راکوئل ولش | بیوگرافی و تصاویر راکوئل ولش

راکوئل ولش

بیوگرافی راکوئل ولش و عکس های راکوئل ولش

راکوئل ولش (به انگلیسی: Raquel Welch) (تولد ۵ سپتامبر ۱۹۴۰) یک ستاره آمریکایی-لاتین سینمای آمریکا و اغواگری به تمام معنا است.
ولش در آغاز بخاطر هنرنمایی در فیلم سفر رویایی (۱۹۶۶) مورد توجه قرار گرفت، بعد از آن موفق به عقد قرار داد با فوکس قرن بیستم شد.در همان سال یک استودیو بریتانیایی وی را برای شرکت درنسخهٔ بریتانیایی فیلم یک میلیون سال قبل از میلاد محصول ۱۹۶۶ به عاریت گرفت. ولش با پوششی دو تیکه از پوست نوعی گوزن تنها در سه خط اکشن این فیلم شرکت داشت، مع‌هذا این پوشش سیمای او را همچون تندیسی افسانه‌ای از الههٔ عشق و هوس نمایان ساخت. پوستر فیلم با بهترین فروش مواجه شد و راکوئل ولش را به یک ستارهٔ سینما مبدل کرد.

راکوئل در فیلمهای بسیاری هنرنمایی کرد؛ از آن جمله‌اند: بهت زده (۱۹۶۷)، باندرولا(۱۹۶۸)، ۱۰۰ تفنگدار(۱۹۶۹)، و مایرا براکینریچ (۱۹۷۰). او چند واریته تلویزیونی را نیز در موضوع‌های خاص به نمایش گذاشت.

ولش در زمینهٔ تبلیغات نیز دارای چهرای مناسب برای عینکهای آفتابی فاستر گرنت و عینک‌های مطالعه است.

 

دوران اول زندگی

راکوئل ولش با نام جو راکوئل تجادا (به انگلیسی: Jo Raquel Tejada) در شیکاگو، ایلینوی به دنیا آمد. پدرش، آرماندو کارلوس تجادا اورکیزو (۱۹۱۱-۱۹۷۶) یک مهندس هوا نوردی اهل لاپاز، بولیوی و مادرش، جوزه فین سارا (۱۹۰۹-۲۰۰۰) دختر خانوادهٔ امری استانفورد هال معمار و خانم کلارا لویز ادامس، بود.
بعنوان یک دختر جوان، ولش آرزو داشت به کارهای اجرایی بپردازد؛ به همین منظور رقص، باله، را زمینهٔ فعالیت خود قرارداد و از هفت تا هفده سالگی به تحصیل آن همت گماشت؛ اما پس از آنکه مربیش به او گفت: «برای باله اندام مناسب ندارد» دیگر آن را ادامه نداد.
هنگامیکه والش در ۱۹۵۸ دانش‌آموز دبیرستان، لا هویا، واقع در سن دیه‌گو، کالیفرنیا بود، برنده مسابقهٔ زیبایی شد.

در ۱۹۵۷ ولش از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد و در ۸ می ۱۹۵۹ با یکی از دوستان صمیمی دوران دبیرستان بنام، جمس ولش، ازدواج کرد. آنها صاحب دو فرزند شدند (دامون تولد ۶ نوامبر ۱۹۵۹ و لاتنه ۲۶ دسامبر ۶۱)، اما در۱۹۶۴ کار آنها به طلاق کشید. در ۱۹۶۶با پاتریک کرتیس، تولید کنند فیلم، ازدواج کرد ودر ۱۹۷۲ از وی جدا شد. در ۱۹۸۰ یک ازدواج ده ساله را با، آندره واینفیلد، آغاز کرد. در۱۹۹۹ با، ریچارد پالمر، پیمان زناشویی بست و در ۲۰۰۸ از او نیز جدا شد. ولش می‌گوید: دیگر قصد ازدواج ندارد.

