین. آزاد شدن پرولاکتین در مغز با احساس ارضای جنسی ارتباط دارد و همچنین در «زمان بازیابی» یا «دوره مقاوم بودن» (دوره‌ای که مرد پس از رسیدن به ارگاسم قابلیت تحریک شدن را ندارد)، نقش دارد.

بررسی‌ها همچنین نشان داده‌اند که در مردانی که فاقد پرولاکتین هستند، زمان بازیابی کوتا‌ه‌تر است و آن‌ها زودتر قابلیت تحریک مجدد پیدا می‌کنند. میزان پرولاکتین به‌طور طبیعی در حین خواب بالاتر است و تزریق این هورمون به حیوانات باعث احساس خستگی فوری در آن‌ها می‌شود. این یافته‌ها بیانگر رابطه‌ای قوی میان پرولاکتین و خواب است. بنابراین آزادی این هورمون در حین ارگاسم نیز ممکن است در خواب‌آلودگی مردان دخیل باشد.

اکسی‌توسین و وازوپرسین، دو هورمون و ناقل عصبی دیگر نیز که در حین ارگاسم آزاد می‌شوند، با خواب مربوط هستند. آزادی این هورمون‌ها اغلب با آزادی ملاتونین، هورمون اصلی که ساعت بدن ما را تنظیم می‌کند، همراه است. همچنین تصور می‌شود اکسی‌توسین میزان استرس را کاهش می‌دهد که باز به ریلکسیشن و خواب‌آلودگی منتهی خواهد شد.

اما دلایل تکاملی این خواب‌آلودگی پس از آمیزش چیست؟

از دیدگاه تکاملی هدف اولیه مرد این است تا جایی که ممکن است فرزند تولید کند و خوابیدن پس از آمیزش به دستیابی به این هدف کمکی نمی‌کند، اما شاید از آنجایی که مرد بلافاصله پس از آمیزش تا مدتی قابلیت تحریک‌شدن ندارد، خوابیدن به او کمک کند تا دوباره کسب انرژی کند و به این ترتیب بهترین استفاده از زمان به عمل آید. اگرچه درباره خواب‌آلوده شدن زنان پس از رابطه جنسی اطلاعات متناقضی وجود دارد، زن هم در نهایت به همراه مرد به خواب خواهد رفت (یا از این زمان برای مراقبت از بچه استفاده خواهد کرد) و این وضعیت از دیدگاهی تکاملی امتیازی برای مرد است، یعنی وقتی مرد بیدار شود و دوباره آماده آمیزش شود، زن در کنار او است.

همچنین ممکن است این خواب‌آلودگی صرفا یک «اثر جانبی» ناشی از دلیل تکاملی مهم‌تری باشد که به آزادی اکسی‌توسین و وازوپرسین مربوط است. این دو هورمون علاوه بر‌اینکه با خواب ارتباط دارند، در «ارتباط عاطفی زوجین» یا پیوند اجتماعی که زوج‌های انسانی در اغلب موارد دارند، دخیل هستند.

آزادی این مواد شیمیایی در مغز در حین ارگاسم احساس این پیوند عاطفی و اعتماد میان همسران را بالا می‌برد و ممکن است تا‌حدی توضیح‌دهنده رابطه میان آمیزش جنسی و پیوند عاطفی باشد. این پیوند عاطفی به نفع بچه‌دار شدن زوج است، زیرا همکاری دو همسر در بزرگ کردن بچه، احتمال بقای او را به حداکثر می‌رساند.

به هر‌حال دلایل بالقوه بیوشیمیایی و تکاملی بسیاری برای خواب‌آلودگی پس از آمیزش جنسی وجود دارد، برخی از دلایل با اثر مستقیم و برخی از دلایل با اثر غیرمستقیم، اما هیچ‌کس تا به حال علت دقیق این پدیده را ثابت نکرده است، اما یک چیز قطعی است: زنان باید با این پدیده کنار بیایند، زیرا به‌نظر نمی‌رسد این عادت مردان به این زودی‌ها تغییر کند و اگر از جزء زنانی هستید که از به خرخر افتادن همسرتان پس از آمیزش در آزارید به یاد داشته باشید که وضعتان خیلی هم بد نیست. یک نظرخواهی اخیر از ۱۰ هزار مرد انگلیسی نشان داد که ۴۸ درصد آن‌ها در حین خود آمیزش به خواب می‌روند!

در این مطلب اطلاعاتی در مورد آمیزش جنسی را خواندید که امیدواریم استفاده کرده باشید.

مطالب مشابه را ببینید!