مجله تاپ‌ناز‌

درمان آفتاب سوختگی با روش های موثر خانگی + درمان با شیر

هنگام آفتاب سوختگی باید پوست خود را مرطوب نگه دارید زیرا پوست شما برای بازسازی خود نیاز به رطوبت دارد و همچنین هنگام آفتاب سوختگی باید میوه مصرف کنید.

بهترین روش های برای درمان آفتاب سوختگی

وقتی پوست شما بدون محافظ در مقابل تابش افتاب قرار بگیرد دچار آفتاب سوختگی می شود.آقتاب سوختگی در درجات پاییت علائم زیادی ندارد اما اگر پوست شما دچار التهاب و قرمزی شد باید بدانید که افتاب به شدت روی پوست شما تاثیر منفی گذاشته است. در هنگام افتاب سوختگی ممکن است سطح پوست شما خشک شود و محل سوختگی داغ شود.

 

تمام روش های درمان آفتاب سوختگی

درمان آفتاب سوختگی پوست

روش هایی مفید برای درمان آفتاب سوختگی

1.کمپرس شیر خنک برای درمان آفتاب سوختگی:

برای اینکه پوست آفتاب سوخته را تسکین دهید و سوزش و خارش آن را کم کنید باید از کمپرس شیرخنک استفاده کنید زیرا پروتئینی که در شیر وجود دارید لایه ای برای محاافظت از پوست ایجاد می کند و باعث مرطوب شدن پوست می شود. پوست برای درمان شدن نیاز به رطوبت دارد زیرا آنزیم های درمانگر بر روی پوستی که مرطوب است بهتر عمل می کند.

درمان آفتاب سوختگی پوست

با شیر خنک آفتاب سوختگی را درمان کنید

2. تاثیر مصرف میوه و سبزی در آفتاب سوختگی:

آنتی اکسیدان ها می توانند نقش مهمی در درمان پوست آسیب دیده و آفتاب سوخته شده داشته باشند و باعث ترمیم پوست آسیب دیده می شوند، زمانی که پوست شما در مقابل آفتاب صدمه می بیند، بهتر است آنتی اکسیدان زیادی مصرف کنید که این آنتی اکسیدان ها با خوردن روزانه چند واحد میوه و سبزی تامین می شوند. این آنتی اکسیدان ها باعث ترمیم سریع پوست می شوند.

درمان آفتاب سوختگی پوست

مصرف سبززیجات برای رفع آفتاب سوختگی

3. مواد غذایی ضد التهاب :

مواد غذایی که خاصیت ضد التهابی دارند روشی مناسب برای درمان آفتاب سوختگی هستند. چای سبز و آب اناز نمونه هایی از این مواد غذایی هستند که خاصیت ضد التهابی دارند و دارای آنتی اکسیدان های قوی هستند و باعث تسکین پوست افتاب سوخته می شوند.

4.آنتی اکسیدان های موضعی :

روش مناسب دیگر رای درمان پوست آسب دیده استفاده از آنتی اکسیدان های موضعی است که باعث مرطوب شدن پوست می شوند.

5.درمان آفتاب سوختگی با آلوئه ورا :

محصولات گیاهی که حاوی گیاه آلوئه ورا هستند برای رفع علائم اولیه آفتاب سوختگی مانند سوزش و درد مناسب هستند و همچنین آلوئه ورا می تواند باعث تسکین و خنک شدن پوست شود.

درمان آفتاب سوختگی پوست

با آلوئه ورا آفتاب سوختگی را درمان کنید

6. کرم ها و پمادهای مرطوب کننده :

باید روزی 3 بار پوست را مرطوب کنید و میت وانید از انواع کرم و مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست سوخته شده یواش یواش ریزش کند.

 

زمان آفتاب سوختگی پوست به این نکات مهم توجه کنید

  • پوست آفتاب سوخته خود را که به شکل بافت مرده و شاخی شده در آمده نکنید زیرا کندن آن سبب آسیب بیشتر به پوست می گردد بنابر این اجازه دهید خود پوست، خشک شده و ریخته شود.
  • از محصولاتی مانند رتینوئید، اسید گلیکولیک و اسید سالیسیک تا زمانی که مراحل پوست اندازی پوست های آفتاب سوخته تمام نشده استفاده نکنید، زیرا استفاده از این محصولات باعث حساسیت بیش از حد پوست می شود.
  • با زدن کرم ضد آفتاب پس از درمان آفتاب سوختگی ، اجازه ندهید پوست تان مجددا دچار آفتاب سوختگی شود وبا کرم ضد آفتاب ازپوست خوددر برابر اشعه های مضر نور خوشید( UVA و UVB ) محافظت کنید و هر دو ساعت یکبار ضدآفتاب را روی پوست خود بزنید مخصوصا اگراهل شنا کردن هستید و یا تعرق زیاد دارید.

درمان آفتاب سوختگی پوست

مطالب مشابه را ببینید!