آناسوفیا راب | بیوگرافی و عکس های آناسوفیا راب

آناسوفیا راب

بیوگرافی آناسوفیا راب و عکس های آناسوفیا راب

آناسوفیا راب (به انگلیسی: AnnaSophia Robb) (زادهٔ ۸ دسامبر ۱۹۹۳ در دنور) یک مدل و بازیگر سینما و تلویزیون و خواننده آمریکایی است. او در سال ۲۰۰۵ با بازی در فیلم‌های به‌خاطر وین-دیکسی و چارلی و کارخانه شکلات‌سازی شناخته شد. پس از آن راب در سال ۲۰۰۷ در فیلم پلی به سوی ترابیتیا و در سال ۲۰۰۹ در فیلم مسابقه تا کوهستان جادو به بازی پرداخت.

آناسوفیا راب

کودکی

راب در دنور، کلرادو به دنیا آمد. او دختر ژانت و دِیو راب است. دلیل گزینش نام آناسوفیا برای او به‌خاطر نام‌های مادربزرگ مادری‌اش، آناسوفی و مادربزرگ پدرش‌ای آناماری بود. او از آوازخوانی، بازی اسنوبورد، قایق‌سواری، رقص و کتابخوانی به‌ویژه مجموعه کتاب‌های هری پاتر و داستان‌های تاریخی تخیلی لذت می‌برد. او در یک خانواده مسیحی متولد شده و به شکل مدرسه در منزل درس خوانده است. قبل از شروع بازیگری نیز در مسابقات ژیمناستیک و رقص مسابقاتی داشته که بعدها با رها کردن آنها، تماماً بر روی بازیگری متمرکز شده است.

آناسوفیا راب

بازیگری

بازیگری آناسوفیا راب برای اولین بار با بازی در یکی از آگهی‌های تبلیغاتی مک‌دونالدز در سال ۲۰۰۴ کلید خورد. بعد از آن وی در یکی از قسمت‌های سریال «درک و جاش» بازی کرد؛ اما اولین فیلم رسمی و بزرگ او، فیلم سامانتا: تعطیلات یک دختر آمریکایی بود. برای بازی در این فیلم او مجبور شد موهای خود را به رنگ تیره رنگ کند.

در سال ۲۰۰۵ فیلم چارلی و کارخانه شکلات‌سازی منتشر شد. در این فیلم آناسوفیا در نقش یک دختر بی‌ادب که علاقه‌مند به جویدن آدامس بود نقش‌آفرینی کرده است. بازی او در این فیلم باعث شد وی در میان بازیگران محبوب و مورد علاقه کودکان و نوجوانان قرار گیرد و فروش بالای این فیلم نیز باعث شهرت وی شد. او در فیلم با جانی دپ هم‌بازی بود.

از بازی‌های شاخص دیگر از او می‌توان به بازی در فیلم مسابقه تا کوهستان جادو در کنار دواین جانسون در سال ۲۰۰۹ اشاره نمود.

آناسوفیا راب

زندگی شخصی

آناسوفیا راب در ماه مه ۲۰۱۲ در مصاحبه‌ای اعلام کرد که در دانشگاه استنفورد پذیرفته شده است ولی بخاطر تعهداتی که برای یکی از فیلم‌هایش داشت، تصمیم گرفت پذیرش در استنفورد را به تعویق بیندازد. وی در پاییز ۲۰۱۴ مشغول به تحصیل در استنفورد خواهد شد.

راب همچنین ساکن نیویورک بوده و در برنامه‌های کلیسای هیل‌سانگ این شهر شرکت می‌کند. او علاقه زیادی به خواندن کتاب دارد، مخصوصا کتاب های علمی تخیلی مانند هری پاتر، او به ورزش و رقص علاقه دارد و از بچگی در کلاس های ژیمناستیک شرکت میکرده.

آناسوفیا راب

جوایز

آناسوفیا راب در سال ۲۰۰۸ اولین جایزه خود را که جایزه هنرمند جوان بود دریافت کرد. بخاطر این جایزه او به عنوان «بازیگر جوان پیشرو» معرفی شد. وی در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ نیز موفق به دریافت جایزه‌هایی برای بازی در فیلم‌هایش شد.

آناسوفیا راب

فیلم‌شناسی

برخی از فیلم‌هایی که راب در آنها بازی کرده است:

سالعنوان
۲۰۰۴درک و جاش
۲۰۰۴سامانتا: تعطیلات یک دختر آمریکایی
۲۰۰۵بخاطر وین‌دیکسی
۲۰۰۵چارلی و کارخانه شکلات‌سازی
۲۰۰۶دنی شبح
۲۰۰۷پلی به سوی ترابیتیا
۲۰۰۷برداشت
۲۰۰۷داستان بچه‌های غرب تگزاس
۲۰۰۸خوابگردی
۲۰۰۸جهنده
۲۰۰۸مدرسه جاسوسی
۲۰۰۹مسابقه تا کوهستان جادو
۲۰۱۰فاصله
۲۰۱۱روح موج‌سوار
۲۰۱۳راه راه بازگشت
۲۰۱۳خاطرات کری
۲۰۱۳خومبا
۲۰۱۴توطعه در جزیره جکیل

آناسوفیا راب آناسوفیا راب آناسوفیا راب آناسوفیا راب آناسوفیا راب آناسوفیا راب

مطالب مشابه را ببینید!