زندگی حرفه ای

ولش درفیلم رُز ۱۹۷۶ نخستین ساخته بت میدلر

ولش در جستجوی یافتن راهی برای نیل به حرفهٔ بازیگری موفق به دریافت کمک هزینهٔ تحصیل در رشته تئاتر شد. او درکلاس‌های کالج سن دیه‌گو استیت شرکت کرد و توانست در نمایشنامه‌های تئاتر محلی امتیاز اجرای چند نقش را بدست آورد. در ۱۹۵۹ درنمایشنامهٔ خیابانی رامونا نقش کاراکتور هم عنوان [۱]با نمایشنامه را بعهده داشت. نمایشنامه مذکور براساس رومان رامونا به قلم، هلن هانت جاکسون و باب بایلو، همه ساله در همت، کالیفرنیااجرا میشود.
ولش در ایستگاه تلویزیون محلی، ک اف ام بی، واقع در سن دیه گو برای اجرای پیشگویی وضع هوا شغلی بدست آورد، اما بدلیل محدودیت ساعات کار، تحصیلاتش را رها کرد. او پس از جدایی از همسرش،جمس ولش، همراه دو فرزندش راهی دالاس، تکزاس شد، در آنجا یک زندگی پر تملق و مخاطره آمیز را تجربه کرد. او برای کسب معیشت در یک فروشگاه بزرگ متعلق به، نیومن مارکوس به عنوان مدل، و در بارهای اغذیه فروشی به عنوان پیشخدمت نا گزیر به کار شد.پس از چندی ابتدا تصمیم گرفت از آنجا به نیویورک سیتی برود، اما در ۱۹۶۳ به لوس آنجلس باز گشت و در استودیوهای فیلم سازی به جستجوی کار پرداخت؛ در همین حال با، پاتریک کرتیس، برخورد کرد. پاتریک، که یکی از کارگزاران فعلیهالیود و از هنرپیشگان خردسال دوران قبل بود، مدیریت امور شخصی و مالی، ولش، را بعهده گرفت و ترتیبی داد تا ولش را به سمبل اغواگری مبدل سازد. برای حذف عنوان، لاتینی راکوئل تجادا، از او خواست، تا نام فامیلشوهرش را برای خود برگزیند. وی همچنین ولش را وادار کرد تا برای بهبود انحنای بینی به جراحی پلاستیک تن در دهد.
به ولش در دو فیلم نقش کوتاهی داده شد، وی همچنین موفق شد، در، شوهای، تلویزیونی افسون شده ، کشتی جنگی مک هیل وویرجینیایی سهم کوچکی داشته باشد. و در همین اثنا توانست در سریال رنگارنگ هالیود پالاس که یک شو هفتگی بود به عنوان مجری، اعلام برنامه، برای خود کاری دست و پا کند. ولش نیز از جملهٔ زنان بیشماری بود که برای بدست آوردن نقش، ماری آن سامرس، شخصیت فیلم جزیره گیلیگنس در آزمون شرکت کرد.
ولش اولین نقش برجستهٔ خود را در فیلم تابستان پرهیجان ایفا می کند (۱۹۶۵). ماجرای این فیلم در کنار دریا به وقوع می پیوندد. هم زمان ولش موفق به دریافت جایزهٔ ستاره تازه کار می گردد و مورد توجهٔ همسر، سول دیوید تولید کنند، واقع می شود. وی ولش را بهفوکس قرن بیستم معرفی می کند. در آنجا ولش با دستیاری کرتیس با یک قرارداد غیر انحصاری هفت ساله برای بازی در هفت فیلم، پنچ فیلم برای پنچ سال آینده و دو فیلم پیش بینی نشده، موافقت میکند.[۲] در ۱۹۶۶ ولش در فیلم سفر رویایی محصول، سای فای فیلم، نقش اول را به عهده داشت. این فیلم که یکی ازابتکارات تحسین برانگیز فیلم های علمی تخیلی است ماجرای یک گروهٔ پزشکی را به تصویر می کشد که برای نجات جان یک دیپلمات مجروح با استفاده از تجهیزات پیشرفتهٔ علمی کوچک می شوند و بوسیله سرنج به بدن او تزریق می گردند. این فیلم با استقبال و فروش بالایی مواجه شد و ولش درردهٔ ستارگان سینما قرارگرفت. ولش آخرین ستاره ای است که در دوران سیستم استودیو [۳] کشف شد.

راکوئل ولش

موفقیت های بعدی

ولش پس از اجرای نقش، هوس مجسم، در فیلم افسون شده از بریتانیا، به آمریکا بازگشت و همراه با جیمز استوارت و دین مارتین در فیلم باندولرو ظاهر شد، بدنبال آن در فیلم کاراگاهی و درام، بانویی در سمنت، با فرانک سیناترا همراهی کرد. مجله پلی بوی جذابیت وشهرت ولش را ستود، و او را مطلوبترین زن ۱۹۷۰ لقب داد. ولش بخاطر محبوبیتی که داشت در اثنای ۱۹۷۰ چندین بار در مراسم اعطایجایزهٔ آکادمی حضور یافت. یکبار نیز به نیابت از، گولدی هاون، ستاره سینما، جایزه اسکار بهترین اکترس پشتیبان را درغیاب او پذیرفت.
ولش برای نیل به مقام یک ستاره راستین سینما در فیلم بحث برانگیز ماریا برکینریچ اجرای نقش زنی را می پذیرد که تغییر جنسیت داده، این فیلم به عنوان، بدترین فیلمی که تاکنون ساخته شده، با شکست مواجه شد. در ۱۹۶۷ ولش در وسترن ۱۰۰ تفنگدار به کارگردانی، تام برایس، با جیم براون، برت رینولدز، و فرناندو ساماس، همراهی کرد.

راکوئل ولش

ویژه برنامه های تلویزیون

ولش علاوه بر ویژه برنامهٔ تلویزیونی راکوئل ۱۹۷۰ که با مدیریت، تام جونز، دیوید وینترز تولیدکننده، و خودش به صحنه می آمد؛

 اجرای فیلم های تلویزیونی وی عبارتند از: افسانه همراهی دورتر با زنان و حق مردن به دشواری های زندگی زنان بیماری می پردازد که تحت تأثیر نوعی آسیب مغزی قرار دارند. در فیلم خانوادهٔ آمریکایی زندگی یک خانوادهٔ مکزیکی آمریکایی را در لوس آنجلس شرقی به تصویر میکشد. او همچنین در اپرای شبانگاهی پارک مرکزی در غرب ظاهرشد. تولید ویدیو هایی در زمینه تبلیغات و ورزش نیز از جملهٔ فعلیت های او در تلویزیون بشمار می آیند.

راکوئل ولش

فیلم های دیگر

ولش پس از بازی در دو فیلم سینمایی سه تفنگدار و گروهٔ وحشی قرار بود در فیلم راسته کنسرو سازی اثر، جان استاینبک ایفای نقش کند ۱۹۸۲، اما تولید کنندهٔ فیلم چند روز قبل شروع، از شرکت ولش در فیلم ممانعت کرد. وی گفته بود: «ولش در سن ۴۰ سالگی سالمند تر از آن است، که اجرای نقش را بعهده گیر.» ولش در اعتراض به این امر ادعای خسارت کرد و ۱۰/۸ میلیون دلار غرامت گرفت نقش مذکور به، دبرا وینگر، واگذارشد.

راکوئل ولش

خوانندگی

در ۱۹۸۷ ولش به خواندن آهنگها پاپ روی آورد، و اهنگ رقص این دختر به شهر بازگشته است را منتشر کرد. وی در کلوپ شبانه تنها یک زن در لاس‌وگاس به اجرای موسیقی پرداخت و در برادوی در برنامهٔ زن سال شرکت کرد، بخاظر دنباله روی از لورن باکال در اجرای، نقش -عنوان، مورد تحسین قرار گرفت. مهذا ولش درییروی از جولی اندروز و لیزا مینلی در فیلمویکتور/ ویکتوریا موفقیت کمتری داشت.

اجرای برنامه مهمان تلویزیون

در قسمت ۱۹۹۷مین سریال کمدی ساین فیلد با عنوان تابستان جرج، ولش با حمله به ، کرایمل و ایلین، دو بازیگر سریال مذکورتندخویانه ترین صحنه را از خود برجای گذاشت. حمله به کرایمل به این دلیل بود، که وی ولش را از یکی از صحنه های بازی کنار گذاشته بود، و حمله به ایلین این بود، که ولش اشتباهاً گمان کرده بود، وی او را مسخره کرده است.

ولش در سریال تلویزیونی آمریکایی سابرینا ساحره جوان به عنوان بازیگر مهمان در نقش، عمه سابرینا الهه شعله و آتش، ظاهر شد.
در ۲۰۰۱ ولش در فیلم موفق شرعاً بلوند در مقابل، ریس ودرسپون،نقش ستاره پشتیبان را داشت. او همچنین در ۴ فوریه ۲۰۰۸ در فیلم نزد کاپیتان خوش آمدید که برای اولین بار درتلویزیون سی بی اس به نمایش گذاشته می شد، شرکت کرد.

مطالب مشابه را ببینید!